İftar da Ahi Pilavı İkram Edildi - Mersin İstikbal Gazetesi

İftar da Ahi Pilavı İkram Edildi

İstikbal Haber/ Mersin Kırşehir Kültür ve Dayanışma Derneği iftar verdi. Ahi pilavının da ikram edildiği iftar yemeğine katılım oldukça yoğun oldu. Dernek binasına sığmayan davetliler sokağa taştılar. İftar yemeğine Dernek Başkanı Cihan Azgın,

Benzer Haber Başlıkları

 • Büyükşehir'den Yenişehir Cemevi'ne 850 Bin TL Maddi Destek

  Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi Derneği (Yenişehir Cemevi) arasında bir protokol imzalandı. İmzalanan protokol ile Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir Cemevi’ne 850 bin TL maddi destek sağladı.

 • Erdemli İŞKUR'dan Engelli Girişimci Projesi

  İstihdamda dezavantajlı olarak değerlendirilen bütün vatandaşlarımızın istihdamını koordine eden, İş ve Meslek yaşamlarıyla ilgili tüm işlemlerle ilgilenen Türkiye İş Kurumu dezavantajlı gruplara yönelik aktif politikaların ve projelerinin somut çıktılarına ulaşmaya devam etmektedir.

 • Antep Fıstıgı Hasadı Üçüncü Yılında Da Yüz Güldürüyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Antepfıstığı Tomurcuğunu Mersin'de Yeniliyor’ projesi üçüncü yılında da meyvelerini vermeye devam ediyor. Sunulan destekler sayesinde Mersin'de katlanarak artan Antep fıstığı hasadı, üreticilerin yüzünü güldürüyor.

 • Her Mahalleye Çocuk Parkı Projesi de sürüyor

  * Akdeniz Belediyesi’nin, yeşil bir Akdeniz için hayata geçirdiği proje kapsamında, ilçenin farklı mahallelerinde bulunan 26 parkın baştan sona yenilenmesi ve modernizasyonu çalışmaları sürüyor.

 • Müftü Kondi, Vekaletle Kurban Kesmeye Davet Etti

  İstikbal Haber/ Mersin İl Müftüsü Şaban Kondi, Öğretmen Evi’nde yaptığı basın toplantısında yaklaşan kurban bayramı nedeniyle Mersinlileri bilgilendirdi.

Son Güncelleme: 12 Haziran 2018, Salı

 

 

İftar da Ahi Pilavı İkram Edildi

 

 

İstikbal Haber/ Mersin Kırşehir Kültür ve Dayanışma Derneği iftar verdi. Ahi pilavının da ikram edildiği iftar yemeğine katılım oldukça yoğun oldu. Dernek binasına sığmayan davetliler sokağa taştılar. İftar yemeğine Dernek Başkanı Cihan Azgın, yönetim kurulu üyeleri, MHP Mersin Milletvekili Adayları: Uğur Kılınç, Hayal Funda Önder ve Mustafa Yalçın, CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın ve üyeler ile çok sayıda Mersin’de yaşam süren Kırşehirli vatandaşlar katıldı.

Hazır yemeklerin de ikram edildiği iftar programında dikkati çeken ise Ahi Pilavı oldu. Yufka ekmek içine kepçelerle dolduran bulgur pliavına tavuk eti de serpildi… çatal ve kaşığın kullanılmadığı ahi pliavını vatandaşlar açık etmekleri pilava banarak yediler. İftar sonrası yemek duasını ise Mersin Yazarlar Derneği Üyesi Abdullah Coşkun yaptı.  Dua sonrasında ise MHP Mersin Milletvekili Adayları kendilerini tanıtan kısa birer konuşma yaptılar. Dernek Başkanı Cihan Azgır katılan davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür etti. Her ay bir hemşerinin ahi pliavı ikramında bulunduğunu belirten Başkan Azgın, bu kez de daha kalabalık bir ortamda ahi pilavımızı iftar yemeğimizle birlikte yaptık” dedi. Konuşmaların ardından etkinlik sona erdi.

Etiketler : mersin  kırşehir  ahi  pilav  iftar 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri