İtfaiye araçlarını yeniliyoruz - Mersin İstikbal Gazetesi

İtfaiye araçlarını yeniliyoruz

Mevlüt Partal, Silifke / Silifke Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Arslan, itfaiye müdürlüğünü ziyaret ederek itfaiye araçlarının yenilenerek modernize edildiğini belirtti.

Benzer Haber Başlıkları

 • Yıldırımhan, mezunlarını verdi

  Özel Yıldırımhan Anadolu ve Fen Lisesinden 2010-2011 eğitim öğretim yılında 63 öğrenci mezun oldu. Yıldırımhan Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet töreni, öğrencilere plaket takdimi ile sona erdi.

 • Tollu'dan 23 nisan vurgusu

  Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının ulu önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağanı olduğunu söyledi. Dünya çocuklarının bir araya gelerek kardeşlik mesajları verdiğini vurgulaya

 • Kaseinov Erdemli'de

  Uluslar arası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, dünyada ilk kez Erdemli`de yapılacak olan ?`Türk Dünyası Kenti`` ve Türk dünyası heykeltıraşlarının ilçede yapacağı çalışmalar öncesi incelemelerde bulunmak üzere Mersin`in Erd

 • Meclis Üyeleri Demirören Köyündeydi

  MHP'li Anamur İl Genel Meclisi üyeleri M.Ali Keskinaslan ve Ali Rıza Kibrit Demir ören (Melleç) Köyü'nü ziyaret ettiler. Köy muhtarı Mustafa Halat ve bazı köylülerle sohbet ettiler. Köyün içme suyu isale hattındaki probleme çözüm üretmek için fikir jimnas

 • Eroin Şebekesi Ele Geçirildi

  Mersin İl Emniyet Müdürlüğü’nün çalışmaları ile “Suç işlemek için teşkil edilmiş bir örgütün faaliyetleri çerçevesinde uluslar arası (Eroin) ticareti” yapan 58 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Son Güncelleme: 15 Şubat 2012, Çarşamba
Haber 669 kez görüntülendi.

İtfaiye araçlarını yeniliyoruz

Mevlüt Partal, Silifke / Silifke Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Arslan, itfaiye müdürlüğünü ziyaret ederek itfaiye araçlarının yenilenerek modernize edildiğini belirtti.

Belediye itfaiye ekiplerinin  vatandaşların canını ve malını kurtarmak için 24 saat görev başında olduğunu belirten Silifke Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Arslan hızla büyüyen ilçede yeni bir itfaiye aracının alımının da kaçınılmaz olduğunu vurguladı. Başkan Yardımcısı Arslan, çok katlı konutlar ve iş merkezlerine ulaşılabilecek yeni ve modern donanımlı bir itfaiye aracının alımı ile ilgili olarak çalışmaların devam ettiğini de açıkladı. Başkan Yardımcısı Eyüp Arslan itfaiye müdürlüğüne ait aracın bakım ve onarımının tamamlanarak hizmete girmesinin sevindirici bir gelişme olduğuna değinerek, araç hakkında İtfaiye Müdür Vekili Nihat Aydoğan Günay’dan bilgiler aldı. Günay verdiği bilgide itfaiye müdürlüğüne ait fatih marka kamyon üzerinde 5 tonluk su tankı ve 300 litre köpük tankının bulunduğunu bildirerek aracın günümüz şartlarına uygun halde modernize edildiğini söyledi.

Silifke Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerine vatandaşların can ve mal güvenliğinin kurtarılmasında verdikleri mücadelelerden dolayı da teşekkür eden Başkan Yardımcısı Arslan yaptığı konuşmada, “Belediye Başkanımız Bayram Ali Öngel itfaiye teşkilatımızın gelişmesi ve güçlenmesi için bizlere her türlü desteği veriyor. Yeni araç ve gereçlerin itfaiye teşkilatına kazandırılması konusunda çalışmalar yapmaktadır. İtfaiye ekiplerimiz  kendi canını tehlikeye atarak vatandaşların can ve malını kurtarmak için kutsal bir görev yürütmektedir. Katkılarından dolayı  Belediye Başkanımıza ve itfaiye personelimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

İtfaiye Müdür Vekili Nihat Aydoğan Günay ise çalışmalarında kendilerini zorlayan en önemli hususların başında asılsız yangın ihbarlarının geldiğini kaydederek vatandaşlardan bu konuda duyarlı olmalarını ve asılsız ihbarda bulunmamalarını istedi.


Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri