Kadın ve Çocuğa İstismara Karşı İşbirliği - Mersin İstikbal Gazetesi

Kadın ve Çocuğa İstismara Karşı İşbirliği

Mezitli Belediyesi ve Mersin Barosu arasında hukuki desteğe ihtiyacı olan kadın ve çocuklara destek olmaya yönelik iki farklı protokol imzalandı.

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 21 Eylül 2018, Cuma

 

Kadın ve Çocuğa İstismara Karşı İşbirliği

 

 

 

Mezitli Belediyesi ve Mersin Barosu arasında hukuki desteğe ihtiyacı olan kadın ve çocuklara destek olmaya yönelik iki farklı protokol imzalandı. Protokol kapsamında Mezitli Belediyesi Kadın Danışma Merkezi bünyesinde desteğe muhtaç kadın ve çocuklara hukuki destek sağlanacak.

------------------------------

Mezitli Belediyesi ve Mersin Barosu arasında “Sosyal Hizmete, Sosyal Yardıma, "Hukuki Korumaya İhtiyaç Duyan Kadınlara Yönelik İşbirliğini Protokolü” ve “Çocuk Refahı, Sorunlarına İlişkin Ortak Çalışma Protokolü” imzalandı. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz’ın birlikte imzaladı ilk protokolde Mezitli Belediyesi ve Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği ile ortak hayata geçirilen Kadın Danışma Merkezi’ne başvuruda bulunan kadınlara hukuki açıdan destek olma ve yol göstermeyi hedefliyor. İkinci protokolde ise içerisinde bulunduğu olumsuz koşullar nedeniyle sosyal yardım, hukuki destek, rehberlik ve korunma ihtiyacı olan çocuklara yönelik işbirliği yer alıyor.

Mezitli Belediyesi Meclis Üyesi Şenol Çavuş ve Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Esra Alkan Uysal da katıldığı Mersin Barosu’nda yapılan imza töreninde konuşan Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Mezitli Belediyesi ile birlikte birçok ortak çalışma yürüttüklerini ifade ederek, “Kadına ve çocuğa yönelik istismar konusunda baromuzun önemli çalışmaları bulunuyor. Başka projelerde birlikte çalışma yaptığımız Mezitli Belediyesi ile bu projede de birlikte hareket etmek istedik. Bu konuda duyarlılığı artırmak adına protokolümüzü imzaladık. En önemli sorunlardan birisi olarak gördüğümüz kadın ve çocuk istismarı konusunda üzerimize düşen görevi yapmak istiyoruz” dedi.

MUTLU BİR KENT YARATMAK

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ise açıklamasında Kadın Odaklı Belediyecilik anlayışı ile hareket ettiklerine vurgu yaptı. Başkan Tarhan, “Toplumumuzda maalesef özellikle kadınlar ve çocuklar büyük oranda mağduriyet yaşamaktalar. Tüm insanlarının huzur içerisinde yaşadığı mutlu bir kent yaratma hayaliyle çalışan Mezitli Belediyesi kadına ve çocuğa yönelik şiddete karşı mücadelede de öncülük etmesi gerektiğini düşünerek böyle bir proje hazırladık. Kadın Danışma Merkezi bünyesine başvuran ya da bizim tespit ettiğimiz desteğe ihtiyacı insanlarımız için hukuksal destek ve yol gösterici olacaktır. Bize her zaman olduğu gibi destek vererek yükümüzü hafifleten Mersin Barosuna teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.


Etiketler : Mezitli  kadın  çocuk  istismar 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri