Mersin Barosu'ndan Hayvan Hakları Görüşü - Mersin İstikbal Gazetesi

Mersin Barosu'ndan Hayvan Hakları Görüşü

Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Hayvan hakları konusunda basın açıklamasında bulundu. Yeşilboğaz,“Geçtiğimiz günlerde Sapanca’da yaşanan kabul edilemez cinayete ilişkin, Türkiye Barolar Birliği Hayvan Hakları Kurulu ve

Benzer Haber Başlıkları

 • Süpürürken Altınları Buldu, Sahibine Ulaştırdı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Sebze ve Meyve Hali’nde saha temizlik görevlisi olarak çalışan personel Yılmaz Altınsoy örnek olacak bir davranış sergiledi. Halde temizlik yaptığı sırada süpürgesine takılan gazeteye sarılı altını fark eden Altınsoy, altınların sahibine ulaştırılmasına vesile oldu.

 • Servis Gibi Belediye Otobüsü

  Hayata geçirdiği hizmetlerle Mersin’de ulaşımda dönüşüm hareketini başlatan Mersin Büyükşehir Belediyesi, gece seferleriyle kesintisiz ulaşım sağlıyor.

 • Büyükşehir Anamur’u Geleceğe Taşıyor

  Bütünşehir Yasası ile Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanına dahil edilen ilçelerde hizmet maratonunu hız kesmeden sürdüren Mersin Büyükşehir Belediyesi, Anamur’da hayata geçirdiği çalışmalar ile Anamur’u geleceğe taşıyor.

 • "Savaşlar Bitmeden, Dünya Barışı Sağlanamaz"

  Mersin Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Kıbrıs Türk halkının varoluş mücadelesi olan Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 44. Yıldönümünü ve 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nı yayımladığı yazılı mesajla kutladı.

 • Bu poşetler Akdeniz Meyve Sineğini yok ediyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Akdeniz Meyve Sineği zararlısı ile kültürel mücadele kapsamında turunçgillere zarar veren ve üreticiyi zor duruma düşüren söz konusu sineği yok edecek kelepçeli poşet dağıtımı gerçekleştiriyor.

Son Güncelleme: 22 Haziran 2018, Cuma

Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Hayvan hakları konusunda basın açıklamasında bulundu. Yeşilboğaz,“Geçtiğimiz günlerde Sapanca’da yaşanan kabul edilemez cinayete ilişkin, Türkiye Barolar Birliği Hayvan Hakları Kurulu ve Türkiye Barolarının Hayvan Hakları Merkezleri ile Komisyonlarının hazırlamış olduğu ortak bildirisini sizlerle paylaşmak için düzenlemiş olduğumuz basın açıklamasına hoş geldiniz.

Hayvan hakları ve hayvanların korunması, ülkemizde son yıllarda özellikle de son günlerde yaşanan olumsuz durumlar nedeniyle oldukça gündemde. Bu konudaki yasal mevzuatın yetersizliği de hepimiz tarafından bilinmekte.

Biz avukatlara, hayvan haklarının geliştirilmesi ve hayvanların etkin şekilde korunmasının sağlanmasında büyük görevler düşmektedir.

Mersin Barosu, Hayvan Hakları Komisyonu’nun kurulması ile birlikte, bu hakların korunması için yapılan tüm çalışmalara etkin bir şekilde katılmıştır. Yapılan tüm kurultay ve çalıştaylara katılarak mevzuatın eksikliklerinin giderilmesi için elimizden geleni yaptık. En son hükûmet tarafından barolara görüş sorulması ile yeni bir yasanın yapılması için oluşturulan tasarıya biz de destek verdik. Bu tasarı meclis gündemine gelmesine rağmen erken secim nedeniyle yasalaşması gecikmiştir. Bir an evvel bu tasarının yasalaştırılması gerekmektedir.

Tüm toplumu infiale sürükleyen hayvanlara eziyet olaylarının azalması için sahipsiz hayvanlara karşı işlenen suçların bir an önce Kabahatler Kanunu’ndan çıkarılarak Türk Ceza Kanunu kapsamına alınması gerekmektedir.

Bugün hayvanlara karsı yapılan bu vahşice hareketlerin yarın insanlara yöneleceği aşikârdır.

Mevzuatın geliştirilmesinde ve eksikliklerin giderilmesinde yasa koyucuların doğru yönlendirilmesi için, biz avukatların da çok çalışması gerekmektedir. Bunun için elimizden geleni yapmaya Mersin Barosu olarak hazırız.

Sakarya’da yaşanan vahim cinayet üzerine tüm Türkiye Baroları Hayvan Hakları Merkez ve Komisyonlarının ortak bildirisini okumak üzere, Mersin Barosu Hayvan Hakları Komisyon Üyesi Av. Göksu Saral Alkan’ı kürsüye davet ediyorum.

Etiketler : türkiye  mersin  baro  hayvan  hak 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri