Köylere Yarım Asırlık Hizmet - Mersin İstikbal Gazetesi

Köylere Yarım Asırlık Hizmet

Alibeyli, Dağlı, Sorgun, Hacıalanı ve Küstülü sokakları parkeyle donatılıyor

Benzer Haber Başlıkları

 • Büyükşehir'den Yenişehir Cemevi'ne 850 Bin TL Maddi Destek

  Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi Derneği (Yenişehir Cemevi) arasında bir protokol imzalandı. İmzalanan protokol ile Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir Cemevi’ne 850 bin TL maddi destek sağladı.

 • Erdemli İŞKUR'dan Engelli Girişimci Projesi

  İstihdamda dezavantajlı olarak değerlendirilen bütün vatandaşlarımızın istihdamını koordine eden, İş ve Meslek yaşamlarıyla ilgili tüm işlemlerle ilgilenen Türkiye İş Kurumu dezavantajlı gruplara yönelik aktif politikaların ve projelerinin somut çıktılarına ulaşmaya devam etmektedir.

 • Antep Fıstıgı Hasadı Üçüncü Yılında Da Yüz Güldürüyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Antepfıstığı Tomurcuğunu Mersin'de Yeniliyor’ projesi üçüncü yılında da meyvelerini vermeye devam ediyor. Sunulan destekler sayesinde Mersin'de katlanarak artan Antep fıstığı hasadı, üreticilerin yüzünü güldürüyor.

 • Her Mahalleye Çocuk Parkı Projesi de sürüyor

  * Akdeniz Belediyesi’nin, yeşil bir Akdeniz için hayata geçirdiği proje kapsamında, ilçenin farklı mahallelerinde bulunan 26 parkın baştan sona yenilenmesi ve modernizasyonu çalışmaları sürüyor.

 • Müftü Kondi, Vekaletle Kurban Kesmeye Davet Etti

  İstikbal Haber/ Mersin İl Müftüsü Şaban Kondi, Öğretmen Evi’nde yaptığı basın toplantısında yaklaşan kurban bayramı nedeniyle Mersinlileri bilgilendirdi.

Son Güncelleme: 18 Temmuz 2018, Çarşamba

Alibeyli, Dağlı, Sorgun, Hacıalanı ve Küstülü sokakları parkeyle donatılıyor

KÖYLERE YARIM ASIRLIK HİZMET

Erdemli Belediyesi yarım asırdır hizmet alamayan kırsal mahallelere hizmet vermeye devam ediyor. Hizmette hız kesmeyen Erdemli Belediyesi Alibeyli, Dağlı, Sorgun, Hacıalanı ve Küstülü mahallesi (köy) sokaklarını parkeyle donatıyor. Kent merkezinden kırsal kesime kadar tüm Erdemli geneline yayılan çalışmalar vatandaşlar tarafından olumlu karşılanıyor.

 Uzunca süredir hizmet çemberine aldığı büyükşehir yasasıyla mahalleye dönüşen köylerde etkili bir çalışma performansı sergileyen Erdemli Belediyesi Alibeyli, Dağlı, Sorgun, Hacıalanı ve Küstülü mahallelerinin yollarını parke ile donatmaya devam ediyor. Erdemli’nin büyükşehir yasası sonrasında 71’e yükselen mahalle sayısına dikkat çeken Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, yaptığı açıklamada; bu artışa rağmen son derece büyük işler başardıklarının altını çizerek, Erdemli’nin her mahallesinde belediye ekiplerinin vatandaşın rahatı için çalışmalar sergilediğini söyledi.

9 YILDA 160 BİN METRE PARKE YOL

Parke yol hizmeti dendiğinde Erdemli Belediyesi’nin en önlerde geldiğine vurgu yapan Başkan Tollu, 9 yılda yaklaşık 160 bin metre parke hizmeti gerçekleştirdiklerine dikkat çekti. Belediye olarak hizmette sınır tanımadıklarını ancak tasarruftan da taviz vermediklerini dile getiren Başkan Tollu,en uzak yerleşim bölgeleri dâhil tüm mahalleleri parke ile donatmayı sürdürdüklerine işaret ederek, bu kapsamda belediye ekiplerinin eş zamanlı kırsal alanlarda da parke hizmetine devam ettiğini belirtti.

KÖYLER TARİHİNDE BİR İLKİ YAŞIYOR!

Erdemli Belediyesi’nin mahallelerine yaptıkları hizmetlerden dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşların yanı sıra muhtarlar da yapılan hizmetlerle köylerinde yarım asırlık hayallerin gerçeğe dönüştüğünü söyledi.  Belediyenin Küstülü sokaklarını nakış nakış işleyerek parke ile donattığına işaret eden ve Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun hizmetlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Muhtar Adnan Kökten,  Küstülü’nün tarihinde görmediği hizmetleri aldığını anlatarak, ‘’şimdiye kadarki yerel yönetimler içerisinde en çalışkanı olan Belediye Başkanımız Sayın Mükerrem Tollu’ya mahallemize olan hizmetlerinden dolayı sonsuz teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz’’ şeklinde konuştu.

TALEP BİZDEN HİZMET BAŞKAN TOLLU’DAN

Mahallelerine yapılan hizmetlerden dolayı teşekkürlerini ileten Alibeyli, Dağlı, Sorgun ve Küstülü mahalle (KÖY) sakinleri, “Erdemli Belediyesi’nin mahallemize yaptığı hizmetlerden çok memnunuz. Erdemli Belediye Başkanımız Mükerrem Tollu, sağ olsun, ne istersek yapılıyor ve ihtiyaçlarımız karşılanıyor. Talebimizi iletiyoruz ve hemen gelip gereken çalışmaları yapıyorlar. Yine aynı şekilde camilerimizi onarıp boyuyorlar. Erdemli Belediye Başkanımınız Sayın Mükerrem Tollu’ya teşekkür ediyoruz’’ diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

GÜBÜR: BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Hacıalanı Kız Kur’an Kursu’nda parke çalışması ve çevre düzenlemesi hizmeti sonrası Kurs sorumlusu Mustafa Gübür belediye hizmetlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek görüşlerini paylaştı. Vatandaşların Belediye hizmetlerinden son derece memnun olduklarını anlatan Gübür, ‘’mahallemize hizmet getiren Erdemli Belediye Başkanımız Mükerrem Tollu’ya ve bu çalışmalarda emek sarf eden belediye personellerine Hacıalanı halkı adına teşekkür ediyoruz’’ açıklaması yaptı. Kur’an Kursu öğrencileri de Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkürlerini ileterek çalışmalarında başarılar dilediler.

Etiketler : alibeyli  erdemli  hizmet 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri