Kazanlı Şeyh Yusuf Reyhani Türbesi Yenilendi - Mersin İstikbal Gazetesi

Kazanlı Şeyh Yusuf Reyhani Türbesi Yenilendi

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk’un talimatı üzerine, Kazanlı’da bulunan Şeyh Yusuf Reyhanî Türbesi ve civarında, teknik hizmet birimleri çalışanları tarafından yenileme, bakım ve düzenleme çalışması başlatıldı.

Benzer Haber Başlıkları

 • Forum Mersin’den uçuran alışveriş!

  Onuncu yılını pek çok etkinlikle kutlayan şehrin buluşma noktası Forum Mersin, sevdiklerine seçecekleri özel hediyeler için alışverişe gelen tüm ziyaretçilerine, yeni yılda seyahat keyfini katlayacak uçuş indirim çekleri hediye ediyor.

 • Büyükşehir Meclisi Aralık Toplantısı Yapıldı

  Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık Ayı Toplantısı’nın birinci birleşimi, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz başkanlığında yapıldı.

 • MESKİ Bilgilendirme Toplantısı Başladı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Mersin Merkez ve İlçelerde 12-13 Aralık 2017 tarihlerinde düzenleyeceği bilgilendirme toplantıları başladı.

 • Büyükşehir Personeline Madde Kullanımıyla Mücadele Semineri Verildi

  Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin İl Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Büyükşehir Belediyesi personellerine ‘Madde Kullanımıyla Mücadele Semineri’ verildi.

 • Şehidimiz Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Şırnak’ın Gabar Dağı Ziyaret Tepe mevkiinde, bölücü terör örgütü tarafından önceden tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen Piyade Söz. Er Hacı Mustafa Can, binlerce vatandaşımızın katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Son Güncelleme: 23 Kasım 2017, Perşembe

 

 

Akdeniz Belediyesi, manevi değerlere sahip çıkıyor

 

 

 

 

KAZANLI ŞEYH YUSUF REYHANÎ TÜRBESİ YENİLENDİ

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk’un talimatı üzerine, Kazanlı’da bulunan Şeyh Yusuf Reyhanî Türbesi ve civarında, teknik hizmet birimleri çalışanları tarafından yenileme, bakım ve düzenleme çalışması başlatıldı.

Göreve geldiği ilk günden bu yana ibadethanelere ve manevi değerlere büyük bir önem veren Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, birkaç hafta önce Kazanlı Mahallesi’ni ziyareti sırasında Şeyh Yusuf Reyhanî Türbesi’ni de ziyaret etmiş, türbenin bakımsız hali dikkatini çekmişti. Başkan Pamuk, bunun üzerine türbenin bakımı ve yenilenmesi için talimat vermişti.

Talimat üzerine harekete geçen Park-Bahçeler Müdürlüğü ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin, birkaç hafta önce türbede ve etrafında başlattığı bakım ve yenileme çalışmasında sona geldi. Çalışmalar kapsamında ilk olarak Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, türbe civarındaki tarımsal ve evsel atıkları toplayıp uzaklaştırdı ve türbenin etrafını temizledi. Ardından da Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, türbenin içinde yer aldığı yeşil alanda yenileme ve düzenleme çalışması başlattı.

Türbe yepyeni bir görünüme kavuştu

Yeşil alanı kilitli parke ve bordür taşları ile döşeyen ekipler, kamelyaları elden geçirdi, alanın toprağını da yenileyip ağaçların bakımını gerçekleştirdi. Ekipler ayrıca, hem türbenin hem de etrafındaki donatıların bakımını da yaptı. Bu çalışmalar sayesinde vatandaşlar, daha rahat ve güvenli bir şekilde türbeyi ziyaret edebilecek. Kazanlı’da bulunan Şeyh Yusuf Reyhani Türbesi’ni ziyarete geldikleri esnada, Akdeniz Belediyesi’ne bağlı teknik hizmet ekiplerinin bakım ve yenileme çalışmalarını gören vatandaşlar, Başkan Muhittin Pamuk ve hizmet ekiplerine şükranlarını dile getirdiler.

Akdeniz’de ibadethaneler dönüşümlü olarak temizleniyor

Kentte bulunan ibadethane, türbe ve ziyaretlere özel bir önem veren Akdeniz Belediyesi, vatandaşların daha huzurlu, temiz ve nezih bir ortamda ibadetlerini ifa edebilmeleri için de sürekli çalışıyor, hizmet veriyor.  

Bu kapsamda, Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı mobil ekip, ibadethanelerin temizliği işlemi için özel olarak tasarlanmış araç yardımıyla, kentteki 105 cami ve 2 kiliseyi dönüşümlü olarak temizleyip bakımdan geçiriyor. Günde 2 ibadethanenin içini baştanbaşa temizleyen ve içeriye de gül suyu sıkan ekipler, halkın daha nezih, temiz ve hijyenik bir ortamda ibadetlerini yerine getirmelerini sağlıyor.

Etiketler : kazanlı  şeyh  yusuf  türbe 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri