Kazanlı Şeyh Yusuf Reyhani Türbesi Yenilendi - Mersin İstikbal Gazetesi

Kazanlı Şeyh Yusuf Reyhani Türbesi Yenilendi

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk’un talimatı üzerine, Kazanlı’da bulunan Şeyh Yusuf Reyhanî Türbesi ve civarında, teknik hizmet birimleri çalışanları tarafından yenileme, bakım ve düzenleme çalışması başlatıldı.

Benzer Haber Başlıkları

 • Şehit ve Gazilere İftar Verildi

  Mersin Valisi Ali İhsan Su ve Eşi Zeliha Su, Şehit Yakınları ve Gaziler Onuruna Düzenlenen İftar Programına Ev Sahipliği Yaptı

 • Mersin'de Doğayı Uğur Böcekleri Koruyacak

  Mersin Büyükşehir Belediyesi akıllı çevre vizyonu ile hareket ederek doğaya dost, kendi kendine yetebilen yaşam alanları oluşturmak için harekete geçti.

 • Özdemir, "Mesleki dayanışmaya önem veriyoruz"

  Anamur’da stajını başarıyla tamamlayarak ruhsatını almaya hak kazanan Avukat Ali Kaan Doğan yemin edip cübbe giyerek, avukatlık ruhsatnamesini Mersin Barosu Başkan Vekili Av. Gazi Özdemir’den aldı.

 • Yaşanan süreçte temkinli olmalıyız

  MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, döviz kurlarındaki artışı değerlendirerek, “İş dünyasında panik olmamalı. Alınan kararlar sükûnetle desteklenmeli. Konu siyasi olarak düşünülmemeli.

 • Şehit Musa Sayan’ı Son Yolculuğuna Binlerce Vatandaş Uğurladı

  Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsalında yürütülen operasyon sırasında teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Musa Sayan, binlerce vatandaşın katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Son Güncelleme: 23 Kasım 2017, Perşembe

 

 

Akdeniz Belediyesi, manevi değerlere sahip çıkıyor

 

 

 

 

KAZANLI ŞEYH YUSUF REYHANÎ TÜRBESİ YENİLENDİ

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk’un talimatı üzerine, Kazanlı’da bulunan Şeyh Yusuf Reyhanî Türbesi ve civarında, teknik hizmet birimleri çalışanları tarafından yenileme, bakım ve düzenleme çalışması başlatıldı.

Göreve geldiği ilk günden bu yana ibadethanelere ve manevi değerlere büyük bir önem veren Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, birkaç hafta önce Kazanlı Mahallesi’ni ziyareti sırasında Şeyh Yusuf Reyhanî Türbesi’ni de ziyaret etmiş, türbenin bakımsız hali dikkatini çekmişti. Başkan Pamuk, bunun üzerine türbenin bakımı ve yenilenmesi için talimat vermişti.

Talimat üzerine harekete geçen Park-Bahçeler Müdürlüğü ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin, birkaç hafta önce türbede ve etrafında başlattığı bakım ve yenileme çalışmasında sona geldi. Çalışmalar kapsamında ilk olarak Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, türbe civarındaki tarımsal ve evsel atıkları toplayıp uzaklaştırdı ve türbenin etrafını temizledi. Ardından da Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, türbenin içinde yer aldığı yeşil alanda yenileme ve düzenleme çalışması başlattı.

Türbe yepyeni bir görünüme kavuştu

Yeşil alanı kilitli parke ve bordür taşları ile döşeyen ekipler, kamelyaları elden geçirdi, alanın toprağını da yenileyip ağaçların bakımını gerçekleştirdi. Ekipler ayrıca, hem türbenin hem de etrafındaki donatıların bakımını da yaptı. Bu çalışmalar sayesinde vatandaşlar, daha rahat ve güvenli bir şekilde türbeyi ziyaret edebilecek. Kazanlı’da bulunan Şeyh Yusuf Reyhani Türbesi’ni ziyarete geldikleri esnada, Akdeniz Belediyesi’ne bağlı teknik hizmet ekiplerinin bakım ve yenileme çalışmalarını gören vatandaşlar, Başkan Muhittin Pamuk ve hizmet ekiplerine şükranlarını dile getirdiler.

Akdeniz’de ibadethaneler dönüşümlü olarak temizleniyor

Kentte bulunan ibadethane, türbe ve ziyaretlere özel bir önem veren Akdeniz Belediyesi, vatandaşların daha huzurlu, temiz ve nezih bir ortamda ibadetlerini ifa edebilmeleri için de sürekli çalışıyor, hizmet veriyor.  

Bu kapsamda, Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı mobil ekip, ibadethanelerin temizliği işlemi için özel olarak tasarlanmış araç yardımıyla, kentteki 105 cami ve 2 kiliseyi dönüşümlü olarak temizleyip bakımdan geçiriyor. Günde 2 ibadethanenin içini baştanbaşa temizleyen ve içeriye de gül suyu sıkan ekipler, halkın daha nezih, temiz ve hijyenik bir ortamda ibadetlerini yerine getirmelerini sağlıyor.

Etiketler : kazanlı  şeyh  yusuf  türbe 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri