Mersin Gazeteciler Cemiyetinden TRT Bölge Müdürlüğüne ziyaret - Mersin İstikbal Gazetesi

Mersin Gazeteciler Cemiyetinden TRT Bölge Müdürlüğüne ziyaret

Mersin Gazeteciler Cemiyet (MGC) Başkanı Turgay Demirtaş, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte TRT Çukurova Bölge Müdürü Sebahattin Kahraman’ı makamında ziyaret etti.

Benzer Haber Başlıkları

 • Dinçer, “Belediyeler sanayi sitesi için arkamızda durmadı”

  Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, kentin batısına ve doğusuna olmak üzere iki ayrı bölgede kurmak istedikleri 5 bin işyeri kapasiteli modern sanayi sitesi projelerini belediyelerin arkalarında durmaması sonucu hayata geçiremediklerini söyledi.

 • Başkan Tollu’ya Erdemli Halinde Büyük İlgi

  Erdemli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkan Adayı Mükerrem Tollu, AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu, MHP İlçe Başkanı Fatih Serin, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Erdemli Komisyoncular Derneğini ve hal esnaflarını ziyaret etti.

 • Tarhan'dan Baro'ya Ziyaret

  Mezitli Belediye Başkanı Neşeti Tarhan, yeniden belediye başkan adayı gösterilmesi sebebiyle, yerel seçim öncesinde CHP Mezitli İlçe Başkanı Bayram Yıldırım ile birlikte, Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz’a ve...

 • Akdeniz Belediyesi'nden Ücretsiz Bez Torba

  Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde alınan ve 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren naylon ve plastik alışveriş poşetlerinin ücretli olmasını içeren Çevre Yasası’na bir destek de Akdeniz Belediyesi'nden geldi. Akdeniz Belediyesi;

 • Yürüyüş ve Eylemler Yasaklandı

  Mersin İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı basın açıklamasına göre, HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’ in başlattığı -sözde- açlık grevine destek mahiyetindeki ve terörist başı Abdullah Öcalan için yapılacak

Son Güncelleme: 23 Kasım 2018, Cuma

 

Mersin Gazeteciler Cemiyetinden TRT Bölge Müdürlüğüne ziyaret

Mersin Gazeteciler Cemiyet (MGC) Başkanı Turgay Demirtaş, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte TRT Çukurova Bölge Müdürü Sebahattin Kahraman’ı makamında ziyaret etti. Demirtaş kentin tüm dinamiklerini ziyaret ederek, Mersin için hizmet üreteceklerini ifade ederken, TRT Bölge Müdürü Kahraman ise, MGC’nin güçlü, dinamik ve vizyon sahibi bir yönetime kavuştuğunu söyledi.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Demirtaş, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte kent dinamikleri ile bir araya gelmeye devam ediyor. Geçen hafta Tarsus protokolüne yapılan ziyaretin adından, MGC Yönetimi, bu kez de TRT Çukurova Bölge Müdürü Sebahattin Kahraman’ı makamında ziyaret etti.  Ziyarette Başkan Demirtaş’a Başkan Vekili Ali Ekber Şen, Başkan Yardımcısı Rüştü Aydın, Genel Sekreter Kerem Türk, Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Biçer, Sayman Ali Kemal Köseoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Fahriye Kutluay, Kemal İstek ve Şener Mermer eşlik etti.

“Kentin dinamikleri ile bir araya gelmeye devam edeceğiz”

MGC çalışmalarına ilişkin bilgilendirme yapan Demirtaş, göreve geldikleri günden itibaren, sahada Gazetecilik yapanların itibarını koruma adına toplumda ‘Fason Gazeteci’ olarak bilenenlerle mücadele ettiklerini söyledi. Demirtaş, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren, sahadaki gazeteci arkadaşlarımızın da talebi üzerine üye güncellemesi üzerine bir çalışma başlattık.  Bu çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gazetecilikle hiçbir alakası olmayan ve Cemiyete üyelik vasfı taşımayanları tespit etmeye çalışıyoruz. Mesleğimizin itibarını koruma adına böyle bir çalışmayı ihtiyaç olarak gördük. Ve bu çalışmamız sonuçlanması halinde, kamuoyunu da bilgilendireceğiz. Anı zamanda kentin dinamiklerini de ziyaret ederek, fikir alış-verişinde bulunuyoruz. Bu kapsamda,  değerli TRT Çukurova çalışanlarını ve bölge Müdürümüz Sebahattin Kahraman’ı da ziyaret ettik” dedi.

“MGC’nin yeni yönetimi güçlü, dinamik ve vizyona sahip”

TRT Çukurova Radyo ve Televizyonu Bölge Müdürü Sebahattin Kahraman ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, MGC’nin güçlü, dinamik ve vizyon sahibi bir yönetime kavuştuğunu söyledi. Kahraman, “Aslında Gazetecilik toplumun en saygın meslekleri arasında yer alıyor.  Bu mesleğimizin her yerde iyi bir temsili yete sahip olabilmesi ve bunun sürdürülebilmesi için mesleki bilgi, birikim ve deneyimler çok önemlidir. Sosyal Medya ağının gelişimi ile melek etik ve kurallarının zedelenmesine izin vermemeliyiz. Görüyorum ki Sayın Turgay Demirtaş’ın başkanlığında MGC’nin yeni yönetimi ciddi projelerle yola çıktılar. Sizleri tebrik ediyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Ayrıca nazik ziyaretiniz içinde çok teşekkür ederim” dedi.

Sohbet havasında geçen ziyaret, önümüzdeki günlerde “TRT-MGC işbirliği Projeleri” konusunda da fikir alışverişinde bulunuldu.

TRT Müzesi Nostalji yaşattı

Karşılıklı iyi dilek ve temennilerin ardından Kahraman, MGC yönetimine TRT binasını gezdirdi. Tek tek stüdyoları gezen Gazeteciler, dünden bu güne TRT’nin yayın araçlarının sergilendiği TRT Müzesini de ziyaret ederek, bir nostalji yaşadılar.

Son olarak çekilen hatıra fotoğrafların ardından ziyaret sona erdi.


Etiketler : mgc  trt  ziyaret 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/6d08359fdf4baa50f2ef8297a28a17fa.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42