KUR, KKTC’nin Kuruluşunu Kutladı - Mersin İstikbal Gazetesi

KUR, KKTC’nin Kuruluşunu Kutladı

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin garantörlük hakkını kullanarak gerçekleştirdiği 1974 Kıbrıs Barış Harekatı ile ada ikiye bölünmüştür.

Benzer Haber Başlıkları

 • Erdemli'de Kanalizasyon Sorunu Çözüldü

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Erdemli ilçesinin Alata Mahallesinde yıllardır süren kanalizasyon sorunu çözüme kavuşturuldu.

 • Mantar hasadı yüz güldürüyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi sayesinde alternatif tarım ürünleri ile tanışan Mersinli üreticiler, İstiridye Mantarında hasada başladı. Hasattan sağlanan kazançla yüzü gülen çiftçiler, kendilerine alternatif kazanç kapısı açan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkürlerini iletti.

 • Çöp Malzemesi Toplayan Araçlara Denetim

  Çöp toplayan araçlara denetim yapılıyor. Yapılan açıklama şöyle; “Müdürlüğümüz Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından İlimiz trafiğinde güven ve düzeni sağlanarak trafik kazalarını en aza indirmek amacı ile son günlerde geri dönüşüm (çöp) malzemesi toplayan araç sürücülerinde artış olduğu, bu artışın trafik düzen ve güvenliğini olumsuz etkilediği görüldü.

 • Mersin Polisinden Kumar Operasyonu

  Dernek binasında kumar oynatıldı, emniyet operasyon yaptı. Yapılan açıklama şöyle“Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekiplerince 13/01/2018 günü İlimiz Merkez Akdeniz İlçesi Yeni Mahalle 5351 Sokakta bulunan bir dernek lokalinde “Kumar Oynamak ve Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkân Sağlamak” suçu işlendiği tespit edildi.

 • Başkan Ercan. Ülkemizin Türkiye Kamu-Sen’e İhtiyacı Var

  İstikbal Haber/ Türkiye Kamu-Sen Mersin İl Temsilcisi Türk Eğitim-Sen Mersin-1 Nolu Şube Başkanı Metin Ercan, seçimlerden yeni çıkan şube başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Son Güncelleme: 14 Kasım 2017, Salı

 

 

TEMAD Mersin İl Başkanı Halil KUR, KKTC’nin Kuruluşunu Kutladı

 

 

 

 

Başkan Kur, "Türkiye Cumhuriyeti Devletinin garantörlük hakkını kullanarak gerçekleştirdiği 1974 Kıbrıs Barış Harekatı ile ada ikiye bölünmüştür. 

K.K.T.C.  Kıbrıs  Türkünün varoluş ve özgürlük mücadelesinin sonunda 15 Kasım 1983 tarihinde kurulmuştur. 

Akdeniz'in üçüncü büyük adası olan K.K.T.C. 3242 km.2 yüz ölçümü ile Doğu Akdeniz'deki jeopolitik ve stratejik konumu ile çok önemli bir yerde bulunduğunu büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından da işaret edilerek " KIBRIS"A DİKKAT EDİNİZ!  BU ADA BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR" sözü ile de perçinlenmiştir. 

 Garantör devlet olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti,  Kuzey Kıbrıs"ın her türlü hak ve menfaatlerinin korunmasında daima yanında olduğu bilinmelidir. Kıbrıs Türkü soylu Türk Milletinin ayrılmaz, kopmaz bir parçasıdır. 

K.K.T.C.nin varoluşunun 34. yıl dönümünde bizleri bu haklı gurura taşıyan ve her zaman yanında olan Devletimize, kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimize, Gazilerimize, Mücahitlerimize ve Kıbrıs Türk Halkına şükranlarımı sunar vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimize Alllah"tan rahmet diler, tüm halkımızın Bayramını kutlar en derin sevgi ve saygılarımı sunarım."

 

 

Etiketler : temad  mersin  kktc 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri