Ercişliler derneklerini açtı - Mersin İstikbal Gazetesi

Ercişliler derneklerini açtı

Mersin`de yaşayan Ercişliler, Ercişliler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği adıyla bir dernek açtı.

Benzer Haber Başlıkları

 • Yeşil, Ramazan Bayramını kutladı

  CHP Akdeniz Belediye Başkan A. Adayı Mehmet Yeşil, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

 • Soli'nin Geleceğini Masaya Yatırdılar

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Mezitli’de bulunan Soli-Pompeiopolis Antik Liman Kentinde incelemelerde bulundu. Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım ve Kazı Başkanı Prof. Dr. Remzi Yağcı’dan kazı ve restorasyon çalışmaları hakkında bilg

 • Uslu, Vatan Görevi Kutsaldır

  Atakent Belelediyesi, askere gidecek gençler için coşkulu bir uğurlama programı tertip etti. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından askere gidecek gençler için dua edilmesinin ardından, gençlerin aileleri ve arkadaşları doyasıya eğlendiler.

 • Allah Kardeşliğimizi Bozdurmasın

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mezitli İlçe Başkanı Murat Aksoy, “Kutlu Doğum Haftası” dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Aksoy mesajında, “Ülkemiz, birlik ve beraberliğimizin bozulmak istendiği, kardeşliğimizin hançerlenmek için fırsat kollandığı puslu v

 • Japon Yardımlaşma Derneği Mersin Kızılay’da

  Asıl adı Japon Association For Aid and Relief (ARR) olan Japon Yardımlaşma Derneği yöneticileri Türk Kızılayı Mersin Şubesi’ni ziyaret ederek Mersin’deki mültecilere yönelik genel durum hakkında bilgi alış verişinde bulundu.

Son Güncelleme: 18 Aralık 2009, Cuma
Haber 2126 kez görüntülendi.
ERCİŞLİLER, DERNEKLERİ’Nİ AÇTI
 
Mersin’de yaşayan Ercişliler, Ercişliler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği adıyla bir dernek açtı.
Toroslar İlçe Kaymakamı Mehmet Suat İlhan ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’nın da katıldığı dernek açılış töreni, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Programın açılış konuşmasını Ercişliler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcısı Alim Çavuşoğlu yaptı. Çavuşoğlu konuşmasında, Erciş’in fiziki ve sosyal yönleri hakkında bilgiler verdi.
Ercişliler Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Nedim Özörnek ise, sivil toplum örgütlerinin önemine değinerek, toplumun ve sosyal hayatın denge unsuru olduğuna dikkat çekerek; “Bildiğiniz gibi sivil toplum örgütleri toplumun ve sosyal hayatın denge unsurlarıdır. Yönetenler ve yönetilenler arasında bir köprü görevi görmektedir. Sivil toplum örgütlerinin ve dolayısıyla bu tür kültürel dayanışma ve yardımlaşma derneklerinin desteklemesi gerekir” dedi.
Kendisi de Van Erciş’li olan Toroslar İlçe Kaymakamı Mehmet Suat İlhan’da, açılan derneğin sadece Ercişlilerin değil herkesin gelebileceği bir dernek olacağını kaydederek; “Bu dernek sırdan bir dernek olmayacaktır. Sadece belli zamanlarda biraraya gelip oyun oynanan maç izlenen bir dernek niteliğinden değildir. Bu dernek sadece Ercişlilere ait değil, herkese kapımız açıktır. Bu dernek vasıtasıyla konferanslarla paneller seminerler düzenlenecektir. Hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
Kurdele kesimi sırasında konuşan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ise, bu tür yapıların Türk Kültürü’nün yaşatılması ve özellikle genç nesillere aktarılması anlamında önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu; “Yardımlaşma dernekleri, olanın olmayana destek çıktığı oluşumlardır. Erciş ilçemizde Türk Milleti’nin kültürünü yaşayan ve yaşatan bir ilçemizdir. Derneğimizin herkese hayırlı olmasını diliyorum.”
Konuşmaların ardından kurdele kesilerek dualar eşliğinde derneğin açılışı yapılırken, Van’a bağlı Erciş İlçesi sanatçıları seslendirdikleri birbirinden güzel türkülerle açılışa gelen davetlileri coşturdu. Program, Erciş’i anlatan sinevizyon gösterimi ile son buldu.

  

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

M.YA?AR GÜVEN
2010-05-03 13:11:19
BA?ARILAR DYLERYM DAYM OLUR YN?ALLAH.TÜM HEM?ERYLERE SELAMLAR.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri