Kazanlı Şeyh Yusuf Reyhani Türbesi Yenilendi - Mersin İstikbal Gazetesi

Kazanlı Şeyh Yusuf Reyhani Türbesi Yenilendi

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk’un talimatı üzerine, Kazanlı’da bulunan Şeyh Yusuf Reyhanî Türbesi ve civarında, teknik hizmet birimleri çalışanları tarafından yenileme, bakım ve düzenleme çalışması başlatıldı.

Benzer Haber Başlıkları

 • TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur, KKTC’nin kuruluş yıldönümünü kutladı

  TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur, KKTC’nin kuruluş yıldönümünü kutladı. Başkan Kur, “ Kıbrıs Türk Halkının yıllarca sürdürdüğü zorlu ve haklı mücadelesi sonunda Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kahraman Türk Ordu su ve Kıbrıs Türk Mücahitleri ile birlikte 20 TEMMUZ 1974 tarihinde mutlu Barış Harekatını gerçekleştirmiş ve 15 KASIM 1983 tarihinde de K.K.T.C. Devleti kurulmuştur.

 • Mersin Valisi Ali İhsan Su festival alanını gezdi

  6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali’nde geri sayım devam ederken, Mersin Valisi Ali İhsan Su festival alanını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 • Narenciye renkleri Mersin’e yayılmaya başladı

  Bu yıl 17-18 Kasım tarihleri arasında Mezitli Sahil Galatasaray Meydanı’nda düzenlenecek olan 6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali tanıtım çalışmaları 10 mobil figürün şehir turu ile devam ediyor.

 • Başkan Tuna Vatandaşlara Narenciye Suyu İkram Etti

  Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, 17-18 Kasım tarihleri arasında yapılacak Uluslararası Mersin Narenciye Festivali kapsamında vatandaşlara, taze sıkılmış narenciye suyu ikram etti.

 • Başkan Tuna, Diyabete Dikkat Çekmek İçin Yürüdü

  Toroslar Belediyesi; 14 Kasım Dünya Diyabet Günü’nde Toroslar Toplum Sağlığı Merkezi işbirliği ile Akbelen Mahallesi’ndeki Koray Aydın Standı’nda farkındalık yürüyüşü düzenledi.

Son Güncelleme: 23 Kasım 2017, Perşembe

 

 

Akdeniz Belediyesi, manevi değerlere sahip çıkıyor

 

 

 

 

KAZANLI ŞEYH YUSUF REYHANÎ TÜRBESİ YENİLENDİ

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk’un talimatı üzerine, Kazanlı’da bulunan Şeyh Yusuf Reyhanî Türbesi ve civarında, teknik hizmet birimleri çalışanları tarafından yenileme, bakım ve düzenleme çalışması başlatıldı.

Göreve geldiği ilk günden bu yana ibadethanelere ve manevi değerlere büyük bir önem veren Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, birkaç hafta önce Kazanlı Mahallesi’ni ziyareti sırasında Şeyh Yusuf Reyhanî Türbesi’ni de ziyaret etmiş, türbenin bakımsız hali dikkatini çekmişti. Başkan Pamuk, bunun üzerine türbenin bakımı ve yenilenmesi için talimat vermişti.

Talimat üzerine harekete geçen Park-Bahçeler Müdürlüğü ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin, birkaç hafta önce türbede ve etrafında başlattığı bakım ve yenileme çalışmasında sona geldi. Çalışmalar kapsamında ilk olarak Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, türbe civarındaki tarımsal ve evsel atıkları toplayıp uzaklaştırdı ve türbenin etrafını temizledi. Ardından da Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, türbenin içinde yer aldığı yeşil alanda yenileme ve düzenleme çalışması başlattı.

Türbe yepyeni bir görünüme kavuştu

Yeşil alanı kilitli parke ve bordür taşları ile döşeyen ekipler, kamelyaları elden geçirdi, alanın toprağını da yenileyip ağaçların bakımını gerçekleştirdi. Ekipler ayrıca, hem türbenin hem de etrafındaki donatıların bakımını da yaptı. Bu çalışmalar sayesinde vatandaşlar, daha rahat ve güvenli bir şekilde türbeyi ziyaret edebilecek. Kazanlı’da bulunan Şeyh Yusuf Reyhani Türbesi’ni ziyarete geldikleri esnada, Akdeniz Belediyesi’ne bağlı teknik hizmet ekiplerinin bakım ve yenileme çalışmalarını gören vatandaşlar, Başkan Muhittin Pamuk ve hizmet ekiplerine şükranlarını dile getirdiler.

Akdeniz’de ibadethaneler dönüşümlü olarak temizleniyor

Kentte bulunan ibadethane, türbe ve ziyaretlere özel bir önem veren Akdeniz Belediyesi, vatandaşların daha huzurlu, temiz ve nezih bir ortamda ibadetlerini ifa edebilmeleri için de sürekli çalışıyor, hizmet veriyor.  

Bu kapsamda, Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı mobil ekip, ibadethanelerin temizliği işlemi için özel olarak tasarlanmış araç yardımıyla, kentteki 105 cami ve 2 kiliseyi dönüşümlü olarak temizleyip bakımdan geçiriyor. Günde 2 ibadethanenin içini baştanbaşa temizleyen ve içeriye de gül suyu sıkan ekipler, halkın daha nezih, temiz ve hijyenik bir ortamda ibadetlerini yerine getirmelerini sağlıyor.

Etiketler : kazanlı  şeyh  yusuf  türbe 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri