Kızılay'ın İyiliği Sınır Tanımıyor - Mersin İstikbal Gazetesi

Kızılay'ın İyiliği Sınır Tanımıyor

Mersin Kızılay Şube Başkanı Necmi Erdem, Kızılay’ın dünyanın her yerinde ihtiyaç sahiplerine ulaştığını anımsatarak, hayırseverleri Kızılay’ın "Kurban bereketi yıl boyu sürsün" sloganıyla devam eden kampanyasına destek vermeye davet etti.

Benzer Haber Başlıkları

 • TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur, KKTC’nin kuruluş yıldönümünü kutladı

  TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur, KKTC’nin kuruluş yıldönümünü kutladı. Başkan Kur, “ Kıbrıs Türk Halkının yıllarca sürdürdüğü zorlu ve haklı mücadelesi sonunda Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kahraman Türk Ordu su ve Kıbrıs Türk Mücahitleri ile birlikte 20 TEMMUZ 1974 tarihinde mutlu Barış Harekatını gerçekleştirmiş ve 15 KASIM 1983 tarihinde de K.K.T.C. Devleti kurulmuştur.

 • Mersin Valisi Ali İhsan Su festival alanını gezdi

  6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali’nde geri sayım devam ederken, Mersin Valisi Ali İhsan Su festival alanını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 • Narenciye renkleri Mersin’e yayılmaya başladı

  Bu yıl 17-18 Kasım tarihleri arasında Mezitli Sahil Galatasaray Meydanı’nda düzenlenecek olan 6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali tanıtım çalışmaları 10 mobil figürün şehir turu ile devam ediyor.

 • Başkan Tuna Vatandaşlara Narenciye Suyu İkram Etti

  Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, 17-18 Kasım tarihleri arasında yapılacak Uluslararası Mersin Narenciye Festivali kapsamında vatandaşlara, taze sıkılmış narenciye suyu ikram etti.

 • Başkan Tuna, Diyabete Dikkat Çekmek İçin Yürüdü

  Toroslar Belediyesi; 14 Kasım Dünya Diyabet Günü’nde Toroslar Toplum Sağlığı Merkezi işbirliği ile Akbelen Mahallesi’ndeki Koray Aydın Standı’nda farkındalık yürüyüşü düzenledi.

Son Güncelleme: 17 Ağustos 2018, Cuma

 

KIZILAY'IN İYİLİĞİ SINIR TANIMIYOR

 

Mersin Kızılay Şube Başkanı Necmi Erdem, Kızılay’ın dünyanın her yerinde ihtiyaç sahiplerine ulaştığını anımsatarak, hayırseverleri Kızılay’ın "Kurban bereketi yıl boyu sürsün" sloganıyla devam eden kampanyasına destek vermeye davet etti.

 

Kızılay'ın geleneksel hale gelen “Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası”  bu yıl da devam ediyor.

Mersin Kızılay Şube Başkanı Necmi Erdem, Kızılay’ın vekâletle amacına uygun Kurban Kesim Kampanyasının; "Kurban bereketi yıl boyu sürsün" sloganıyla devam ettiğini belirterek, bayram sevinçlerinin, bereketin ve neşenin paylaşılması ile büyüdüğünü söyledi.

 

BÜTÜN YIL İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞSIN

Kızılay kurban bağış ücretinin, yurt içinde 750, yurt dışında ise 590 lira olduğu ifade eden Başkan Erdem, “Türk Kızılay’ın dünyanın her yerinde ihtiyaç sahibi insanlara yardım eli uzatan bir kurumdur. Ayrıca ihtiyaç sahiplerine ulaşmak isteyen hayırseverlerimizin de bağışlarını kabul ederek; onların mutluluğuna aracı oluyor. Kızılay'ın iyiliği sınır tanımıyor, Kurban etleri her yıl olduğu gibi bu yıl da dünyanın dört bir yanındaki yoksullara ulaştırılacak. Vekaletinizle amacına ve kuralına uygun olarak kesilen kurbanınız, kavurma olarak konservelere dolsun, bütün yıl ihtiyaç sahiplerine ulaşsın” dedi.

 

İSLAMİ ŞARTLARA UYGUN BİÇİMDE KESİLİYOR

Kurbanlıkların İslami şartlara uygun biçimde kesildiğine dikkat çeken Başkan Erdem, “Hayırseverler Kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak kolaylıkla yerine getirebilecek. İslami usullere göre vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramı'nın ilk üç günü kesilecek. Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek teneke kutulara konacak. Kavurma konserveleri Kızılay şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak” bilgisini verdi.

 

Etiketler : mersin  kızılay  sınır 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri