KUR, KKTC’nin Kuruluşunu Kutladı - Mersin İstikbal Gazetesi

KUR, KKTC’nin Kuruluşunu Kutladı

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin garantörlük hakkını kullanarak gerçekleştirdiği 1974 Kıbrıs Barış Harekatı ile ada ikiye bölünmüştür.

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 14 Kasım 2017, Salı

 

 

TEMAD Mersin İl Başkanı Halil KUR, KKTC’nin Kuruluşunu Kutladı

 

 

 

 

Başkan Kur, "Türkiye Cumhuriyeti Devletinin garantörlük hakkını kullanarak gerçekleştirdiği 1974 Kıbrıs Barış Harekatı ile ada ikiye bölünmüştür. 

K.K.T.C.  Kıbrıs  Türkünün varoluş ve özgürlük mücadelesinin sonunda 15 Kasım 1983 tarihinde kurulmuştur. 

Akdeniz'in üçüncü büyük adası olan K.K.T.C. 3242 km.2 yüz ölçümü ile Doğu Akdeniz'deki jeopolitik ve stratejik konumu ile çok önemli bir yerde bulunduğunu büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından da işaret edilerek " KIBRIS"A DİKKAT EDİNİZ!  BU ADA BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR" sözü ile de perçinlenmiştir. 

 Garantör devlet olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti,  Kuzey Kıbrıs"ın her türlü hak ve menfaatlerinin korunmasında daima yanında olduğu bilinmelidir. Kıbrıs Türkü soylu Türk Milletinin ayrılmaz, kopmaz bir parçasıdır. 

K.K.T.C.nin varoluşunun 34. yıl dönümünde bizleri bu haklı gurura taşıyan ve her zaman yanında olan Devletimize, kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimize, Gazilerimize, Mücahitlerimize ve Kıbrıs Türk Halkına şükranlarımı sunar vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimize Alllah"tan rahmet diler, tüm halkımızın Bayramını kutlar en derin sevgi ve saygılarımı sunarım."

 

 

Etiketler : temad  mersin  kktc 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri