Er, "İlçelerde İlk Kez Yemin Töreni Düzenleniyor" - Mersin İstikbal Gazetesi

Er, "İlçelerde İlk Kez Yemin Töreni Düzenleniyor"

Mersin’in Mut ilçesinde stajını başarıyla tamamlayarak ruhsatını almaya hak kazanan Avukat Cansu Mut, yemin edip cübbe giyerek, avukatlık ruhsatnamesini Baro Başkanı Av. Ali Er’den aldı.

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 20 Şubat 2018, Salı

 

 

BARO BŞK. ER: “İLÇELERDE İLK KEZ YEMİN TÖRENİ DÜZENLENİYOR”

 

 

 

 

Mersin’in Mut ilçesinde stajını başarıyla tamamlayarak ruhsatını almaya hak kazanan Avukat Cansu Mut, yemin edip cübbe giyerek, avukatlık ruhsatnamesini Baro Başkanı Av. Ali Er’den aldı. Dayanışmanın en güzel örneğini sergilediklerini belirten Baro Bşk. Er, ilçelerde ilk kez yemin töreni düzenlendiğine ve bunun dayanışma açısından büyük bir eksiklik olduğuna dikkat çekti.

Mersin Barosu Mut ilçe Temsilcisi Av. Muhammet Ali Keskin, avukatlar ile yemin eden avukatın ailesi ve yakınlarının katılımıyla Mut Baro Odası’nda gerçekleşen yemin töreninde, Av. Cansu Mut avukatlık ruhsatını alarak mesleğe ilk adımı attı.

Baro Bşk. Er konuşmasında, “Baromuzu birleştirici, bütünleştirici, yapıcı, çözüm üretebilecek, hizmet üretebilecek anlayışla, meslektaşlarımızın da taleplerini, beklentilerini ve önerilerini de dikkate alarak yönetiyoruz. Toplumsal sorunlara ve hak ihlallerine duyarlı olup gerekli adımları atan, projelerde öncü olan bir baro olmamızın gururunu yaşıyoruz” dedi.

“AİLEMİZİN HİÇBİR FERDİNE UZAK KALAMAYIZ”

Konuşmasında dayanışmanın en güzel örneğini sergilediklerini sözlerine ekleyen Baro Başkanı Er, “İlçelerde ilk kez yemin töreni düzenleniyor. Bu, mesleki dayanışma açısından büyük bir eksiklikti. Baromuzda hizmet ve dayanışma sadece Mersin merkezdeki avukatlarımız için olmamalıdır. İlçelerde görev yapan ve mesleğe ilk adımı atan birçok meslektaşımız var. Mersin Barosu, merkez ve ilçelerde görev yapan avukatlarımızla birlikte büyük bir ailedir. Ailemizin hiçbir ferdine uzak kalamayız. Tek bir meslektaşımız dahi olsa, onun mesleğe ilk adımı atma sevincini paylaşmak, mesleki sorunlarına çözüm üretmek için yanında olmak baro başkanının görevidir” şeklinde konuştu.

Etiketler : baro  ilçe  yemin 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri