Mersindeki Kırşehirliler Türkü Gecesinde Bir Araya Geldiler - Mersin İstikbal Gazetesi

Mersindeki Kırşehirliler Türkü Gecesinde Bir Araya Geldiler

İstikbal Haber/Mersin- Mersin Kırşehir Kültür ve Dayanışma Derneği Neşet Ertaş’ı andı. “Neşet ertaş’ı anma ve Kırşehir Türkü Gecesi’ adı ile “Marin Club’de düzenlenen etkinliğe yoğun bir katılım oldu. Etkinliğin sunumunu Ozan Nusret yaptı.

Benzer Haber Başlıkları

 • Dinçer, “Belediyeler sanayi sitesi için arkamızda durmadı”

  Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, kentin batısına ve doğusuna olmak üzere iki ayrı bölgede kurmak istedikleri 5 bin işyeri kapasiteli modern sanayi sitesi projelerini belediyelerin arkalarında durmaması sonucu hayata geçiremediklerini söyledi.

 • Başkan Tollu’ya Erdemli Halinde Büyük İlgi

  Erdemli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkan Adayı Mükerrem Tollu, AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu, MHP İlçe Başkanı Fatih Serin, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Erdemli Komisyoncular Derneğini ve hal esnaflarını ziyaret etti.

 • Tarhan'dan Baro'ya Ziyaret

  Mezitli Belediye Başkanı Neşeti Tarhan, yeniden belediye başkan adayı gösterilmesi sebebiyle, yerel seçim öncesinde CHP Mezitli İlçe Başkanı Bayram Yıldırım ile birlikte, Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz’a ve...

 • Akdeniz Belediyesi'nden Ücretsiz Bez Torba

  Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde alınan ve 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren naylon ve plastik alışveriş poşetlerinin ücretli olmasını içeren Çevre Yasası’na bir destek de Akdeniz Belediyesi'nden geldi. Akdeniz Belediyesi;

 • Yürüyüş ve Eylemler Yasaklandı

  Mersin İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı basın açıklamasına göre, HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’ in başlattığı -sözde- açlık grevine destek mahiyetindeki ve terörist başı Abdullah Öcalan için yapılacak

Son Güncelleme: 23 Kasım 2018, Cuma

 

Mersindeki Kırşehirliler Türkü Gecesinde Bir Araya Geldiler

İstikbal Haber/Mersin- Mersin Kırşehir Kültür ve Dayanışma Derneği Neşet Ertaş’ı andı.  “Neşet ertaş’ı anma ve Kırşehir Türkü Gecesi’ adı ile “Marin Club’de düzenlenen etkinliğe yoğun bir katılım oldu. Etkinliğin sunumunu Ozan Nusret yaptı.

 “Yalnız Taştan Duvar Olmaz” diyen  Mersin Kırşehir Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Cihan Azgın, etkinlikleri yalnız başına değil ekip ile birlikte yaptığını söyledi. Açılış konuşmasını yapan Başkan Azgın, yönetim kurulu üyeleri Barbaros Akman, İbrahim Fırat, Döndü Özbilen, Metin Köylü, Emrah Çalçan, Seyfi Birinç ve Emrah Kulaksız’ı tek tek isimlerini okuyarak yanına davet etti, teşekkür etti ve konuşmasını onlarla birlikte sürdürdü. Başkan Azgın, “Tarihlerin yazıldığı Müslümanlığı Türk ruhuna intibak ettiren ‘Erenlerin Memleketi’ Osmanlının kurucusu, Osman Beyin Hocası ve Kayın Pederi Şeyh Edebali’nin Türk dilinin gelişmesine büyük katkısı olan Aşık Paşa’nın, Günümüzde Esnaf ve Ticaret Odalarının kurucusu dünyanın örnek olarak aldığı, Ahilik Teşkilatının Kurucusu Ahi Evranı Veli’nin,  Hoş Görünün adı Yunus Emre’nin, Bir olalım, iri olalım, diri olalım, diyen Hacı Bektaş’ı Veli’nin, Cacabeylerin, Aşık Saitlerin, Muharrem Ertaş’ların, Hacı Taşan’ların, Çekiç Ali’lerin, Türkülerin Babası, Bozkırın Tezenesi Neşet ERTAŞ’ların yaşadığı toprakların çocukları, hoş geldiniz!”dedi.

NEŞET ERTAŞ’I KELİMELERLE ANLATMAK YAVAN OLUR

Neşet Ertaş’ı anmak ve bir nebze de olsa Kırşehir Hasretimizi gidermek için burada olduklarını belirten Mersin Kırşehir Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Cihan Azgın, Neşet Ertaş’ı kelimelerle anlatmanın yavan olacağını söyledi. Başkan Azgın, “ Neşet Ertaş’ı kendi kanından yeğenleri ve sanatçılarımız türkü ve bozlaklarla anacaklar. Bir haber saldığımızda  çalgılarını sırtlayıp koşarak gelen gönlü güzel Karaoğlanlarımız  sizlerde hoş geldiniz!”sözleri ile davetlilere hitap eden Başkan Cihan Azgın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü de andı. Konuşmasına dernek hakkında bilgi vererek devam eden Başkan Azgın, “ 2006 yılında bir gurup ağabeyimiz tarafından kurulan derneğimiz bu gün 13. Yaşına giriyor. Kurucu ağabeylerimize minnetlerimi sunuyorum. Derneğimize uğramadığı gün rahatsız olan, bir yanlış gördüğünde hemen kulaklarımızı çeken Necati Taner Arısoy Babamız, Derneğimizin olmazsa olmazı dayısı Hüseyin Kılıç, derneğimizin akademisyen ağabeyi Ahmet Kızılırmak,  Anaçlığı ile Döndü Özbilen Ablamız ve Her zaman yanı başımızda olan ; Moruk sıkıntı var mı diye sık sık soran Bekir Avunduk, Telefonu canım hemşerim diye açan Vahdettin Kılıç, Hiçbir sözümüzü yerde bırakmayan Mustafa Sayıcı, Eren-Bilal Oğuz, Coşkun Şahin, Murat Harman, Abdullah Polat’a bürokrasi de her zaman gurur duyduğumuz hemşerilerimiz değerli müdürlerimize; Mersin Üniversitesi Hastanesinde Prof. Dr. Celal Bağdatoğlu başta olmak üzere değerli doktorlarımıza, Mersin Şehir Hastanesi’nde görevli  Dr. Naci Selçuk başta olmak üzere değerleri doktorlarımıza hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum.

DESTEK OLANLARI UNUTMADI

Mersin’de hemşerilerimize Kırşehir havası yaşatmak, Mersin’de yaşayanlara Kırşehir Kültür ve Değerlerini tanıtmak için çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Bana bu tanıtım ve etkinlikleri nasıl yapıyorsunuz diye soranlar… Arkamdaki gücü anlayabildiniz mi?”diyerek birlikte göre yaptığı arkadaşlarını işaret etti.

ÖLENLERE RAHMET DİLEDİ

Dernek Başkanı Cihan Azgın rahmetli olan hemşerilerini de anarak konuşmasını sonlandırdı. Başkan Azgın, “ Kısa bir süre önce Hakkın rahmetine kavuşan geçmişte dernek başkanlığımızı yapmış kurucularımızdan Osman Aslan ağabeyimiz, Kırşehir Ahi Babası Mustafa Karagüllü ağabeyimiz, Kırşehir’e varlıklarıyla değer katmış  tüm ölenlerimize rahmet diliyorum.”Dedi.

Etkinliğe: Mersin Kırşehir Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Cihan Azgın, Dernek Yöneticileri ve üyeleri ve hemşerileri, MHP Toroslar Belediye Başkan A. Adayı  İsmail Gül, CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Serdar  Erkan, Orman Bölge Eksi Müdürü Nihat Öz ve çok sayıda davetli katıldı.

Etiketler : mersin  kırşehir  etkinlik 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/2ea4fc814fb867a7db6f5624f741aefa.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42