Mersin’de Kadastro Çalışmaları Gözden Geçirildi - Mersin İstikbal Gazetesi

Mersin’de Kadastro Çalışmaları Gözden Geçirildi

Mersin Orman Bölge Müdürlüğünde, Orman Kadastro ve Mülkiyet Şube Müdürlüğü çalışmaları, yapılan toplantı ile gözden geçirildi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Toplu Taşıma güzergahlarında Yeni Dönem

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, büyüyen ve gelişen Mersin’in toplu taşıma konusunda ihtiyaçlarına hızlı cevap verebilmek, vatandaşlara güvenli, konforlu ve kesintisiz toplu taşıma hizmeti sunabilmek amacıyla otobüslerin güzergâh ve hatlarını yeniliyor.

 • Mersin’e tek tip taksi durakları

  Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısı’nın 2. Birleşimi, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Kerim Tufan başkanlığında gerçekleştirildi.

 • Yörükler Büyükşehir’den elektrik alıyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, ‘Kıl Çadırı Aydınlanıyor Projesi’ ile Orta Asya’dan çıkıp Türkiye’ye yerleşen ve Türk kültürünü devam ettiren Mersin Yörükleri’ne sahip çıkmaya devam ediyor.

 • Yeni Araçlar Mersin'in Hizmetinde

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin’e sunduğu hizmet olanaklarını artırmak, daha geniş alanda, daha hızlı hizmet verebilmek için araç filosunu genişletmeye devam ediyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermek üzere 388 yeni araç ve iş makinesi hizmet veren araç filosuna dâhil edildi.

 • Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı Eğitimi

  Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı Eğitimi başladı. Yapılan açıklama şöyle; “Müdürlüğümüz Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından hibe edilen Emniyet Kemeri “SİMÜLASYON” aracını, başta Emniyet birimlerimize

Son Güncelleme: 12 Şubat 2018, Pazartesi

Mersin’de Kadastro Çalışmaları Gözden Geçirildi

Mersin Orman Bölge Müdürlüğünde, Orman Kadastro ve Mülkiyet Şube Müdürlüğü çalışmaları, yapılan toplantı ile gözden geçirildi. 

Toplantıya, Mersin Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, Bölge Müdür Yardımcısı Durmuş Bilal Akkuş, Kadastro ve Mülkiyet Şube Müdürü Cemalettin Akçay, Orman Kadastro Komisyon Başkanları ve tüm şube çalışanları katıldı.

Toplantıda Orman ve Su işlerin Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu’nun talimatları gereği ülkemizin orman kadastrosunu 2019 yılı sonunda, 2/B madde uygulamalarını da 2023 yılı sonun kadar bitirilmesi emri çerçevesinde yapılan orman kadastro çalışmaları gözden geçirildi. 

Bölge Müdürlüğümüzde yapılan çalışmalar sonucunda orman kadastro çalışmalarının tamamı sonuçlandırılmıştır. Bu nedenle, 2017 yılında Bölge Müdürlüğümüzün kuruluşunda bulunan 5 adet Orman Kadastro Başmühendisliğinden 2,48 ve 51 nolu Orman Kadastro Başmühendisliklerin Giresun Orman Bölge Müdürlüğüne görevlendirildi. Bölge Müdürlüğümüze kalan 37 ve 51 Orman Kadastro Başmühendisliği, 30 Adet Birimde 2/B madde uygulamaları yapıldı. Ayrıca bir birimde 4999 Sayılı Yasa Kapsamında fenni hataların düzeltilmesi, 2 birimde de Orman Kadastro ve 2/B Uygulama Yönetmenliğin 3.0 Maddesine göre 2/B uygulaması yapıldı. 

 Bölge Müdürü Yılmaz açıklamasında “2017 Yılında tüm orman kadastro komisyonlarımızın yoğun emekle yapmış oldukları çalışmalar için teşekkür ederim.  2018 yılında 18 adet 2/B madde uygulaması ile Bölge Müdürlüğümüzde orman kadastrosu ve 2/B madde uygulaması çalışmaları tamamlanmış olacak. İnanıyorum ki orman kadastro komisyonlarımız hedeflerimizi zamanında ve eksiksiz olarak yerine getireceklerdir” dedi.
Etiketler : mersin  obm  kadostro 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri