Genç Avukatlar Kurultayı Yapıldı - Mersin İstikbal Gazetesi

Genç Avukatlar Kurultayı Yapıldı

Türkiye Barolar Birliği’nin (TBB) öncülüğünde Mardin Barosu’nun ev sahipliğinde düzenlenen 6. Genç Avukatlar Kurultayı yapıldı.

Benzer Haber Başlıkları

 • Büyükşehir'den Yenişehir Cemevi'ne 850 Bin TL Maddi Destek

  Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi Derneği (Yenişehir Cemevi) arasında bir protokol imzalandı. İmzalanan protokol ile Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir Cemevi’ne 850 bin TL maddi destek sağladı.

 • Erdemli İŞKUR'dan Engelli Girişimci Projesi

  İstihdamda dezavantajlı olarak değerlendirilen bütün vatandaşlarımızın istihdamını koordine eden, İş ve Meslek yaşamlarıyla ilgili tüm işlemlerle ilgilenen Türkiye İş Kurumu dezavantajlı gruplara yönelik aktif politikaların ve projelerinin somut çıktılarına ulaşmaya devam etmektedir.

 • Antep Fıstıgı Hasadı Üçüncü Yılında Da Yüz Güldürüyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Antepfıstığı Tomurcuğunu Mersin'de Yeniliyor’ projesi üçüncü yılında da meyvelerini vermeye devam ediyor. Sunulan destekler sayesinde Mersin'de katlanarak artan Antep fıstığı hasadı, üreticilerin yüzünü güldürüyor.

 • Her Mahalleye Çocuk Parkı Projesi de sürüyor

  * Akdeniz Belediyesi’nin, yeşil bir Akdeniz için hayata geçirdiği proje kapsamında, ilçenin farklı mahallelerinde bulunan 26 parkın baştan sona yenilenmesi ve modernizasyonu çalışmaları sürüyor.

 • Müftü Kondi, Vekaletle Kurban Kesmeye Davet Etti

  İstikbal Haber/ Mersin İl Müftüsü Şaban Kondi, Öğretmen Evi’nde yaptığı basın toplantısında yaklaşan kurban bayramı nedeniyle Mersinlileri bilgilendirdi.

Son Güncelleme: 24 Kasım 2017, Cuma

 

 

MERSİN BAROSU TÜRKİYE’DEKİ GENÇ AVUKATLARI TEMSİL EDECEK

 

 

 

 

Türkiye Barolar Birliği’nin (TBB) öncülüğünde Mardin Barosu’nun ev sahipliğinde düzenlenen 6. Genç Avukatlar Kurultayı yapıldı.

Türkiye Barolar Birliği genç avukatlar kurultayı kapsamında temsil heyeti seçimi ilk kez yapıldı. Temsil heyetinde fazla oyla Mersin Barosu Avukatı Suat şahin seçildi. Böylece Av. Suat Şahin, Türkiye genelindeki 0-5 yıl kıdeme sahip avukatların temsilcisi oldu.

Kurultaya Türkiye Barolar Birliği yönetim kurulu üyeleri, Mersin Barosu’nu temsilen Av. Genç Avukatlar Komisyonu Başkanı Necati Bektaş, Av. Serhat Kavak, Av. Melis Koçak, Av. Suat Şahin, Av. Birkan Ölmez, Av. Murat Lavsaç, 81 ilin baro temsilcileri ile genç avukatlar katıldı.

Çalışma masalarının oluşturulduğu kurultayda, avukatlık mesleğine ilişkin konular ile genç avukatların yaşadıkları sorunlar ve çözüm önerileri ele alındı.

Kurultaydan çıkan sonuç bildirgesi heyet tarafından TBB’ de takip edilecek.

TEMSİL HEYETİ’NDEN BARO BŞK. AV. ALİ ER’E ZİYARET

6. Genç Avukatlar Kurultayı’nda, ‘Türkiye Barolar Birliği Genç Avukatlar Kurultayı Temsil Heyeti’ seçiminden en fazla oy alarak, Türkiye genelindeki 0-5 yıl kıdeme sahip avukatların temsilcisi olan, Mersin Barosu Avukatı Suat Şahin ve Temsil Heyeti’nden Av. Necati Bektaş, Av. Serhat Kavak, Av. Birkan Ölmez, Av. Melis Koçak ve Av. Murat Lavsaç Baro Başkanı Av. Ali Er’i makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Baro Bşk. Er, TBB Genç Avukatlar Temsil Heyeti’ni tebrik ederek, “Baromuza bu onuru yaşatan genç meslektaşlarımı yürekten kutluyorum. Türkiye genelinde 0-5 yıl kıdeme sahip avukatlarımızın temsilcisi olarak, başarılı çalışmalara imza atacağınıza da yürekten inanıyorum” dedi.

Ziyaret kapsamında, 6. Genç Avukatlar Sonuç Bildirgesi değerlendirildi ve bundan sonraki süreç hakkında heyet ile Baro Bşk. Av. Ali Er arasında fikir alışverişinde bulunuldu.

 

 

 

 

 

Etiketler : mersin  baro  genç  avukat  temsil 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri