Mersin’de Kadastro Çalışmaları Gözden Geçirildi - Mersin İstikbal Gazetesi

Mersin’de Kadastro Çalışmaları Gözden Geçirildi

Mersin Orman Bölge Müdürlüğünde, Orman Kadastro ve Mülkiyet Şube Müdürlüğü çalışmaları, yapılan toplantı ile gözden geçirildi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Minikler Forum Mersin’de Kızılderililerle tanıştı

  Mersin’in alışveriş ve eğlence merkezi Forum Mersin’in Çocuk Kulübü, 20 – 21 Ekim Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleştirdiği özel etkinlikte minik misafirlerini Kızılderili yaşamıyla tanıştırdı.

 • Başkan Tuna'ya Vatandaşlardan Yoğun İlgi

  Üç dönemdir Toroslar Belediye Başkanlığını başarıyla yürüten ve toplumun her kesimine hitap eden proje ve hizmetleriyle vatandaşların her anında yanında olan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna’ya, vatandaşlardan da tam destek geldi.

 • Başkan Pamuk'tan Evci Mahallesine Ziyaret

  Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, Evci Mahallesini ziyaret ederek Fen İşleri Müdürlüğünce sürdürülen asfalt yapım çalışmalarını denetledi.

 • Karaduvar'ın İçmesuyu Hatları Yenilendi

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Akdeniz İlçesine bağlı Karaduvar Mahallesinin içmesuyu şebeke hatları yenileme çalışmaları tamamlandı.

 • Kocamaz, "Kadın Üreticilerimizin Sorunlarını Çözmek, Boynumuzun Borcu"

  Mersin Büyükşehir Belediyesi ‘Dünya Kadın Çiftçiler Günü’nü kutladı. Etkinlikte konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz,

Son Güncelleme: 12 Şubat 2018, Pazartesi

Mersin’de Kadastro Çalışmaları Gözden Geçirildi

Mersin Orman Bölge Müdürlüğünde, Orman Kadastro ve Mülkiyet Şube Müdürlüğü çalışmaları, yapılan toplantı ile gözden geçirildi. 

Toplantıya, Mersin Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, Bölge Müdür Yardımcısı Durmuş Bilal Akkuş, Kadastro ve Mülkiyet Şube Müdürü Cemalettin Akçay, Orman Kadastro Komisyon Başkanları ve tüm şube çalışanları katıldı.

Toplantıda Orman ve Su işlerin Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu’nun talimatları gereği ülkemizin orman kadastrosunu 2019 yılı sonunda, 2/B madde uygulamalarını da 2023 yılı sonun kadar bitirilmesi emri çerçevesinde yapılan orman kadastro çalışmaları gözden geçirildi. 

Bölge Müdürlüğümüzde yapılan çalışmalar sonucunda orman kadastro çalışmalarının tamamı sonuçlandırılmıştır. Bu nedenle, 2017 yılında Bölge Müdürlüğümüzün kuruluşunda bulunan 5 adet Orman Kadastro Başmühendisliğinden 2,48 ve 51 nolu Orman Kadastro Başmühendisliklerin Giresun Orman Bölge Müdürlüğüne görevlendirildi. Bölge Müdürlüğümüze kalan 37 ve 51 Orman Kadastro Başmühendisliği, 30 Adet Birimde 2/B madde uygulamaları yapıldı. Ayrıca bir birimde 4999 Sayılı Yasa Kapsamında fenni hataların düzeltilmesi, 2 birimde de Orman Kadastro ve 2/B Uygulama Yönetmenliğin 3.0 Maddesine göre 2/B uygulaması yapıldı. 

 Bölge Müdürü Yılmaz açıklamasında “2017 Yılında tüm orman kadastro komisyonlarımızın yoğun emekle yapmış oldukları çalışmalar için teşekkür ederim.  2018 yılında 18 adet 2/B madde uygulaması ile Bölge Müdürlüğümüzde orman kadastrosu ve 2/B madde uygulaması çalışmaları tamamlanmış olacak. İnanıyorum ki orman kadastro komisyonlarımız hedeflerimizi zamanında ve eksiksiz olarak yerine getireceklerdir” dedi.
Etiketler : mersin  obm  kadostro 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri