Er, "Aile İçi Şiddet Suça İtiyor" - Mersin İstikbal Gazetesi

Er, "Aile İçi Şiddet Suça İtiyor"

Mersin Barosu ile Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında; çocukların suç sayılan olumsuz davranışlardan kaçınmaları ve karşılaşacakları cezai neticelerden zarar görmelerinin önlenmesi amacıyla, lise öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitim çalışmalarının beşincisi,

Benzer Haber Başlıkları

 • Bölgemizde sağanak Yağış Bekleniyor

  Doğu Akdeniz'de beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; bugün (10.12.2018) akşam saatlerinden sonra Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 Kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 • 10 Aralık İnsan Hakları Günü Mesajı

  Mersin Valisi Ali İhsan Su'dan İnsan Hakları Günü mesajı, Vali SU, "Tüm insanların dil, din, ırk, cins ve yaş gibi farklılıklarıyla doğuştan ve eşit bir şekilde sahip oldukları hak ve özgürlükleri teminat altına alan ve 10 Aralık 1948 tarihinde kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin 70. yıl dönümünü kutluyoruz.

 • Mersin Yazarları Rüştü Aydın’la devam dedi

  Mersin Yazarlar Derneği Olağan 5. Genel kurulunu yaptı. Tek liste halinde gidilen seçimde Başkan Rüştü Aydın güven tazeledi.

 • Mersinden Suriye’ye İnsani Yardım

  Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliği ile Suriye’nin Azez bölgesinde Suriyeli savaş mağdurlarına ulaştırılmak üzere 26 ton un yüklü yardım tırı 06.122018 Perşembe günü öğle saatlerinde Mersinden Kilis Öncüpınar sınır kapısına doğru yola çıktı.

 • Başkan Tuna, Gayemiz Mersinimizi İleriye Götürmektir

  Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna; “Hizmetlerimiz, gelecek için referansımızdır” diyerek, sivil toplum kuruluşları, hemşehri dernekleri ve vatandaşlarla kucaklaşmaya devam ediyor.

Son Güncelleme: 11 Kasım 2017, Cumartesi

BARO BŞK. ER:“AİLE İÇİ ŞİDDET ÇOCUĞU SUÇA İTİYOR”

Mersin Barosu ile Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında; çocukların suç sayılan olumsuz davranışlardan kaçınmaları ve karşılaşacakları cezai neticelerden zarar görmelerinin önlenmesi amacıyla, lise öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitim çalışmalarının beşincisi, Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Baro Bşk. Er, “Aile içi şiddet çocuğu suça itiyor” dedi.

Av. Tülay Sevgi Tunalı Can tarafından hazırlanan, “Yargıtay Kararları Işığında, Çocukların Okulda ve Günlük Yaşamlarında Birbirlerine Göstermiş Oldukları ve Türk Ceza Kanunu Anlamında da Suç Teşkil Eden Davranışlar “ ve “Suç Sayılan Olumsuz Davranışların Hukuki Sonuçları” konulu eğitim çalışmasına, Mersin Barosu Başkanı Av. Ali Er, Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi Bşk. Av. Ruşen Ayşen Ayılgan ve Av. Tülay Sevgi Tunalı Can katıldı.

Eğitimde konuşan Baro Bşk. Er, aile içi şiddetin çocuğu suça yönelttiğini vurgulayarak, “Yapılan araştırmalarda, suç işleyen çocukların büyük bir kısmının, aile içindeki şiddetten etkilendiği ortaya çıkmıştır. Aile içinde şiddet ortamında büyüyen çocukların, şiddetten beslenmesine ve hayatının her aşamasında o tarz yaşamı benimsemesine neden oluyor. Bu tür anne ve babayı model alan çocuklar, suç işlemeye yöneliyor” dedi.

Av. Tülay Sevgi Tunalı Can ise sunumunda, öğrencileri “suç sayılan olumsuz davranışlar ve hukuki sonuçları” konusunda bilgilendirdi.

Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetimi ve öğrencileri, toplumumuzda önemli bir konu olan “Suç Sayılan Davranışlar” konulu eğitim çalışmalarını Mersin genelinde gerçekleştirerek duyarlılık gösteren Mersin Barosu Başkanı Av. Ali Er’e, Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi Bşk. Av. Ruşen Ayşen Ayılgan’a, Av. Tülay Sevgi Tunalı Can ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Etiketler : mersin  baro  aile  suç 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri