Kur’dan Kuruluş Yıldönümüne Kutlama - Mersin İstikbal Gazetesi

Kur’dan Kuruluş Yıldönümüne Kutlama

TEMAD Başkanı Halil Kur, Dünya Astsubaylar Günü’nü ve Türkiye Emekli Astsubaylar Derneğinin Kuruluş Yıldönümünü kutladı. Başkan Kur, “ Türkiye Emekli Astsubaylar Derneğinin, 33.Kuruluş yıldönümü ve bu yıl 6. yılını kutlayacağımız Dünya Astsubaylar gününe hoş geldiniz, şeref verdiniz der sizleri gönülden sevgi ve heyecanla selamlar saygılarımı sunarım.

Benzer Haber Başlıkları

 • Büyükşehir, Şiddetli Yağışlara Karşı Teyakkuzda

  Mersin merkezde 19 Kasım Pazar günü etkili olmaya başlayan yağış ve dolu hayatı olumsuz etkilerken, 20 Kasım Pazartesi günü yaşanması beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısı için Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri teyakkuza geçti

 • Hayvanlar İçin YApımcıdan Barınak Sözü Aldı

  Yapımcılığını Staff filmin yaptığı yönetmenliğini ise Hatice Memiş'in üstlendiği "Kalk Gidelim" dizisi 18 Kasım Cumartesi günü seyircisiyle ilk defa buluştu.

 • Toroslar Aşırı Yağışlara Karşı Teyakkuzda

  Toroslar Belediyesi; dün kent genelinde etkili olan ve önümüzdeki 2 gün sürmesi beklenen dolu ve sağanak yağışa karşı teyakkuza geçti.

 • Baro'dan Çoçuk Hakları Paneli

  Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi, Şehit ve Gazi Çocukları Eğitim Kültür ve Spor Kulübü Derneği Mersin Temsilciliği (ŞEGED) tarafından, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü etkinlikleri kapsamında şehit ve gazi çocukları ile ailelerine yönelik düzenlenen “çocuk istismarı türleri, istismarı önlemenin yolları, çocuğun cinsel istismarının hukuki boyutu ve suç sayılan davranışlar “ konulu panelde katılımcı olarak yer aldı.

 • Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı

  Bölge geneli çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, yağışların Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay kıyıları ve Kahramanmaraş'ın batısında (Andırın) kuvvetli, yer yer çok kuvvetli olması tahmin ediliyor.

Son Güncelleme: 20 Ekim 2017, Cuma

 

 

Kur’dan Kuruluş Yıldönümüne Kutlama

 

 

 

 

TEMAD Başkanı Halil Kur, Dünya Astsubaylar Günü’nü ve Türkiye Emekli Astsubaylar Derneğinin Kuruluş Yıldönümünü kutladı. Başkan Kur, “ Türkiye Emekli Astsubaylar Derneğinin, 33.Kuruluş yıldönümü ve bu yıl 6. yılını kutlayacağımız Dünya Astsubaylar gününe hoş geldiniz, şeref verdiniz der sizleri gönülden sevgi ve heyecanla selamlar saygılarımı sunarım.

Her yıl geleneksel olarak kutladığımız 17 ekim tarihini uluslarası boyuta taşıyıp Dünya Astsubaylar günü olarak deklere eden, TEMAD, “Birlikte Türkiyeyiz” sloganı ile meslektaşlarımız ve halkımızla bir araya gelme hedefini ileriye taşımıştır.

 İşte bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmayan katkı ve katılımlarınızla yanımızda olduğunuz için sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Değerli meslektaşlarım, saygıdeğer konuklar, gayemiz dünyada ve Türkiye’de,  çalışan ve emekli olan astsubayların, yılda bir günde olsa, kendilerini özel hissetmeleri, hayatlarını adadıkları mesleklerinin toplumumuz tarafından önemsendiğini görmeleri, mesleklerine bağlılığını ve yalnız olmadıklarını hatırlanmalarını amaçlamaktadır.

Saygıdeğer kamuoyu, TEMAD Türkiye’nin en önde gelen sivil toplum örgütlerinden biri olup, 120.000 emeklisi, 97.000 çalışanı ile ülke geneline yayılmış dinamik, katılımcı bir örgüt yapısıyla, insan haklarına saygıdan taviz vermeyen, Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına bağlı, öncelikle mesleki ülke ve toplumsal konularda çözümler arayan, öneren bakanlar kurulu kararıyla ve 2847 sayılı yasayla kurulmuş kamu yararına çalışan bir dernektir.

Değerli arkadaşlarım, ülke olarak çok zor bir süreçten geçmekteyiz. üzerinde yaşadığımız bu coğrafyada dil, din, ırk ayrımı gözetmeden bir arada, huzur içinde yaşayabilmek için profesyonel askerliği seçmiş bizler dün olduğu gibi bugünde ülkemizin huzur ve güvenini, milletimizin birlik ve beraberliğini hedef alan yıkıcı, bölücü terör örgütleri ile iç ve dış mihraklar ve hain darbecilere vereceğimiz en güzel cevap hepimizin birer ömer halisdemir olduğunun unutulmamasıdır.

Türkiyemizin önünü kesmek, milletimizin moralini bozmak, kardeşlik hukukumuzu bitirmek için saldırı yapan pkk/feto gibi terör örgütlerine karşı birlik, beraberlik içinde devletimizin yanında olmak asli görevimizdir.

Değerli kamuoyu, saygıdeğer basın, bizim vatanseverlik duygularımız, devletimiz ve ordumuza olan sadakatimiz sonsuzdur bu ülke için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, en çok şehidi ve gazisi olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin omurgasını oluşturan astsubaylar insanca yaşayabilmek için hakettiği özlük hakları konusunda  bu güne kadar istenilen noktaya bir türlü ulaşamamıştır.  

Saygıdeğer basın ve kamuoyu Sayın Cumhurbaşkanımıza sizlerin aracılığıyla arz etmek istiyorum, çalışırken aldığı maaşın % 48’i kesildikten sonra kalan maaşıyla hayatta kalma mücadelesi veren, çalışanı ve emeklisi ailesi ile beraber 1.2 milyonu bulan bu camiaya sahip çıkılması ve temsilcilerinin kabul edilerek dinlenilmesi ile sorunlarının çözümü bu camianın gönlünde yer tutacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle TEMAD’ın kuruluşundan bu yana özverili çalışmalar yaparak bizleri bu günlere taşıyan tüm kader arkadaşlarımıza, bizleri yalnız bırakmayan tüm konuklarımıza, basınımıza şükranlarımı sunar cumhuriyetimizin kurucusu büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere silah arkadaşlarını, ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, dünya barışının korunmasında önemli bir yeri ve misyonu olan tüm astsubaylarımızın dünya astsubaylar gününü kutlar bu günün güç odağımızı birleştirme, gösterme ve beraberliğimizin günü olması dileğiyle en kalbi sevgi ve saygılarımı sunarım.”dedi.

 

 

Etiketler : temad  mersin  halil  kur 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri