KUR, KKTC’nin Kuruluşunu Kutladı - Mersin İstikbal Gazetesi

KUR, KKTC’nin Kuruluşunu Kutladı

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin garantörlük hakkını kullanarak gerçekleştirdiği 1974 Kıbrıs Barış Harekatı ile ada ikiye bölünmüştür.

Benzer Haber Başlıkları

 • Başkan Pamuk'tan Gazi Evine Ziyaret

  * Başkan Pamuk, Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı’nda yaralanıp Gazi olan Uzman Çavuş Levent Yılmaz’ı evinde ziyaret etti.

 • İŞKUR Müdürü TRT'de Konuştu

  Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa KUTLU; 17.09.2018 tarihinde TRT Çukurova Radyoda Alper YETGÜN’ün sunuculuğunu gerçekleştirdiği “Akdenizden Toroslara” Programına katılarak kurum hizmetleri hakkında bilgi verdi.

 • Türkiye Sondan Dördüncü

  145 ülkede 154 bin kişi baz alınarak hazırlanan rapora göre, 2017 yılı insanlar için en kötü sene olarak kayıtlara geçti.

 • Dinçer, “Ahilik insan odaklı ticaret ahlakının özüdür”

  Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, bir meslek örgütlenmesinin ötesinde insanı ticari ve ahlaki yönde de eğiterek toplumun sosyal ve ekonomik hayatına büyük etkisi olan Ahiliğin kamuoyuna tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılmasının büyük önem taşıdığını söyledi.

 • Taşucu'na 11 Milyonluk Yeni Atıksu Arıtma Tesisi

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Silifke İlçesi Taşucu Mahallesinde İnşaa edilecek 11 milyon 480 Bin TL sözleşme bedelli Taşucu Atıksu Arıtma Tesisi yapımına 21.05.2018 tarihinde yer teslimi yapılarak başlanıldı. Tesis için saha mobilizasyon ve proje aplikasyon işleri devam ediyor.

Son Güncelleme: 14 Kasım 2017, Salı

 

 

TEMAD Mersin İl Başkanı Halil KUR, KKTC’nin Kuruluşunu Kutladı

 

 

 

 

Başkan Kur, "Türkiye Cumhuriyeti Devletinin garantörlük hakkını kullanarak gerçekleştirdiği 1974 Kıbrıs Barış Harekatı ile ada ikiye bölünmüştür. 

K.K.T.C.  Kıbrıs  Türkünün varoluş ve özgürlük mücadelesinin sonunda 15 Kasım 1983 tarihinde kurulmuştur. 

Akdeniz'in üçüncü büyük adası olan K.K.T.C. 3242 km.2 yüz ölçümü ile Doğu Akdeniz'deki jeopolitik ve stratejik konumu ile çok önemli bir yerde bulunduğunu büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından da işaret edilerek " KIBRIS"A DİKKAT EDİNİZ!  BU ADA BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR" sözü ile de perçinlenmiştir. 

 Garantör devlet olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti,  Kuzey Kıbrıs"ın her türlü hak ve menfaatlerinin korunmasında daima yanında olduğu bilinmelidir. Kıbrıs Türkü soylu Türk Milletinin ayrılmaz, kopmaz bir parçasıdır. 

K.K.T.C.nin varoluşunun 34. yıl dönümünde bizleri bu haklı gurura taşıyan ve her zaman yanında olan Devletimize, kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimize, Gazilerimize, Mücahitlerimize ve Kıbrıs Türk Halkına şükranlarımı sunar vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimize Alllah"tan rahmet diler, tüm halkımızın Bayramını kutlar en derin sevgi ve saygılarımı sunarım."

 

 

Etiketler : temad  mersin  kktc 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri