Köylere Yarım Asırlık Hizmet - Mersin İstikbal Gazetesi

Köylere Yarım Asırlık Hizmet

Alibeyli, Dağlı, Sorgun, Hacıalanı ve Küstülü sokakları parkeyle donatılıyor

Benzer Haber Başlıkları

 • Bölgede Sağanak Yağış Var

  Bölge geneli; parçalı çok bulutlu, yerel ve aralıklı sağanak yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı olması tahmin ediliyor. Ayrıca bölge genelinde toz taşınımı beklenmektedir.

 • Çetinkaya’dan Beklenen Hamle Geldi

  "Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı"na ve bu kapsamda başlatılan indirim kampanyasına destek hızla büyüyor. Türkiye’nin birçok şehrinde mağazaları bulunan Çetinkaya Mağazaları da “Enflasyonla Topyekün Mücadelede biz de varız” dedi.

 • Sabri Tekli: 5 maddelik plan sanayicilerimizi sevindirdi

  Enflasyonla Topyekun Mücaele Programı ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sanayi camiasının elini rahatlatacak, Finansman Destek Programı, KOSGEB alacaklarına erteleme, Yatırım Maliyet Artışlarına Karşı Destek, Yerlileştirme Programı, Yüksek katma değerli üretime destek olmak üzerine 5 yeni destek programını açıkladı.

 • "Birlik, Beraberliğimiz ve Kardeşliğimiz Daim Olsun"

  Toroslar Belediyesi’nin Güneykent Mahalesi’nde inşa ederek, Alevi Kültür Dernekleri Toroslar Şubesi’ne tahsis ettiği Toroslar Cem Evi’nin açılışı düzenlenen bir törenle yapıldı.

 • Turgay Demirtaş TGF Başkan Yardımcısı Oldu

  Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun (TGF) Ankara’da yapılan 9. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Yılmaz Karaca’nın listesi seçimi kazandı.

Son Güncelleme: 18 Temmuz 2018, Çarşamba

Alibeyli, Dağlı, Sorgun, Hacıalanı ve Küstülü sokakları parkeyle donatılıyor

KÖYLERE YARIM ASIRLIK HİZMET

Erdemli Belediyesi yarım asırdır hizmet alamayan kırsal mahallelere hizmet vermeye devam ediyor. Hizmette hız kesmeyen Erdemli Belediyesi Alibeyli, Dağlı, Sorgun, Hacıalanı ve Küstülü mahallesi (köy) sokaklarını parkeyle donatıyor. Kent merkezinden kırsal kesime kadar tüm Erdemli geneline yayılan çalışmalar vatandaşlar tarafından olumlu karşılanıyor.

 Uzunca süredir hizmet çemberine aldığı büyükşehir yasasıyla mahalleye dönüşen köylerde etkili bir çalışma performansı sergileyen Erdemli Belediyesi Alibeyli, Dağlı, Sorgun, Hacıalanı ve Küstülü mahallelerinin yollarını parke ile donatmaya devam ediyor. Erdemli’nin büyükşehir yasası sonrasında 71’e yükselen mahalle sayısına dikkat çeken Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, yaptığı açıklamada; bu artışa rağmen son derece büyük işler başardıklarının altını çizerek, Erdemli’nin her mahallesinde belediye ekiplerinin vatandaşın rahatı için çalışmalar sergilediğini söyledi.

9 YILDA 160 BİN METRE PARKE YOL

Parke yol hizmeti dendiğinde Erdemli Belediyesi’nin en önlerde geldiğine vurgu yapan Başkan Tollu, 9 yılda yaklaşık 160 bin metre parke hizmeti gerçekleştirdiklerine dikkat çekti. Belediye olarak hizmette sınır tanımadıklarını ancak tasarruftan da taviz vermediklerini dile getiren Başkan Tollu,en uzak yerleşim bölgeleri dâhil tüm mahalleleri parke ile donatmayı sürdürdüklerine işaret ederek, bu kapsamda belediye ekiplerinin eş zamanlı kırsal alanlarda da parke hizmetine devam ettiğini belirtti.

KÖYLER TARİHİNDE BİR İLKİ YAŞIYOR!

Erdemli Belediyesi’nin mahallelerine yaptıkları hizmetlerden dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşların yanı sıra muhtarlar da yapılan hizmetlerle köylerinde yarım asırlık hayallerin gerçeğe dönüştüğünü söyledi.  Belediyenin Küstülü sokaklarını nakış nakış işleyerek parke ile donattığına işaret eden ve Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun hizmetlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Muhtar Adnan Kökten,  Küstülü’nün tarihinde görmediği hizmetleri aldığını anlatarak, ‘’şimdiye kadarki yerel yönetimler içerisinde en çalışkanı olan Belediye Başkanımız Sayın Mükerrem Tollu’ya mahallemize olan hizmetlerinden dolayı sonsuz teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz’’ şeklinde konuştu.

TALEP BİZDEN HİZMET BAŞKAN TOLLU’DAN

Mahallelerine yapılan hizmetlerden dolayı teşekkürlerini ileten Alibeyli, Dağlı, Sorgun ve Küstülü mahalle (KÖY) sakinleri, “Erdemli Belediyesi’nin mahallemize yaptığı hizmetlerden çok memnunuz. Erdemli Belediye Başkanımız Mükerrem Tollu, sağ olsun, ne istersek yapılıyor ve ihtiyaçlarımız karşılanıyor. Talebimizi iletiyoruz ve hemen gelip gereken çalışmaları yapıyorlar. Yine aynı şekilde camilerimizi onarıp boyuyorlar. Erdemli Belediye Başkanımınız Sayın Mükerrem Tollu’ya teşekkür ediyoruz’’ diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

GÜBÜR: BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Hacıalanı Kız Kur’an Kursu’nda parke çalışması ve çevre düzenlemesi hizmeti sonrası Kurs sorumlusu Mustafa Gübür belediye hizmetlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek görüşlerini paylaştı. Vatandaşların Belediye hizmetlerinden son derece memnun olduklarını anlatan Gübür, ‘’mahallemize hizmet getiren Erdemli Belediye Başkanımız Mükerrem Tollu’ya ve bu çalışmalarda emek sarf eden belediye personellerine Hacıalanı halkı adına teşekkür ediyoruz’’ açıklaması yaptı. Kur’an Kursu öğrencileri de Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkürlerini ileterek çalışmalarında başarılar dilediler.

Etiketler : alibeyli  erdemli  hizmet 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri