Müftü Kondi, Vekaletle Kurban Kesmeye Davet Etti - Mersin İstikbal Gazetesi

Müftü Kondi, Vekaletle Kurban Kesmeye Davet Etti

İstikbal Haber/ Mersin İl Müftüsü Şaban Kondi, Öğretmen Evi’nde yaptığı basın toplantısında yaklaşan kurban bayramı nedeniyle Mersinlileri bilgilendirdi.

Benzer Haber Başlıkları

 • Başkan Pamuk'tan Gazi Evine Ziyaret

  * Başkan Pamuk, Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı’nda yaralanıp Gazi olan Uzman Çavuş Levent Yılmaz’ı evinde ziyaret etti.

 • İŞKUR Müdürü TRT'de Konuştu

  Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa KUTLU; 17.09.2018 tarihinde TRT Çukurova Radyoda Alper YETGÜN’ün sunuculuğunu gerçekleştirdiği “Akdenizden Toroslara” Programına katılarak kurum hizmetleri hakkında bilgi verdi.

 • Türkiye Sondan Dördüncü

  145 ülkede 154 bin kişi baz alınarak hazırlanan rapora göre, 2017 yılı insanlar için en kötü sene olarak kayıtlara geçti.

 • Dinçer, “Ahilik insan odaklı ticaret ahlakının özüdür”

  Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, bir meslek örgütlenmesinin ötesinde insanı ticari ve ahlaki yönde de eğiterek toplumun sosyal ve ekonomik hayatına büyük etkisi olan Ahiliğin kamuoyuna tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılmasının büyük önem taşıdığını söyledi.

 • Taşucu'na 11 Milyonluk Yeni Atıksu Arıtma Tesisi

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Silifke İlçesi Taşucu Mahallesinde İnşaa edilecek 11 milyon 480 Bin TL sözleşme bedelli Taşucu Atıksu Arıtma Tesisi yapımına 21.05.2018 tarihinde yer teslimi yapılarak başlanıldı. Tesis için saha mobilizasyon ve proje aplikasyon işleri devam ediyor.

Son Güncelleme: 13 Ağustos 2018, Pazartesi

 

Müftü Kondi, Vekaletle Kurban Kesmeye Davet Etti

İstikbal Haber/ Mersin İl Müftüsü Şaban Kondi, Öğretmen  Evi’nde yaptığı basın toplantısında yaklaşan kurban bayramı nedeniyle Mersinlileri bilgilendirdi. Müftü Kondi, Kurban kurbiyettir, gönülden bağlılık, gönüllerin duaların birleşmesi, milletçe ve ümmetçe yakınlaşma ve paylaşmadır. Dertleşmek, derdi olan insana “derdin, derdimdir” demek.”  Empati yapabilmektir.

Kurban: Fiziki meseleleri gönül coğrafyasında aşmak, onların dertlerini paylaşmak, onlara umut ışığı olmaya çalışmaktır. Kurban ne et nede kandır, gönülleri birbirine yakınlaştıran ilahi bir ikramdır. Kurban Allah’a yakın olmak için yaptığımız bütün işlerdir ve bizi Allah’a yakınlaştırmak için vardır. Kurban: Sevginin, vefanın, sadakatin, fedakârlığın simgesidir.

Kurban Bir yetimin başını okşamak, açlıktan öle sınırına gelmişlere bir gönül sofrası kurmaktır, ümidi paylaşmaktır, tebessümü bölüşmektir kurban. İnsanlık ile başlayan Hz. İbrahim ile şekillenen bir ibadettir. Kurban bir muhasebedir, Malını Allah rızası için harcama ve başkalarıyla paylaşma bilincini geliştirmektir. Varlıklı olanlara ihtiyaç sahiplerinin yaklaşmasına vesile olmaktır.

Kurban sadece akrabaları komşuları ve dostları değil, yakın olsun uzak olsun yeryüzündeki bütün kardeşlerimizi birbirine yakınlaştırmaktadır. Bu yönüyle kurban, Afrika’dan Asya’ya, Uzak doğudan Güney Amerika’ya adını bile duymadığımız nice ülkelerde daha önce hiç görmediğimiz ve tanımadığımız kardeşlerimize uzattığımız bir yardım eli olmaktadır.

Bu bağlamda; Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı 1993 yılından beri vekaletle kurban kesim organizasyonları düzenleyerek hem yurt içinde hem de yurt dışında mağdur ve mazlum bölgelere cömert ve hayırsever milletimizin kurbanlarını ulaştırarak kardeşlik köprüleri kurmaktadır. Sizleri ve tüm halkımızı vekaletle kurban bağışında bulunmaya davet ediyorum. “Dedi.

Daha önceki yıllara ait vekaletle kesilen kurban sayılarını paylaşan Müftü Kondi, 2018 yılında 280kesim bölgesinde yurt dışında ise 145 ülkenin 436 farklı noktasında kurban kesiminin yapılacağını duyurdu.

Türkiye Diyanet Vakfı 2018 vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 850, yurt dışında 625 lira olarak belirlendiğini bildirildi.

Kurban bağışı yapılabilecek banka hesap numaraları şöyle,


Etiketler : mersin  müftü  kurban 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri