Kızılay'ın İyiliği Sınır Tanımıyor - Mersin İstikbal Gazetesi

Kızılay'ın İyiliği Sınır Tanımıyor

Mersin Kızılay Şube Başkanı Necmi Erdem, Kızılay’ın dünyanın her yerinde ihtiyaç sahiplerine ulaştığını anımsatarak, hayırseverleri Kızılay’ın "Kurban bereketi yıl boyu sürsün" sloganıyla devam eden kampanyasına destek vermeye davet etti.

Benzer Haber Başlıkları

 • Başkan Pamuk'tan Gazi Evine Ziyaret

  * Başkan Pamuk, Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı’nda yaralanıp Gazi olan Uzman Çavuş Levent Yılmaz’ı evinde ziyaret etti.

 • İŞKUR Müdürü TRT'de Konuştu

  Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa KUTLU; 17.09.2018 tarihinde TRT Çukurova Radyoda Alper YETGÜN’ün sunuculuğunu gerçekleştirdiği “Akdenizden Toroslara” Programına katılarak kurum hizmetleri hakkında bilgi verdi.

 • Türkiye Sondan Dördüncü

  145 ülkede 154 bin kişi baz alınarak hazırlanan rapora göre, 2017 yılı insanlar için en kötü sene olarak kayıtlara geçti.

 • Dinçer, “Ahilik insan odaklı ticaret ahlakının özüdür”

  Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, bir meslek örgütlenmesinin ötesinde insanı ticari ve ahlaki yönde de eğiterek toplumun sosyal ve ekonomik hayatına büyük etkisi olan Ahiliğin kamuoyuna tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılmasının büyük önem taşıdığını söyledi.

 • Taşucu'na 11 Milyonluk Yeni Atıksu Arıtma Tesisi

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Silifke İlçesi Taşucu Mahallesinde İnşaa edilecek 11 milyon 480 Bin TL sözleşme bedelli Taşucu Atıksu Arıtma Tesisi yapımına 21.05.2018 tarihinde yer teslimi yapılarak başlanıldı. Tesis için saha mobilizasyon ve proje aplikasyon işleri devam ediyor.

Son Güncelleme: 17 Ağustos 2018, Cuma

 

KIZILAY'IN İYİLİĞİ SINIR TANIMIYOR

 

Mersin Kızılay Şube Başkanı Necmi Erdem, Kızılay’ın dünyanın her yerinde ihtiyaç sahiplerine ulaştığını anımsatarak, hayırseverleri Kızılay’ın "Kurban bereketi yıl boyu sürsün" sloganıyla devam eden kampanyasına destek vermeye davet etti.

 

Kızılay'ın geleneksel hale gelen “Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası”  bu yıl da devam ediyor.

Mersin Kızılay Şube Başkanı Necmi Erdem, Kızılay’ın vekâletle amacına uygun Kurban Kesim Kampanyasının; "Kurban bereketi yıl boyu sürsün" sloganıyla devam ettiğini belirterek, bayram sevinçlerinin, bereketin ve neşenin paylaşılması ile büyüdüğünü söyledi.

 

BÜTÜN YIL İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞSIN

Kızılay kurban bağış ücretinin, yurt içinde 750, yurt dışında ise 590 lira olduğu ifade eden Başkan Erdem, “Türk Kızılay’ın dünyanın her yerinde ihtiyaç sahibi insanlara yardım eli uzatan bir kurumdur. Ayrıca ihtiyaç sahiplerine ulaşmak isteyen hayırseverlerimizin de bağışlarını kabul ederek; onların mutluluğuna aracı oluyor. Kızılay'ın iyiliği sınır tanımıyor, Kurban etleri her yıl olduğu gibi bu yıl da dünyanın dört bir yanındaki yoksullara ulaştırılacak. Vekaletinizle amacına ve kuralına uygun olarak kesilen kurbanınız, kavurma olarak konservelere dolsun, bütün yıl ihtiyaç sahiplerine ulaşsın” dedi.

 

İSLAMİ ŞARTLARA UYGUN BİÇİMDE KESİLİYOR

Kurbanlıkların İslami şartlara uygun biçimde kesildiğine dikkat çeken Başkan Erdem, “Hayırseverler Kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak kolaylıkla yerine getirebilecek. İslami usullere göre vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramı'nın ilk üç günü kesilecek. Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek teneke kutulara konacak. Kavurma konserveleri Kızılay şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak” bilgisini verdi.

 

Etiketler : mersin  kızılay  sınır 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri