Kadınlar Günü’nde Kadın Yazarlar İmzaladı - Mersin İstikbal Gazetesi

Kadınlar Günü’nde Kadın Yazarlar İmzaladı

İstikbal Haber/ Mersin Yazarlar Derneği bir ilki daha gerçekleştirdi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Kitabı olan 7 kadın yazar, Toroslar Belediyesi Sanat kaldırımında kitaplarını imzaladı. Vatandaşlarla sohbet etti, kadın yazar olmanın duygularını anlattılar.

Benzer Haber Başlıkları

 • Bölgemizde sert rüzgarlar esecek

  Rüzgarın güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) zaman zaman fırtına (50-70 km/sa), Doğu Akdeniz’in iç ve yüksek kesimleri (Toroslar Mevkii) kuvvetli fırtına şeklinde (70-90 yer yer 100 km/sa hızla) esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması, toz taşınımı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 • Forum Mersin’den engelsiz yaşama destek

  Forum Mersin, "Engelsiz Tüketici Projesi" kapsamında Mersin İl Ticaret Müdürlüğü ile özel bir işbirliğine imza attı. Dünya Tüketiciler Günü dolayısıyla engelli vatandaşlar, sorunlarını dile getirdikleri broşürleri Mersin ve çevre illerin alışveriş ve eğlence merkezi Forum Mersin mağazalarında dağıttı.

 • Forum Mersin iklim değişikliğine dikkat çekiyor!

  Mersin ve çevre illerin alışveriş ve eğlence merkezi Forum Mersin, bu yıl da “dünyaya bağlan” sloganıyla gerçekleştirilecek Dünya Saati etkinliğine destek veriyor.

 • Hırsızlık Zanlıları Yakalandı

  Mersin İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çamlıyayla İlçe Emniyet Amirliği sorumluluk bölgesinde muhtelif tarihlerde gerçekleşen 19 farklı “Evden Hırsızlık” olayı ile ilgili sürdürülen çalışmalarda;

 • Uyuşturucu Satıcısı Yakayı Ele Verdi

  Mersin İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde ile Mücadele kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde;

Son Güncelleme: 09 Mart 2018, Cuma

 

 

Kadınlar Günü’nde Kadın Yazarlar İmzaladı

 

 

 

 

İstikbal Haber/ Mersin Yazarlar Derneği bir ilki daha gerçekleştirdi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Kitabı olan 7 kadın yazar, Toroslar Belediyesi Sanat kaldırımında kitaplarını imzaladı. Vatandaşlarla sohbet etti, kadın yazar olmanın duygularını anlattılar.

Toroslar Belediyesi ve MYD-Mersin Yazarlar Derneği’nin işbirliği ile gerçekleşen etkinliğe Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan,  MHP Mersin il Kadın Kolları Başkanı Dilek Uslu Var, MHP Toroslar İlçe Başkanı Serpil Mersin, Kadın Dernek temsilcileri, STK temsilcileri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı. MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek’te telgraf gönderdi.

Sanat Kaldırımında yapılan etkinliğe gösterilen yoğun ilgiden dolayı görüşlerini dile getiren MYD-Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın, kadınlar gününde, Kadın Yazarlar kitaplarını imzalasın istediklerini belirterek Toroslar Sanat kaldırımı için kendilerine destek olan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya kültüre ve sanata verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Kadın Yazarların katılacağı kitap imza günlerinin festivale dönüşmesini de isteyen başkan Aydın, tüm kadınların kadınlar gününü de kutladı.

BAŞKAN TUNA: KADINLAR YÖNETİLEN DEĞİL, YÖNETEN OLMALIDIR

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’da kadın yazarların böyle anlamlı bir günde kitaplarını imzalamasının da ayrı bir anlamı olduğunu belirterek, kadınlara fırsat verildiğinde neler yapabileceğinin ispatı olduğunu söyledi. Başkan Tuna, “ Kadına sadece kağıt üzerinde verilen haklarla değil, o hakların yerine getirilmesi noktasında da farkındalık oluşturacak etkinliklerle kadınlar yönetilenler değil yöneten olmalıdır. İşte fırsat verildiği zaman nasıl eserler ortaya çıkardıkları ortada.”dedi.

ELİNİN HAMURU İLE ERKEK İŞİNE KARIŞMA İFADESİNİ ADETA TERSİNE ÇEVİRDİLER

Kadına olan şiddeti şiddetle kınadıklarını belirten Başkan Tuna,  hakkını yedirmeyen hakkını isteyen kadınların özel insanlar olduğunu ve yetiştirdikleri çocukların toplumu oluşturduğunu söyleyerek, erkeklerin yaptığı bir çok işi de yapabildiklerine vurgu yaptı. Başkan Tuna; “Elinin hamuru ile erkek işine karışma ifadesini adeta tersine çeviren, çoğu erkeğin yapamadıklarını yapabilme yeteneklerini fırsat verildiği zaman ortaya koyan ispat etmiş kadınların, dünya kadınlar gününü tebrik ediyorum.”dedi.

Etiketler : myd  mersin  yazarlar  toroslar  sanak  kadın  imza 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri