Karaoğlu; Biz hem eğitmeniz hem öğretmeniz - Mersin İstikbal Gazetesi

Karaoğlu; Biz hem eğitmeniz hem öğretmeniz

Mersinli Ziraat Mühendislerinden “Başak Balosu” Ziraat Mühendisleri Odası Mersin Şubesi’nden Tarımsal Öğretimde 172. Yıl nedeniyle “Başak Balosu” adında bir etkinlik düzenlendi. Divan Otel’de düzenlenen etkinlikte teşekkür plaketleri de verildi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Babalar Günü’nde Doğum Gününü Kutladılar

  İstikbal Haber/ MHP İl Kadın Kolları üyesi Elif Oğuz’un eşi Nebi Oğuz’a babalar günü sürprizi yapıldı. Nebi Oğuz’un çocukları Abdullah Emir Oğuz ve Emine Oğuz’un aldığı yaş pastayı; MHP Mersin İl Seçim Ofisinde iken Anne Elif Oğuz’u da çağıran

 • Çukurova 'MHP' Dedi

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adana İstasyon Meydanı'nda düzenlenen 'Büyük Çukurova Mitingi'nde partililere ve seçmenlere hitap etti. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da Büyük Çukurova Mitingi’nde yerini aldı.

 • Hava Mevsim Normalinde Devam Edecek

  Bölge geneli parçalı bulutlu,Mersin(Çamlıyayla),Adana iç kesimler,Osmaniye;Kahramanmaraş'ın batısı(Andırın) ve Hatay kıyı kesimlerin aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçmesi beklenmektedir.

 • Mersin Barosu'ndan Hayvan Hakları Görüşü

  Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Hayvan hakları konusunda basın açıklamasında bulundu. Yeşilboğaz,“Geçtiğimiz günlerde Sapanca’da yaşanan kabul edilemez cinayete ilişkin, Türkiye Barolar Birliği Hayvan Hakları Kurulu ve

 • Akdeniz de İmar Barışı Hareketliliği

  * Akdeniz Belediyesi, imar barışı ve vergi yapılandırması başvurularındaki yığılmaları önlemek amacıyla, merkez binada yeni hizmet bölümleri oluşturup, gelen vatandaşlara yardımcı olmak için personel görevlendirdi.

Son Güncelleme: 16 Nisan 2018, Pazartesi

Karaoğlu;  Biz hem eğitmeniz hem öğretmeniz

Mersinli Ziraat Mühendislerinden “Başak Balosu”

Ziraat Mühendisleri Odası Mersin Şubesi’nden Tarımsal Öğretimde 172. Yıl nedeniyle “Başak Balosu” adında bir etkinlik düzenlendi. Divan Otel’de düzenlenen etkinlikte teşekkür plaketleri de verildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından protokol konuşmaları, plaket takdimi ve yemek sonrası canlı müzik eşliğinde davetliler dans edip halay çektiler. Gece geç vakte kadar eğlendiler.  Etkinliğe Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Tarsus Belediyesi Basın Yayın ve Halkla ilişkiler Müdürü Harun Doğan,  Ziraat Mühendisleri Odası Mersin Şube eski başkanı Mehmet Ateş, Mersin Eski Milletvekili Vahap Seçer, Mersin İl Tarım Müdürü Arif Abalı,  davetliler ve basın mensupları katıldı.

Ziraat Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı M. Kemal Karaoğlu konuşmasında “Tarımsal Öğretimin 172. yılı münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz, Başak Balomuzun yemeğimize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz” dileğinde bulunarak katılımcılara teşekkür etti. Karaoğlu, “ Tarımsal öğretim, bildiğiniz gibi özellikle bizim gibi Türkiye coğrafyasında çok önemlidir. Tarımsal öğretim, 1846 yılında İstanbul’da başlıyor. Mazimiz çok derin. Günümüze kadar değişik aşamalardan geçen ziraat öğretimi, günümüzde fakültelerimizde devam etmektedir.

Tabi bize ne gibi işler düşüyor? İşte bizler Ziraat Mühendisleri olarak tarıma yön veren kişiler olmalıyız. Tarıma yön vermek sadece öğretimle değil eğitimle de olmalı. Bir Ziraat Mühendisi ilmiyle hesabıyla halka olan yönlendirmeleriyle eğitimli bilgisi ile her yönüyle tam olmalıdır. Çünkü biz hem eğitmeniz hem öğretmeniz. Tarıma yön veren kişileriz. Bizler bu bilinçle mesleğimizi icra etmeliyiz. Biliyorsunuz Türkiye tarım coğrafyasında yaşamaktadır. Ve biliyorsunuz ki önümüzdeki yıllarda savaşlar gıda sebebiyle çıkacaktır. Bizlere çok büyük görevler düşmektedir. İnovasyon teknolojilerini çok iyi kullanmak zorundayız ve gelecekteki Ziraat Mühendislerini bu felsefe ile eğitmeli ve yönlendirmeliyiz.” Dedi.

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Ziraat Mühendisi ve Mersin Eski Milletvekili Vahap Seçer’e, teşekkür plaketi verildi. Seçer, “Meslek odalarının siyaset üstü kurumlar olduğunu belirterek birlik ve beraberliğin korunması çağrısında bulundu. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan adına teşekkür plaketi eski oda başkanı Mehmet Ateş’e verildi. Tarsus Belediye Başkanı adına teşekkür plaketi Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Harun Doğan’a verildi. Nevzat Zayim ve Ahmet Uğuz’a da verilen Plaket takdimlerinin ardından canlı müzik eşliğinde etkinlik devam etti.

Etiketler : mersin  ziraat  mühendis  oda  başak  balo 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri