Mersin’de Kadastro Çalışmaları Gözden Geçirildi - Mersin İstikbal Gazetesi

Mersin’de Kadastro Çalışmaları Gözden Geçirildi

Mersin Orman Bölge Müdürlüğünde, Orman Kadastro ve Mülkiyet Şube Müdürlüğü çalışmaları, yapılan toplantı ile gözden geçirildi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Lokmanoğlu'ndan Baro'ya Ziyaret

  Mersin Kent Konseyi Başkanı Yasmina Lokmanoğlu, Mersin Barosu Başkanımız Av. Bilgin Yeşilboğaz’ı makamında ziyaret etti.

 • Mersin Üniversitesinden ABD'ye Tepki

  ABD’de Trump yönetiminin, Türk Halkına, meşru yönetimine ve hukuk sistemine ağır ve açık bir saygısızlık ve saldırı süreci başlattığını görüyoruz.

 • Başkan Pamuk Şehit Ailelerini Ziyaret Etti

  * Başkan Pamuk, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle, terörle mücadele sırasında toprağa düşen şehit ailelerini ziyaret etti.

 • Büyükşehir'den Yenişehir Cemevi'ne 850 Bin TL Maddi Destek

  Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi Derneği (Yenişehir Cemevi) arasında bir protokol imzalandı. İmzalanan protokol ile Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir Cemevi’ne 850 bin TL maddi destek sağladı.

 • Erdemli İŞKUR'dan Engelli Girişimci Projesi

  İstihdamda dezavantajlı olarak değerlendirilen bütün vatandaşlarımızın istihdamını koordine eden, İş ve Meslek yaşamlarıyla ilgili tüm işlemlerle ilgilenen Türkiye İş Kurumu dezavantajlı gruplara yönelik aktif politikaların ve projelerinin somut çıktılarına ulaşmaya devam etmektedir.

Son Güncelleme: 12 Şubat 2018, Pazartesi

Mersin’de Kadastro Çalışmaları Gözden Geçirildi

Mersin Orman Bölge Müdürlüğünde, Orman Kadastro ve Mülkiyet Şube Müdürlüğü çalışmaları, yapılan toplantı ile gözden geçirildi. 

Toplantıya, Mersin Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, Bölge Müdür Yardımcısı Durmuş Bilal Akkuş, Kadastro ve Mülkiyet Şube Müdürü Cemalettin Akçay, Orman Kadastro Komisyon Başkanları ve tüm şube çalışanları katıldı.

Toplantıda Orman ve Su işlerin Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu’nun talimatları gereği ülkemizin orman kadastrosunu 2019 yılı sonunda, 2/B madde uygulamalarını da 2023 yılı sonun kadar bitirilmesi emri çerçevesinde yapılan orman kadastro çalışmaları gözden geçirildi. 

Bölge Müdürlüğümüzde yapılan çalışmalar sonucunda orman kadastro çalışmalarının tamamı sonuçlandırılmıştır. Bu nedenle, 2017 yılında Bölge Müdürlüğümüzün kuruluşunda bulunan 5 adet Orman Kadastro Başmühendisliğinden 2,48 ve 51 nolu Orman Kadastro Başmühendisliklerin Giresun Orman Bölge Müdürlüğüne görevlendirildi. Bölge Müdürlüğümüze kalan 37 ve 51 Orman Kadastro Başmühendisliği, 30 Adet Birimde 2/B madde uygulamaları yapıldı. Ayrıca bir birimde 4999 Sayılı Yasa Kapsamında fenni hataların düzeltilmesi, 2 birimde de Orman Kadastro ve 2/B Uygulama Yönetmenliğin 3.0 Maddesine göre 2/B uygulaması yapıldı. 

 Bölge Müdürü Yılmaz açıklamasında “2017 Yılında tüm orman kadastro komisyonlarımızın yoğun emekle yapmış oldukları çalışmalar için teşekkür ederim.  2018 yılında 18 adet 2/B madde uygulaması ile Bölge Müdürlüğümüzde orman kadastrosu ve 2/B madde uygulaması çalışmaları tamamlanmış olacak. İnanıyorum ki orman kadastro komisyonlarımız hedeflerimizi zamanında ve eksiksiz olarak yerine getireceklerdir” dedi.
Etiketler : mersin  obm  kadostro 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri