Kazanlı Şeyh Yusuf Reyhani Türbesi Yenilendi - Mersin İstikbal Gazetesi

Kazanlı Şeyh Yusuf Reyhani Türbesi Yenilendi

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk’un talimatı üzerine, Kazanlı’da bulunan Şeyh Yusuf Reyhanî Türbesi ve civarında, teknik hizmet birimleri çalışanları tarafından yenileme, bakım ve düzenleme çalışması başlatıldı.

Benzer Haber Başlıkları

 • Büyükşehir'den Yenişehir Cemevi'ne 850 Bin TL Maddi Destek

  Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi Derneği (Yenişehir Cemevi) arasında bir protokol imzalandı. İmzalanan protokol ile Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir Cemevi’ne 850 bin TL maddi destek sağladı.

 • Erdemli İŞKUR'dan Engelli Girişimci Projesi

  İstihdamda dezavantajlı olarak değerlendirilen bütün vatandaşlarımızın istihdamını koordine eden, İş ve Meslek yaşamlarıyla ilgili tüm işlemlerle ilgilenen Türkiye İş Kurumu dezavantajlı gruplara yönelik aktif politikaların ve projelerinin somut çıktılarına ulaşmaya devam etmektedir.

 • Antep Fıstıgı Hasadı Üçüncü Yılında Da Yüz Güldürüyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Antepfıstığı Tomurcuğunu Mersin'de Yeniliyor’ projesi üçüncü yılında da meyvelerini vermeye devam ediyor. Sunulan destekler sayesinde Mersin'de katlanarak artan Antep fıstığı hasadı, üreticilerin yüzünü güldürüyor.

 • Her Mahalleye Çocuk Parkı Projesi de sürüyor

  * Akdeniz Belediyesi’nin, yeşil bir Akdeniz için hayata geçirdiği proje kapsamında, ilçenin farklı mahallelerinde bulunan 26 parkın baştan sona yenilenmesi ve modernizasyonu çalışmaları sürüyor.

 • Müftü Kondi, Vekaletle Kurban Kesmeye Davet Etti

  İstikbal Haber/ Mersin İl Müftüsü Şaban Kondi, Öğretmen Evi’nde yaptığı basın toplantısında yaklaşan kurban bayramı nedeniyle Mersinlileri bilgilendirdi.

Son Güncelleme: 23 Kasım 2017, Perşembe

 

 

Akdeniz Belediyesi, manevi değerlere sahip çıkıyor

 

 

 

 

KAZANLI ŞEYH YUSUF REYHANÎ TÜRBESİ YENİLENDİ

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk’un talimatı üzerine, Kazanlı’da bulunan Şeyh Yusuf Reyhanî Türbesi ve civarında, teknik hizmet birimleri çalışanları tarafından yenileme, bakım ve düzenleme çalışması başlatıldı.

Göreve geldiği ilk günden bu yana ibadethanelere ve manevi değerlere büyük bir önem veren Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, birkaç hafta önce Kazanlı Mahallesi’ni ziyareti sırasında Şeyh Yusuf Reyhanî Türbesi’ni de ziyaret etmiş, türbenin bakımsız hali dikkatini çekmişti. Başkan Pamuk, bunun üzerine türbenin bakımı ve yenilenmesi için talimat vermişti.

Talimat üzerine harekete geçen Park-Bahçeler Müdürlüğü ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin, birkaç hafta önce türbede ve etrafında başlattığı bakım ve yenileme çalışmasında sona geldi. Çalışmalar kapsamında ilk olarak Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, türbe civarındaki tarımsal ve evsel atıkları toplayıp uzaklaştırdı ve türbenin etrafını temizledi. Ardından da Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, türbenin içinde yer aldığı yeşil alanda yenileme ve düzenleme çalışması başlattı.

Türbe yepyeni bir görünüme kavuştu

Yeşil alanı kilitli parke ve bordür taşları ile döşeyen ekipler, kamelyaları elden geçirdi, alanın toprağını da yenileyip ağaçların bakımını gerçekleştirdi. Ekipler ayrıca, hem türbenin hem de etrafındaki donatıların bakımını da yaptı. Bu çalışmalar sayesinde vatandaşlar, daha rahat ve güvenli bir şekilde türbeyi ziyaret edebilecek. Kazanlı’da bulunan Şeyh Yusuf Reyhani Türbesi’ni ziyarete geldikleri esnada, Akdeniz Belediyesi’ne bağlı teknik hizmet ekiplerinin bakım ve yenileme çalışmalarını gören vatandaşlar, Başkan Muhittin Pamuk ve hizmet ekiplerine şükranlarını dile getirdiler.

Akdeniz’de ibadethaneler dönüşümlü olarak temizleniyor

Kentte bulunan ibadethane, türbe ve ziyaretlere özel bir önem veren Akdeniz Belediyesi, vatandaşların daha huzurlu, temiz ve nezih bir ortamda ibadetlerini ifa edebilmeleri için de sürekli çalışıyor, hizmet veriyor.  

Bu kapsamda, Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı mobil ekip, ibadethanelerin temizliği işlemi için özel olarak tasarlanmış araç yardımıyla, kentteki 105 cami ve 2 kiliseyi dönüşümlü olarak temizleyip bakımdan geçiriyor. Günde 2 ibadethanenin içini baştanbaşa temizleyen ve içeriye de gül suyu sıkan ekipler, halkın daha nezih, temiz ve hijyenik bir ortamda ibadetlerini yerine getirmelerini sağlıyor.

Etiketler : kazanlı  şeyh  yusuf  türbe 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri