İş Arayanlar Geleceğin Meslekleri İle İstihdama Katılıyor - Mersin İstikbal Gazetesi

İş Arayanlar Geleceğin Meslekleri İle İstihdama Katılıyor

Milli İstihdam Seferberliği kapsamında; işgücü piyasasının ihtiyaçlarına cevap veren programlarıyla işgücünün istihdam edilmesine büyük katkı sunan Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü dijital dönüşüme yönelik nitelikli işgücünün yetiştirilmesi konusunda Mersin’de bir ilke imza attı.

Benzer Haber Başlıkları

 • Bölgede Sağanak Yağış Var

  Bölge geneli; parçalı çok bulutlu, yerel ve aralıklı sağanak yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı olması tahmin ediliyor. Ayrıca bölge genelinde toz taşınımı beklenmektedir.

 • Çetinkaya’dan Beklenen Hamle Geldi

  "Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı"na ve bu kapsamda başlatılan indirim kampanyasına destek hızla büyüyor. Türkiye’nin birçok şehrinde mağazaları bulunan Çetinkaya Mağazaları da “Enflasyonla Topyekün Mücadelede biz de varız” dedi.

 • Sabri Tekli: 5 maddelik plan sanayicilerimizi sevindirdi

  Enflasyonla Topyekun Mücaele Programı ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sanayi camiasının elini rahatlatacak, Finansman Destek Programı, KOSGEB alacaklarına erteleme, Yatırım Maliyet Artışlarına Karşı Destek, Yerlileştirme Programı, Yüksek katma değerli üretime destek olmak üzerine 5 yeni destek programını açıkladı.

 • "Birlik, Beraberliğimiz ve Kardeşliğimiz Daim Olsun"

  Toroslar Belediyesi’nin Güneykent Mahalesi’nde inşa ederek, Alevi Kültür Dernekleri Toroslar Şubesi’ne tahsis ettiği Toroslar Cem Evi’nin açılışı düzenlenen bir törenle yapıldı.

 • Turgay Demirtaş TGF Başkan Yardımcısı Oldu

  Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun (TGF) Ankara’da yapılan 9. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Yılmaz Karaca’nın listesi seçimi kazandı.

Son Güncelleme: 24 Eylül 2018, Pazartesi

 

İŞ ARAYANLAR GELECEĞİN MESLEKLERİ İLE İSTİHDAMA KATILIYOR

 

Milli İstihdam Seferberliği kapsamında; işgücü piyasasının ihtiyaçlarına cevap veren programlarıyla işgücünün istihdam edilmesine büyük katkı sunan Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü dijital dönüşüme yönelik nitelikli işgücünün yetiştirilmesi konusunda Mersin’de bir ilke imza attı.

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü öncülüğünde Mersin Üniversitesi bünyesinde bulunan Tecnnoscope (Teknopark) işletmelerinden e-Pati Bilişim Teknolojileri San.Tic.Ltd.Şti. ile İl Müdürümüz Mustafa KUTLU, Mersin Üniversitesi Öğretim Görevlileri Kutluhan KİBRİT ve Özkan KIRIK, Firma Yetkilisi Umut OĞUR, katılımcılar Atakan ERCENGİZ ve Yunus Ali KURT’un katılımı ile İşbaşı Eğitim Programı Sözleşmesi imzalanmıştır.

İmza töreninde Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürümüz Sayın Mustafa KUTLU yaptığı açıklamada; Geleceğin Meslekleri Kapsamında başlatılan İşbaşı Eğitim Programının bilişim sektörüne nitelikli işgücü yetiştirmede Mersin ilinde bir ilk olduğunu, bilişim sektörüne nitelikli işgücü yetiştirmede gerekli tüm desteğin sağlanacağını ve Geleceğin Meslekleri Kapsamında başlatılan bu İşbaşı Eğitim Programının Mersin’de yaygınlaşması için çalışmaları sürdüreceklerini ifade etti.


Etiketler : mersin  işkur  gelecek  meslek 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri