Halil Kur'dan Gaziler Günü Mesajı - Mersin İstikbal Gazetesi

Halil Kur'dan Gaziler Günü Mesajı

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Mersin il başkanlığının 19 Eylül Gaziler Günü mesajı. TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur,

Benzer Haber Başlıkları

 • Başkan Pamuk'tan Gazi Evine Ziyaret

  * Başkan Pamuk, Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı’nda yaralanıp Gazi olan Uzman Çavuş Levent Yılmaz’ı evinde ziyaret etti.

 • İŞKUR Müdürü TRT'de Konuştu

  Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa KUTLU; 17.09.2018 tarihinde TRT Çukurova Radyoda Alper YETGÜN’ün sunuculuğunu gerçekleştirdiği “Akdenizden Toroslara” Programına katılarak kurum hizmetleri hakkında bilgi verdi.

 • Türkiye Sondan Dördüncü

  145 ülkede 154 bin kişi baz alınarak hazırlanan rapora göre, 2017 yılı insanlar için en kötü sene olarak kayıtlara geçti.

 • Dinçer, “Ahilik insan odaklı ticaret ahlakının özüdür”

  Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, bir meslek örgütlenmesinin ötesinde insanı ticari ve ahlaki yönde de eğiterek toplumun sosyal ve ekonomik hayatına büyük etkisi olan Ahiliğin kamuoyuna tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılmasının büyük önem taşıdığını söyledi.

 • Taşucu'na 11 Milyonluk Yeni Atıksu Arıtma Tesisi

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Silifke İlçesi Taşucu Mahallesinde İnşaa edilecek 11 milyon 480 Bin TL sözleşme bedelli Taşucu Atıksu Arıtma Tesisi yapımına 21.05.2018 tarihinde yer teslimi yapılarak başlanıldı. Tesis için saha mobilizasyon ve proje aplikasyon işleri devam ediyor.

Son Güncelleme: 14 Eylül 2018, Cuma

 

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Mersin il başkanlığının 19 Eylül Gaziler Günü mesajı. TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur, “ Üzerinde yaşadığımız topraklar, dünyanın en zor ve hassas bölgesidir. Bu toprakların vatan edilinmesinde hür ve bağımsız, huzur içinde yaşamamızda kahraman gazilerimizin ayrı bir önemi vardır.

"Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir" diyerek milli mücadeleyi başlatan Gazi M. Kemal Atatürk'e Türk Milleti şükran ve minnetini ifade ettiği 19 Eylül 1921 tarihi, aynı zamanda büyük kurtarıcıya Mareşal rütbesi ve Gazilik unvanının da verildiği gündür.

Bugün ayrıca vatanımızın bağımsızlığını, bölünmez bütünlüğümüz için canlarını seve seve feda etmeyi görev alarak Gazilik onuruna erişen vefakar ve fedakar gazilerimizin mutlu günüdür.

Şehit ve gazi kanıyla sulanmış mukaddes vatan topraklarımızın savunulmasında verdiğiniz emsalsiz mücadeleyi, yüce Türk Milleti her zaman minnetle anacak ve bizlere bıraktığınız mirasa sahip çıkacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta büyük devlet adamı, eşsiz lider Gazi M.Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anarken, tüm gazilerimizin bu mutlu gününü kutluyor, sağlık mutluluk ve esenliklerle dolu günler diliyorum.”


Etiketler : mersin  temad  gaziler 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri