İtfaiye araçlarını yeniliyoruz - Mersin İstikbal Gazetesi

İtfaiye araçlarını yeniliyoruz

Mevlüt Partal, Silifke / Silifke Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Arslan, itfaiye müdürlüğünü ziyaret ederek itfaiye araçlarının yenilenerek modernize edildiğini belirtti.

Benzer Haber Başlıkları

 • Palm City Ramazan Ayının Tadına Tat Katacak

  Palm City Mersin Alışveriş Merkezi, Ramazan Ayı’nın Tadına Tat Katacak

 • CHP’li gençler 68’liler Ormanı’nda fidan dikti

  CHP Mersin Gençlik Kolları Başkanı Çağlar Uz, Uğur Mumcu’nun katledilişinin yıldönümünde Toroslar İlçe Gençlik Kollarınca 68’liler Ormanında düzenlenen fidan dikme etkinliğinde; gazeteci yazar Uğur Mumcu’nun Türk basın tarihinde önemli bir yeri olduğunu v

 • Mersin SMMM Odası'ndan Seminer

  Mersin SMMM Odası Temmuz ayında yürürlüğe girecek olan ve Meslekleri için çok önem arz eden Yeni Türk Ticaret Kanunu ile ilgili seminerin bir yenisi daha yaptı.

 • Ödüller Sahiplerini Buldu

  Mimarlar Odası Mersin Şubesi tarafından düzenlenen ve Mersin Sağlık Platformu Hizmet Binası (MESAP) Mimari Fikir Yarışması'nın sonuçları açıklandı. Değer bulan projelere ödülleri verildi.

 • Toroslar’dan Yeni Yılda Yeni Proje

  Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, sosyal belediyecilik projelerine bir yenisini daha ekledi. ‘Hoş geldin bebek’ ismiyle hayata geçen proje kapsamında İlçe sınırları içerisinde ikamet eden ve yeni doğan bebeklere ihtiyaç malzemelerinin olduğu birer çan

Son Güncelleme: 15 Şubat 2012, Çarşamba
Haber 654 kez görüntülendi.

İtfaiye araçlarını yeniliyoruz

Mevlüt Partal, Silifke / Silifke Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Arslan, itfaiye müdürlüğünü ziyaret ederek itfaiye araçlarının yenilenerek modernize edildiğini belirtti.

Belediye itfaiye ekiplerinin  vatandaşların canını ve malını kurtarmak için 24 saat görev başında olduğunu belirten Silifke Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Arslan hızla büyüyen ilçede yeni bir itfaiye aracının alımının da kaçınılmaz olduğunu vurguladı. Başkan Yardımcısı Arslan, çok katlı konutlar ve iş merkezlerine ulaşılabilecek yeni ve modern donanımlı bir itfaiye aracının alımı ile ilgili olarak çalışmaların devam ettiğini de açıkladı. Başkan Yardımcısı Eyüp Arslan itfaiye müdürlüğüne ait aracın bakım ve onarımının tamamlanarak hizmete girmesinin sevindirici bir gelişme olduğuna değinerek, araç hakkında İtfaiye Müdür Vekili Nihat Aydoğan Günay’dan bilgiler aldı. Günay verdiği bilgide itfaiye müdürlüğüne ait fatih marka kamyon üzerinde 5 tonluk su tankı ve 300 litre köpük tankının bulunduğunu bildirerek aracın günümüz şartlarına uygun halde modernize edildiğini söyledi.

Silifke Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerine vatandaşların can ve mal güvenliğinin kurtarılmasında verdikleri mücadelelerden dolayı da teşekkür eden Başkan Yardımcısı Arslan yaptığı konuşmada, “Belediye Başkanımız Bayram Ali Öngel itfaiye teşkilatımızın gelişmesi ve güçlenmesi için bizlere her türlü desteği veriyor. Yeni araç ve gereçlerin itfaiye teşkilatına kazandırılması konusunda çalışmalar yapmaktadır. İtfaiye ekiplerimiz  kendi canını tehlikeye atarak vatandaşların can ve malını kurtarmak için kutsal bir görev yürütmektedir. Katkılarından dolayı  Belediye Başkanımıza ve itfaiye personelimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

İtfaiye Müdür Vekili Nihat Aydoğan Günay ise çalışmalarında kendilerini zorlayan en önemli hususların başında asılsız yangın ihbarlarının geldiğini kaydederek vatandaşlardan bu konuda duyarlı olmalarını ve asılsız ihbarda bulunmamalarını istedi.


Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri