Keleş’ten MGC’ye Ziyaret - Mersin İstikbal Gazetesi

Keleş’ten MGC’ye Ziyaret

İstikbal Haber/ Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Adana Bölge Müdürlüğü Mustafa Keleş, Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC)’ni ziyaret etti. Ziyarette gazetecilerin sorunları konuşuldu, sarı basın kartı almaya hak kazanan gazetecilere kartları verildi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Vatandaş Merak Ediyor Soruyor! “Yol Neden Yapılmıyor?”

  Dağ taş demeden Mersin’i karış karış gezen vatandaşlarımızdan biri olan Mersin Dağcılık Spor Kulübü (MERDAK) Üyesi Şair-Yazar Şadan Köse, merak edip görmek isteğiyle “Adamkayalara” yaptıkları gezideki izlenimlerini aktardı.

 • Başkan Kocamaz Nevruz’u Kutladı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yayınladığı mesajla Nevruz Bayramı’nı kutladı.

 • Baro Başkanı Er, "Nevruz Ortak Değerimizdir"

  Mersin Barosu Başkanı Av. Ali Er, 21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

 • Minibüscüler Odası'ndan Başkan Ercik'e Ziyaret

  Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Abdulaziz Biricik, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen AK Parti 6. Olağan Kongrede yeniden İl Başkanı görevine seçilen Cesim Ercik’i ziyaret ederek, başarılar diledi.

 • Bölgemiz Parçalı Bulutlu

  Bölge geneli, parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Adana'nın kuzey ilçeleri (Pozantı, Aladağ, Feke, Kozan, Saimbeyli, Tufanbeyli), Osmaniye kuzeyi (Kadirli, Sumbas), Çamlıyayla ve Andırın çevrelerinde sağanak yağışların görülmesi tahmin edilmektedir.

Son Güncelleme: 13 Ekim 2017, Cuma

 

 

Keleş’ten MGC’ye Ziyaret

 

 

 

 

İstikbal Haber/ Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Adana Bölge Müdürlüğü Mustafa Keleş, Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC)’ni ziyaret etti. Ziyarette gazetecilerin sorunları konuşuldu, sarı basın kartı almaya hak kazanan gazetecilere kartları verildi.Sarı basın kartı için merak edilen konulara açıklık getiren Keleş yaptığı konuşmada, basın mensuplarına da çalışmalarnıda başarılar diledi. Keleş, “Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye illerinde yerel basınımızın güçlenmesinde merkezi bir rol üstlenen Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Bölge Müdürlüğümüz, bir yandan bölgemizde yaşanan gelişmelerin Türkiye ve dünya basınındaki yansımasını takip ediyor, bir yandan politika üretme süreçlerine katkı sağlıyor bir yandan da Türkiye’nin etkin tanıtımı için çalışmalarına hız kesmeksizin devam ediyor. Dünyayı izliyor, Türkiye’yi anlatıyoruz.

BYEGM Haber Merkezi’nde günün her saati dünya basını takip ediliyor, gündemin nabzı tutularak ülkemiz ile ilgili çıkan haberlerin 40 dilden Türkçeye tercümesi yapılıyor. Devlet Enformasyon Sistemi’ne (DES) aktarılan dünya ve Türkiye medyasındaki gündeme ilişkin haberler doğru ve hızlı bir şekilde devletin ilgili makamlarına iletiliyor.

Kurumumuz tarafından yapılan etkinliklere (2017 Nisan ayında Mersin‘de gerçekleştirdiğimiz “BÖLGE MEDYASI BAKANLARI İLE BULUŞUYOR” programına) katılımınız ve yakın ilginiz sebebi ile hepinize teşekkür ediyorum.

Basın mensubu arkadaşlarımızın resmi kimliği, şerefle taşıdıkları, gittikleri her yerde kolaylıklar sağlayan basın kartlarını almaları konusunda gerekli işlemleri Bölge Müdürlüğü olarak takip etmekteyiz.

Bu bağlamda; basın kartı müracaatları öncesinde ve sonrasında anlaşılamayan bazı hususlar mevcuttur. Bu da hizmetin aksamasına sebep olmaktadır. Söz konusu hususlar Basın Kartı Yönetmeliğinde mevcut olmakla birlikte kısaca şunlardır;

Basın kartı müracaatı yapmadan önce çalışılan Medya Kuruluşunun Kurumumuz sistemine kaydı gerekmektedir. Ayrıca DES (Devlet Enformasyon Sistemi)’ne gazete ve dergilerin yüklenmesi gerekmekte ve süreklilik arz etmektedir.

Basın kartı müracaatında bekleme süresi müracaat edildiğinde başlar, öncesi bekleme süresinden sayılmaz. Ancak, geriye dönük 5 (Beş) yılını ispatlayan beklemeye girmeden basın kartını hak eder gibi istisnai durumlar mevcuttur.

Bekleme süresine girildiğinde ve basın kartı alındığında yapılan her değişikliğin bildirilme mecburiyeti vardır.

Medya Kuruluşları ve basın mensubunca işten ayrılışları bildirim mecburiyeti vardır. Ayrıca ayrılış durumunda basın kartı süresinde mutlaka teslim edilmelidir. Basın Kartı Yönetmeliğinin 29 uncu maddesinin (c) , (d), (e) ve (f) bendleri uyarınca basın kartının iptali halinde, iptal tarihinden itibaren altı ay geçmedikçe yeniden basın kartı verilmez.

Bekleme süresi sonunda Basın Kartı Yönetmeliğinde geçen bazı unvanlar için mesleki çalışma istenmektedir. Basın mensubu arkadaşımız bekleme süresine girdiğinden itibaren mesleki çalışmalarının fotoğrafını çekerek yükleme yapmak zorundadır.

Karşılaştıkları tüm zorluklara rağmen canla başla mücadele eden, özellikle şehrimizin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminin tanıtılmasında aktif olarak görev alan tüm basın mensuplarımıza teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”Dedi.

Etiketler : mersin  mgc  byegm  adana 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri