Festival Tanıtım Toplantısına Yoğun İlgi - Mersin İstikbal Gazetesi

Festival Tanıtım Toplantısına Yoğun İlgi

“17. Mersin Uluslararası Müzik Festivali” program tanıtım toplantısı, Mersin Hilton Oteli Balo Salonu’nda gerçekleşti.

Benzer Haber Başlıkları

 • Bölgemizde sert rüzgarlar esecek

  Rüzgarın güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) zaman zaman fırtına (50-70 km/sa), Doğu Akdeniz’in iç ve yüksek kesimleri (Toroslar Mevkii) kuvvetli fırtına şeklinde (70-90 yer yer 100 km/sa hızla) esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması, toz taşınımı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 • Forum Mersin’den engelsiz yaşama destek

  Forum Mersin, "Engelsiz Tüketici Projesi" kapsamında Mersin İl Ticaret Müdürlüğü ile özel bir işbirliğine imza attı. Dünya Tüketiciler Günü dolayısıyla engelli vatandaşlar, sorunlarını dile getirdikleri broşürleri Mersin ve çevre illerin alışveriş ve eğlence merkezi Forum Mersin mağazalarında dağıttı.

 • Forum Mersin iklim değişikliğine dikkat çekiyor!

  Mersin ve çevre illerin alışveriş ve eğlence merkezi Forum Mersin, bu yıl da “dünyaya bağlan” sloganıyla gerçekleştirilecek Dünya Saati etkinliğine destek veriyor.

 • Hırsızlık Zanlıları Yakalandı

  Mersin İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çamlıyayla İlçe Emniyet Amirliği sorumluluk bölgesinde muhtelif tarihlerde gerçekleşen 19 farklı “Evden Hırsızlık” olayı ile ilgili sürdürülen çalışmalarda;

 • Uyuşturucu Satıcısı Yakayı Ele Verdi

  Mersin İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde ile Mücadele kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde;

Son Güncelleme: 14 Mart 2018, Çarşamba

 

 

Festival Tanıtım Toplantısına Yoğun İlgi

 

 

 

 

 

“17. Mersin Uluslararası Müzik Festivali” program tanıtım toplantısı,

Mersin Hilton Oteli Balo Salonu’nda gerçekleşti.

 

Bu yıl 17’incisi düzenlenecek olan “Mersin Uluslararası Müzik Festivali” (Merfest) program tanıtım toplantısı, 12 Mart 2018 Pazartesi günü saat: 10.30’da Mersin Hilton Oteli Balo Salonu’nda gerçekleştirildi. Merfest Yürütme Kurulu Başkanı Selma Yağcı ve kurul üyelerinin ev sahipliğindeki toplantıya, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, İlçe Belediye Başkanları: Hamit Tuna, Neşet Tarhan, meslek odaları, festival sponsorları, STK’lar ve kent protokolü katıldı.

 

Festival Yürütme Kurulu Başkanı Selma Yağcının açılış konuşmasının ardından, Sayın Burhanettin Kocamaz, Sayın Hamit Tuna ve Sayın Neşet Tarhan, böylesi festivallerin kent için önemine değinerek, festivale olan katkılarının bundan sonra da süreceğini belirten konuşmalar yaptı.

 

Toplantıda, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası ve solistleri Aliye Albayrak,  Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın kıymetli sanatçı ve öğretim görevlileri Türkol Çankaya ve Abdullah Can Erdoğan, kısa dinletileriyle katılımcıları kendilerine hayran bıraktı.

 

Festival sponsorlarına genç ressam Hasan Basri İnan’ın yağlı boya

tabloları hediye edildi.

 

Toplantıda, 17. Merfest’e desteklerinden dolayı; Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri, İl Kültür Müdürlüğü, MDOB, MTSO, Mersin Ticaret Borsası, Mersin Deniz Ticaret Odası, Tarsus Ticaet ve Sanayi Odası, Mersin HiltonSA, MİP, MESBAŞ, Adil Aktay, Sertel Tools, Mersin Forum, Derya Otomotiv, Modans Mobilya, Pozcu Organik, Yörüksüt, Rota Dergisi, Narin BYS, Oryap Ahşap, Kitapsan’a, genç ressamlarımızdan Hasan Basri İnan’ın yağlı boya tabloları hediye edildi.

 

17. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, 14 Nisan-08 Mayıs tarihleri arasında Mersinli sanatseverlerle buluşacak.

Etiketler : mersin  müzik  festivali  toplantı 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri