Keleş’ten MGC’ye Ziyaret - Mersin İstikbal Gazetesi

Keleş’ten MGC’ye Ziyaret

İstikbal Haber/ Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Adana Bölge Müdürlüğü Mustafa Keleş, Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC)’ni ziyaret etti. Ziyarette gazetecilerin sorunları konuşuldu, sarı basın kartı almaya hak kazanan gazetecilere kartları verildi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Köstebek Çöpler Çoğalıyor

  Mezitli Belediyesi tarafından oluşan kötü koku ve görüntünün önüne geçebilmek amacıyla geçtiğimiz yıl 4 noktada pilot olarak uygulamaya geçilen çöplerin yeraltına alınması işlemi genişletiliyor. Başarı kazanan uygulama sonrası 31 farklı noktada da konteynerler yeraltına indirildi.

 • Mahalle Evleri Geleceğin Yeteneklerini Yetiştiriyor

  Kültürel, sanatsal, spor kurslar ile meslek ve beceri eğitimlerine 450 kursiyer devam ediyor

 • Mersin Valiliği Açıkladı 12 Yaralı Var

  Yapılan açıklama şöyle; "İl Emniyet Müdürlüğümüze ait personel servis aracı Yenişehir ilçesi Dikenliyol mevkiinde seyir halindeyken meydana gelen patlamada 12 Polis Memurumuz yaralanmış olup hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. Patlama ile ilgili çok yönlü olarak yürütülen araştırmalar devam etmektedir."

 • Ivana Sert Mersin’e geldi, alışveriş arkadaşını kendisi seçti

  Mersin’in alışveriş ve eğlence merkezi Forum Mersin’in Forum Fashion Week kapsamında düzenlediği yarışma sonucu Asiye Aydın ve Sümeyra Koçak, Ivana Sert ile alışveriş yapma şansı yakaladı.

 • Final Kızkalesi'nde Yapıldı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi 1. Mersin Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali kapsamında, festivalin son gününde de konserlere hız kesmeden devam etti. Festivalin finali, Mersin’in uluslararası düzeyde mavi bayrak alan ilk plajı ve aynı zamanda ilk engelsiz halk plajının yer aldığı Erdemli-Kızkalesi’nde gerçekleşti.

Son Güncelleme: 13 Ekim 2017, Cuma

 

 

Keleş’ten MGC’ye Ziyaret

 

 

 

 

İstikbal Haber/ Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Adana Bölge Müdürlüğü Mustafa Keleş, Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC)’ni ziyaret etti. Ziyarette gazetecilerin sorunları konuşuldu, sarı basın kartı almaya hak kazanan gazetecilere kartları verildi.Sarı basın kartı için merak edilen konulara açıklık getiren Keleş yaptığı konuşmada, basın mensuplarına da çalışmalarnıda başarılar diledi. Keleş, “Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye illerinde yerel basınımızın güçlenmesinde merkezi bir rol üstlenen Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Bölge Müdürlüğümüz, bir yandan bölgemizde yaşanan gelişmelerin Türkiye ve dünya basınındaki yansımasını takip ediyor, bir yandan politika üretme süreçlerine katkı sağlıyor bir yandan da Türkiye’nin etkin tanıtımı için çalışmalarına hız kesmeksizin devam ediyor. Dünyayı izliyor, Türkiye’yi anlatıyoruz.

BYEGM Haber Merkezi’nde günün her saati dünya basını takip ediliyor, gündemin nabzı tutularak ülkemiz ile ilgili çıkan haberlerin 40 dilden Türkçeye tercümesi yapılıyor. Devlet Enformasyon Sistemi’ne (DES) aktarılan dünya ve Türkiye medyasındaki gündeme ilişkin haberler doğru ve hızlı bir şekilde devletin ilgili makamlarına iletiliyor.

Kurumumuz tarafından yapılan etkinliklere (2017 Nisan ayında Mersin‘de gerçekleştirdiğimiz “BÖLGE MEDYASI BAKANLARI İLE BULUŞUYOR” programına) katılımınız ve yakın ilginiz sebebi ile hepinize teşekkür ediyorum.

Basın mensubu arkadaşlarımızın resmi kimliği, şerefle taşıdıkları, gittikleri her yerde kolaylıklar sağlayan basın kartlarını almaları konusunda gerekli işlemleri Bölge Müdürlüğü olarak takip etmekteyiz.

Bu bağlamda; basın kartı müracaatları öncesinde ve sonrasında anlaşılamayan bazı hususlar mevcuttur. Bu da hizmetin aksamasına sebep olmaktadır. Söz konusu hususlar Basın Kartı Yönetmeliğinde mevcut olmakla birlikte kısaca şunlardır;

Basın kartı müracaatı yapmadan önce çalışılan Medya Kuruluşunun Kurumumuz sistemine kaydı gerekmektedir. Ayrıca DES (Devlet Enformasyon Sistemi)’ne gazete ve dergilerin yüklenmesi gerekmekte ve süreklilik arz etmektedir.

Basın kartı müracaatında bekleme süresi müracaat edildiğinde başlar, öncesi bekleme süresinden sayılmaz. Ancak, geriye dönük 5 (Beş) yılını ispatlayan beklemeye girmeden basın kartını hak eder gibi istisnai durumlar mevcuttur.

Bekleme süresine girildiğinde ve basın kartı alındığında yapılan her değişikliğin bildirilme mecburiyeti vardır.

Medya Kuruluşları ve basın mensubunca işten ayrılışları bildirim mecburiyeti vardır. Ayrıca ayrılış durumunda basın kartı süresinde mutlaka teslim edilmelidir. Basın Kartı Yönetmeliğinin 29 uncu maddesinin (c) , (d), (e) ve (f) bendleri uyarınca basın kartının iptali halinde, iptal tarihinden itibaren altı ay geçmedikçe yeniden basın kartı verilmez.

Bekleme süresi sonunda Basın Kartı Yönetmeliğinde geçen bazı unvanlar için mesleki çalışma istenmektedir. Basın mensubu arkadaşımız bekleme süresine girdiğinden itibaren mesleki çalışmalarının fotoğrafını çekerek yükleme yapmak zorundadır.

Karşılaştıkları tüm zorluklara rağmen canla başla mücadele eden, özellikle şehrimizin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminin tanıtılmasında aktif olarak görev alan tüm basın mensuplarımıza teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”Dedi.

Etiketler : mersin  mgc  byegm  adana 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri