Genç Avukatlar Kurultayı Yapıldı - Mersin İstikbal Gazetesi

Genç Avukatlar Kurultayı Yapıldı

Türkiye Barolar Birliği’nin (TBB) öncülüğünde Mardin Barosu’nun ev sahipliğinde düzenlenen 6. Genç Avukatlar Kurultayı yapıldı.

Benzer Haber Başlıkları

 • TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur, KKTC’nin kuruluş yıldönümünü kutladı

  TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur, KKTC’nin kuruluş yıldönümünü kutladı. Başkan Kur, “ Kıbrıs Türk Halkının yıllarca sürdürdüğü zorlu ve haklı mücadelesi sonunda Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kahraman Türk Ordu su ve Kıbrıs Türk Mücahitleri ile birlikte 20 TEMMUZ 1974 tarihinde mutlu Barış Harekatını gerçekleştirmiş ve 15 KASIM 1983 tarihinde de K.K.T.C. Devleti kurulmuştur.

 • Mersin Valisi Ali İhsan Su festival alanını gezdi

  6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali’nde geri sayım devam ederken, Mersin Valisi Ali İhsan Su festival alanını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 • Narenciye renkleri Mersin’e yayılmaya başladı

  Bu yıl 17-18 Kasım tarihleri arasında Mezitli Sahil Galatasaray Meydanı’nda düzenlenecek olan 6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali tanıtım çalışmaları 10 mobil figürün şehir turu ile devam ediyor.

 • Başkan Tuna Vatandaşlara Narenciye Suyu İkram Etti

  Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, 17-18 Kasım tarihleri arasında yapılacak Uluslararası Mersin Narenciye Festivali kapsamında vatandaşlara, taze sıkılmış narenciye suyu ikram etti.

 • Başkan Tuna, Diyabete Dikkat Çekmek İçin Yürüdü

  Toroslar Belediyesi; 14 Kasım Dünya Diyabet Günü’nde Toroslar Toplum Sağlığı Merkezi işbirliği ile Akbelen Mahallesi’ndeki Koray Aydın Standı’nda farkındalık yürüyüşü düzenledi.

Son Güncelleme: 24 Kasım 2017, Cuma

 

 

MERSİN BAROSU TÜRKİYE’DEKİ GENÇ AVUKATLARI TEMSİL EDECEK

 

 

 

 

Türkiye Barolar Birliği’nin (TBB) öncülüğünde Mardin Barosu’nun ev sahipliğinde düzenlenen 6. Genç Avukatlar Kurultayı yapıldı.

Türkiye Barolar Birliği genç avukatlar kurultayı kapsamında temsil heyeti seçimi ilk kez yapıldı. Temsil heyetinde fazla oyla Mersin Barosu Avukatı Suat şahin seçildi. Böylece Av. Suat Şahin, Türkiye genelindeki 0-5 yıl kıdeme sahip avukatların temsilcisi oldu.

Kurultaya Türkiye Barolar Birliği yönetim kurulu üyeleri, Mersin Barosu’nu temsilen Av. Genç Avukatlar Komisyonu Başkanı Necati Bektaş, Av. Serhat Kavak, Av. Melis Koçak, Av. Suat Şahin, Av. Birkan Ölmez, Av. Murat Lavsaç, 81 ilin baro temsilcileri ile genç avukatlar katıldı.

Çalışma masalarının oluşturulduğu kurultayda, avukatlık mesleğine ilişkin konular ile genç avukatların yaşadıkları sorunlar ve çözüm önerileri ele alındı.

Kurultaydan çıkan sonuç bildirgesi heyet tarafından TBB’ de takip edilecek.

TEMSİL HEYETİ’NDEN BARO BŞK. AV. ALİ ER’E ZİYARET

6. Genç Avukatlar Kurultayı’nda, ‘Türkiye Barolar Birliği Genç Avukatlar Kurultayı Temsil Heyeti’ seçiminden en fazla oy alarak, Türkiye genelindeki 0-5 yıl kıdeme sahip avukatların temsilcisi olan, Mersin Barosu Avukatı Suat Şahin ve Temsil Heyeti’nden Av. Necati Bektaş, Av. Serhat Kavak, Av. Birkan Ölmez, Av. Melis Koçak ve Av. Murat Lavsaç Baro Başkanı Av. Ali Er’i makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Baro Bşk. Er, TBB Genç Avukatlar Temsil Heyeti’ni tebrik ederek, “Baromuza bu onuru yaşatan genç meslektaşlarımı yürekten kutluyorum. Türkiye genelinde 0-5 yıl kıdeme sahip avukatlarımızın temsilcisi olarak, başarılı çalışmalara imza atacağınıza da yürekten inanıyorum” dedi.

Ziyaret kapsamında, 6. Genç Avukatlar Sonuç Bildirgesi değerlendirildi ve bundan sonraki süreç hakkında heyet ile Baro Bşk. Av. Ali Er arasında fikir alışverişinde bulunuldu.

 

 

 

 

 

Etiketler : mersin  baro  genç  avukat  temsil 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri