Mersin’de Operatörlere Yönelik Eğitim Semineri Yapıldı - Mersin İstikbal Gazetesi

Mersin’de Operatörlere Yönelik Eğitim Semineri Yapıldı

Orman Bölge Müdürlüğü Eğitim Seminer Programının 3. sırasında bulunan İş Makineleri Operatörlerine yönelik eğitim; Makine ve İkmal Şube Müdürlüğünce Mersin Orman İşletme Müdürlüğü, Davultepe Orman İşletme Şefliğinin Kuyuluk Mevkiinde gerçekleştirildi.

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 14 Mart 2018, Çarşamba

 

 

Mersin’de Operatörlere Yönelik Eğitim Semineri Yapıldı

 

 

 

Orman Bölge Müdürlüğü  Eğitim Seminer Programının 3. sırasında bulunan İş Makineleri Operatörlerine yönelik eğitim; Makine ve İkmal Şube Müdürlüğünce Mersin Orman İşletme Müdürlüğü, Davultepe Orman İşletme Şefliğinin Kuyuluk Mevkiinde gerçekleştirildi.

 Eğitim seminerinde iş makinelerinin teknik özellikleri, bakım önlemleri, makinelerin doğru, ekonomik ve emniyetli kullanım özellikleri, teknik yapısı ve sistemleri, arıza belirtileri, özelliğine göre enerji tasarrufu ve iş güvenliği konularında şoför ve operatörlere 1 gün boyunca Makine ve İkmal Şube Müdürü Mehmet Tosun yönetiminde Tamir ve Bakım Atölye Şefi Bülent Demirci ve seyyar tamir ekip ustalarınca eğitim verildi.

 

Eğitim seminerine Mersin Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz ve Mersin İşletme Müdürü Hüseyin Çakıcıoğlu katıldı. Bölge Müdürü Yılmaz operatörlere ’Kurumumuzun her meslek dalında çalışan personeline meslek alanları ile ilgili konularda yetiştirilmesi için eğitimler düzenlemektir. Eğitim bizim için çok önemlidir. Amacımız arazide çalışan şoför ve operatörlerin bilgi donanımlarını arttırmak, iş makinelerinin güvenli çalıştırılması, enerji ve zaman tasarrufu sağlanmaktır" dedi.

 

Eğitimin son bölümünde makinelerle yol yapımları, şev kesimleri, toprak işlemeleri, hendek ve platform temizliklerinin nasıl yapılacağı uygulamalı olarak gösterildi.

Etiketler : orman  mersin  operatör  eğitim 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri