"Hem Kirlilikten Kurtulacak, Hem Esnaf Nefes Alacak" - Mersin İstikbal Gazetesi

"Hem Kirlilikten Kurtulacak, Hem Esnaf Nefes Alacak"

Yelkovan, yeni sanayi sitesinin yapılması için verdikleri mücadelenin süreceğini söyledi

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 20 Şubat 2018, Salı

 

 

Yelkovan, yeni sanayi sitesinin yapılması için verdikleri mücadelenin süreceğini söyledi

 

 

 

 

 “HEM KENTİ KİRLİLİKTEN KURTARACAK HEM DE ESNAFIMIZ NEFES ALACAK”

Mersin Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Sabit Yelkovan, seçim sürecinin ardından beklentilerini karşılamak için mücadele edeceklerini belirterek, “Hem Mersinlileri görüntü ve gürültü kirliğinden kurtaracak hem de esnafımıza nefes aldıracak yeni sanayi sitesi için mücadelemiz sürecek” dedi. Yelkovan, yeni kurulacak bir sanayi sitesinin hem kentin gelişimine hem de üretim anlayışının değişmesine, rekabetin gelişmesine, kalitenin artmasına katkı sunacağını vurguladı.

Mersin Madeni Sanatkarlar Odası’nın geçtiğimiz hafta tamamlanan Genel Kurulu’nda güven tazeleyerek yeniden başkan seçilen Sabit Yelkovan, kendisine güvenerek destek veren üyelere teşekkür etti. Seçim sürecinin tamamlandığını, yeni dönemde esnafın sorunlarına çözüm üretmek için çalışmaların devam edeceğini dile getiren Başkan Yelkovan, Mersin’de madeni sanatkarların en öncelikli sorunlarından birinin de yeni sanayi sitesi olduğunu söyledi.

GELİŞİM VE BÜYÜME İÇİN ÜRETİMİN ÖNEMLİ

1996 yılında göreve ilk geldiklerinde Toroslar Sanayi Sitesi’ni kurduklarını anımsatan Başkan Yelkovan, ancak her geçen büyüyen ve gelişen kentle birlikte yeni sanayi sitesine olan ihtiyacında arttığına dikkat çekti. Ekonomik gelişim ve büyüme için üretimin önemli olduğunu vurgulayan Başkan Yelkovan, “Tamir ya da ticarete yönelik üretim merkezlerinin kümelenmesi ve kooperatifleşmesi hem kentin gelişimine hem de üretim anlayışının değişmesine, rekabetin gelişmesine, kalitenin artmasına katkı sağlar. Mersin’de bunu yetkililerin anlamamasını, anlasalar da adım atmaması kabul edilebilir bir durum değil. Kendileri yapmadığı gibi bizim yıllardır sanayi sitesi yapılması için mücadelesini verdiğimiz 2 bin dönümlük alanı konuta çevirdiler” dedi. Amaçlarının esnafın gelişmesi olduğunu kaydeden Yelkovan, yeni dönemde de üyelerinin beklentilerini karşılamak için mücadele edeceklerini söyledi.

Etiketler : mersin  sabit  yelkovan  sanayi  site 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri