Mersin’de Kadastro Çalışmaları Gözden Geçirildi - Mersin İstikbal Gazetesi

Mersin’de Kadastro Çalışmaları Gözden Geçirildi

Mersin Orman Bölge Müdürlüğünde, Orman Kadastro ve Mülkiyet Şube Müdürlüğü çalışmaları, yapılan toplantı ile gözden geçirildi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Mersin Beşiktaşlılar Derneği faaliyetlerini sürdürüyor

  Mersin Beşiktaşlılar Derneği, bir taraftan sosyal faaliyetlerine devam ederken bir taraftan da 31 Mart yerel seçimleri öncesi siyasi parti adaylarını ağırlıyor.

 • Bölgemiz Parçalı Bulutlu

  Bölge geneli; Parçalı ve çok bulutlu, Hatay, Osmaniye, Kilis, Gaziantep'in güney kesimleri, Adana ile Mersin'in kıyı kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçmesi tahmin edilmektedir.

 • Baroların insan hakları merkezleri güçlendiriliyor

  ‘Baroların ve Avukatların Avrupa İnsan Hakları Standartları Konusunda Kapasitesinin Güçlendirilmesi Ortak Projesi’ kapsamında, İnsan Hakları Merkezlerinin (İHM) Kurumsal Kapasitelerine İlişkin 1. Çalışma Grubu Toplantısı, ‘Eylem Planı, Taslak Yönetmelik ve Veri Tabanı Oluşturulması’ başlığıyla 13-14 Şubat 2019 tarihlerinde Ankara’da yapıldı.

 • Altun,“Başvuruların yüzde 93'ü elektronik ortamda”

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun’dan CİMER açıklaması: ‘’Önümüzdeki süreçte cevap süresinin azaltılması konusuna yoğunlaşılacak”

 • Konut satışları 24 bin 82 adet azaldı

  2018 yılının Ocak ayı konut satış istatistikleri ile 2019 yılı Ocak ayının konut satış istatistikleri karşılaştırıldığında konut satışlarının 24 bin 82 adet azaldığı görüldü.

Son Güncelleme: 12 Şubat 2018, Pazartesi

Mersin’de Kadastro Çalışmaları Gözden Geçirildi

Mersin Orman Bölge Müdürlüğünde, Orman Kadastro ve Mülkiyet Şube Müdürlüğü çalışmaları, yapılan toplantı ile gözden geçirildi. 

Toplantıya, Mersin Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, Bölge Müdür Yardımcısı Durmuş Bilal Akkuş, Kadastro ve Mülkiyet Şube Müdürü Cemalettin Akçay, Orman Kadastro Komisyon Başkanları ve tüm şube çalışanları katıldı.

Toplantıda Orman ve Su işlerin Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu’nun talimatları gereği ülkemizin orman kadastrosunu 2019 yılı sonunda, 2/B madde uygulamalarını da 2023 yılı sonun kadar bitirilmesi emri çerçevesinde yapılan orman kadastro çalışmaları gözden geçirildi. 

Bölge Müdürlüğümüzde yapılan çalışmalar sonucunda orman kadastro çalışmalarının tamamı sonuçlandırılmıştır. Bu nedenle, 2017 yılında Bölge Müdürlüğümüzün kuruluşunda bulunan 5 adet Orman Kadastro Başmühendisliğinden 2,48 ve 51 nolu Orman Kadastro Başmühendisliklerin Giresun Orman Bölge Müdürlüğüne görevlendirildi. Bölge Müdürlüğümüze kalan 37 ve 51 Orman Kadastro Başmühendisliği, 30 Adet Birimde 2/B madde uygulamaları yapıldı. Ayrıca bir birimde 4999 Sayılı Yasa Kapsamında fenni hataların düzeltilmesi, 2 birimde de Orman Kadastro ve 2/B Uygulama Yönetmenliğin 3.0 Maddesine göre 2/B uygulaması yapıldı. 

 Bölge Müdürü Yılmaz açıklamasında “2017 Yılında tüm orman kadastro komisyonlarımızın yoğun emekle yapmış oldukları çalışmalar için teşekkür ederim.  2018 yılında 18 adet 2/B madde uygulaması ile Bölge Müdürlüğümüzde orman kadastrosu ve 2/B madde uygulaması çalışmaları tamamlanmış olacak. İnanıyorum ki orman kadastro komisyonlarımız hedeflerimizi zamanında ve eksiksiz olarak yerine getireceklerdir” dedi.
Etiketler : mersin  obm  kadostro 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/c0cc4d575fbbc75cd0699796c51a83ab.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42