Er, "Aile İçi Şiddet Suça İtiyor" - Mersin İstikbal Gazetesi

Er, "Aile İçi Şiddet Suça İtiyor"

Mersin Barosu ile Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında; çocukların suç sayılan olumsuz davranışlardan kaçınmaları ve karşılaşacakları cezai neticelerden zarar görmelerinin önlenmesi amacıyla, lise öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitim çalışmalarının beşincisi,

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 11 Kasım 2017, Cumartesi

BARO BŞK. ER:“AİLE İÇİ ŞİDDET ÇOCUĞU SUÇA İTİYOR”

Mersin Barosu ile Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında; çocukların suç sayılan olumsuz davranışlardan kaçınmaları ve karşılaşacakları cezai neticelerden zarar görmelerinin önlenmesi amacıyla, lise öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitim çalışmalarının beşincisi, Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Baro Bşk. Er, “Aile içi şiddet çocuğu suça itiyor” dedi.

Av. Tülay Sevgi Tunalı Can tarafından hazırlanan, “Yargıtay Kararları Işığında, Çocukların Okulda ve Günlük Yaşamlarında Birbirlerine Göstermiş Oldukları ve Türk Ceza Kanunu Anlamında da Suç Teşkil Eden Davranışlar “ ve “Suç Sayılan Olumsuz Davranışların Hukuki Sonuçları” konulu eğitim çalışmasına, Mersin Barosu Başkanı Av. Ali Er, Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi Bşk. Av. Ruşen Ayşen Ayılgan ve Av. Tülay Sevgi Tunalı Can katıldı.

Eğitimde konuşan Baro Bşk. Er, aile içi şiddetin çocuğu suça yönelttiğini vurgulayarak, “Yapılan araştırmalarda, suç işleyen çocukların büyük bir kısmının, aile içindeki şiddetten etkilendiği ortaya çıkmıştır. Aile içinde şiddet ortamında büyüyen çocukların, şiddetten beslenmesine ve hayatının her aşamasında o tarz yaşamı benimsemesine neden oluyor. Bu tür anne ve babayı model alan çocuklar, suç işlemeye yöneliyor” dedi.

Av. Tülay Sevgi Tunalı Can ise sunumunda, öğrencileri “suç sayılan olumsuz davranışlar ve hukuki sonuçları” konusunda bilgilendirdi.

Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetimi ve öğrencileri, toplumumuzda önemli bir konu olan “Suç Sayılan Davranışlar” konulu eğitim çalışmalarını Mersin genelinde gerçekleştirerek duyarlılık gösteren Mersin Barosu Başkanı Av. Ali Er’e, Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi Bşk. Av. Ruşen Ayşen Ayılgan’a, Av. Tülay Sevgi Tunalı Can ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Etiketler : mersin  baro  aile  suç 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri