Mersin’de Kadastro Çalışmaları Gözden Geçirildi - Mersin İstikbal Gazetesi

Mersin’de Kadastro Çalışmaları Gözden Geçirildi

Mersin Orman Bölge Müdürlüğünde, Orman Kadastro ve Mülkiyet Şube Müdürlüğü çalışmaları, yapılan toplantı ile gözden geçirildi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Ramazan Bereketi Mezitli'de...

  Ramazan ayının ilk gününden itibaren ilçelerde vatandaşlarla bir araya gelerek iftar sofralarında buluşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Ramazan’ın 6. Gününü Mezitli’de kurulan iftar sofrasında Mezitli ilçesi sakinleri ile birlikte karşıladı.

 • Girişimciler sertifikalarını aldı

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Eğitim ve Kalkınma Vakfı ile KOSGEB işbirliğinde düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminde başarılı olan 120 kursiyere sertifikaları verildi aldı.

 • TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur’dan Başkan Tuna’ya Ziyaret

  aşkan Halil Kur, “TEMAD Mersin İl Yönetim Kurulu olarak Mersin Toroslar İlçesi Belediye Başkanı Sn. Hamit TUNA'yı 18 Mayıs 2018 tarihinde makamında ziyaret ettik. Bu ziyarette karşılıklı sohbet ve çeşitli konularda istişarelerde bulunduk. Bu ziyaretimizde Sn.

 • Mersin’de Gece İlaçlamaları Başladı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi sivrisinek ve uçkun mücadelesi kapsamında gece ilaçlamalarına başladı.

 • Büyükşehir, Üreticilere Destek Olmaya Devam Ediyo

  Mersin Büyükşehir Belediyesi kırsal alanda üreticilere destek vermek amacıyla Silifke İlçesi'nde 'Ceviz Soyma Makinesi' ve 'Misinalı Motorlu Tırpan Makinesi' dağıtımı gerçekleştirdi.

Son Güncelleme: 12 Şubat 2018, Pazartesi

Mersin’de Kadastro Çalışmaları Gözden Geçirildi

Mersin Orman Bölge Müdürlüğünde, Orman Kadastro ve Mülkiyet Şube Müdürlüğü çalışmaları, yapılan toplantı ile gözden geçirildi. 

Toplantıya, Mersin Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, Bölge Müdür Yardımcısı Durmuş Bilal Akkuş, Kadastro ve Mülkiyet Şube Müdürü Cemalettin Akçay, Orman Kadastro Komisyon Başkanları ve tüm şube çalışanları katıldı.

Toplantıda Orman ve Su işlerin Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu’nun talimatları gereği ülkemizin orman kadastrosunu 2019 yılı sonunda, 2/B madde uygulamalarını da 2023 yılı sonun kadar bitirilmesi emri çerçevesinde yapılan orman kadastro çalışmaları gözden geçirildi. 

Bölge Müdürlüğümüzde yapılan çalışmalar sonucunda orman kadastro çalışmalarının tamamı sonuçlandırılmıştır. Bu nedenle, 2017 yılında Bölge Müdürlüğümüzün kuruluşunda bulunan 5 adet Orman Kadastro Başmühendisliğinden 2,48 ve 51 nolu Orman Kadastro Başmühendisliklerin Giresun Orman Bölge Müdürlüğüne görevlendirildi. Bölge Müdürlüğümüze kalan 37 ve 51 Orman Kadastro Başmühendisliği, 30 Adet Birimde 2/B madde uygulamaları yapıldı. Ayrıca bir birimde 4999 Sayılı Yasa Kapsamında fenni hataların düzeltilmesi, 2 birimde de Orman Kadastro ve 2/B Uygulama Yönetmenliğin 3.0 Maddesine göre 2/B uygulaması yapıldı. 

 Bölge Müdürü Yılmaz açıklamasında “2017 Yılında tüm orman kadastro komisyonlarımızın yoğun emekle yapmış oldukları çalışmalar için teşekkür ederim.  2018 yılında 18 adet 2/B madde uygulaması ile Bölge Müdürlüğümüzde orman kadastrosu ve 2/B madde uygulaması çalışmaları tamamlanmış olacak. İnanıyorum ki orman kadastro komisyonlarımız hedeflerimizi zamanında ve eksiksiz olarak yerine getireceklerdir” dedi.












Etiketler : mersin  obm  kadostro 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri