Müftü Kondi, Vekaletle Kurban Kesmeye Davet Etti - Mersin İstikbal Gazetesi

Müftü Kondi, Vekaletle Kurban Kesmeye Davet Etti

İstikbal Haber/ Mersin İl Müftüsü Şaban Kondi, Öğretmen Evi’nde yaptığı basın toplantısında yaklaşan kurban bayramı nedeniyle Mersinlileri bilgilendirdi.

Benzer Haber Başlıkları

 • TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur, KKTC’nin kuruluş yıldönümünü kutladı

  TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur, KKTC’nin kuruluş yıldönümünü kutladı. Başkan Kur, “ Kıbrıs Türk Halkının yıllarca sürdürdüğü zorlu ve haklı mücadelesi sonunda Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kahraman Türk Ordu su ve Kıbrıs Türk Mücahitleri ile birlikte 20 TEMMUZ 1974 tarihinde mutlu Barış Harekatını gerçekleştirmiş ve 15 KASIM 1983 tarihinde de K.K.T.C. Devleti kurulmuştur.

 • Mersin Valisi Ali İhsan Su festival alanını gezdi

  6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali’nde geri sayım devam ederken, Mersin Valisi Ali İhsan Su festival alanını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 • Narenciye renkleri Mersin’e yayılmaya başladı

  Bu yıl 17-18 Kasım tarihleri arasında Mezitli Sahil Galatasaray Meydanı’nda düzenlenecek olan 6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali tanıtım çalışmaları 10 mobil figürün şehir turu ile devam ediyor.

 • Başkan Tuna Vatandaşlara Narenciye Suyu İkram Etti

  Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, 17-18 Kasım tarihleri arasında yapılacak Uluslararası Mersin Narenciye Festivali kapsamında vatandaşlara, taze sıkılmış narenciye suyu ikram etti.

 • Başkan Tuna, Diyabete Dikkat Çekmek İçin Yürüdü

  Toroslar Belediyesi; 14 Kasım Dünya Diyabet Günü’nde Toroslar Toplum Sağlığı Merkezi işbirliği ile Akbelen Mahallesi’ndeki Koray Aydın Standı’nda farkındalık yürüyüşü düzenledi.

Son Güncelleme: 13 Ağustos 2018, Pazartesi

 

Müftü Kondi, Vekaletle Kurban Kesmeye Davet Etti

İstikbal Haber/ Mersin İl Müftüsü Şaban Kondi, Öğretmen  Evi’nde yaptığı basın toplantısında yaklaşan kurban bayramı nedeniyle Mersinlileri bilgilendirdi. Müftü Kondi, Kurban kurbiyettir, gönülden bağlılık, gönüllerin duaların birleşmesi, milletçe ve ümmetçe yakınlaşma ve paylaşmadır. Dertleşmek, derdi olan insana “derdin, derdimdir” demek.”  Empati yapabilmektir.

Kurban: Fiziki meseleleri gönül coğrafyasında aşmak, onların dertlerini paylaşmak, onlara umut ışığı olmaya çalışmaktır. Kurban ne et nede kandır, gönülleri birbirine yakınlaştıran ilahi bir ikramdır. Kurban Allah’a yakın olmak için yaptığımız bütün işlerdir ve bizi Allah’a yakınlaştırmak için vardır. Kurban: Sevginin, vefanın, sadakatin, fedakârlığın simgesidir.

Kurban Bir yetimin başını okşamak, açlıktan öle sınırına gelmişlere bir gönül sofrası kurmaktır, ümidi paylaşmaktır, tebessümü bölüşmektir kurban. İnsanlık ile başlayan Hz. İbrahim ile şekillenen bir ibadettir. Kurban bir muhasebedir, Malını Allah rızası için harcama ve başkalarıyla paylaşma bilincini geliştirmektir. Varlıklı olanlara ihtiyaç sahiplerinin yaklaşmasına vesile olmaktır.

Kurban sadece akrabaları komşuları ve dostları değil, yakın olsun uzak olsun yeryüzündeki bütün kardeşlerimizi birbirine yakınlaştırmaktadır. Bu yönüyle kurban, Afrika’dan Asya’ya, Uzak doğudan Güney Amerika’ya adını bile duymadığımız nice ülkelerde daha önce hiç görmediğimiz ve tanımadığımız kardeşlerimize uzattığımız bir yardım eli olmaktadır.

Bu bağlamda; Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı 1993 yılından beri vekaletle kurban kesim organizasyonları düzenleyerek hem yurt içinde hem de yurt dışında mağdur ve mazlum bölgelere cömert ve hayırsever milletimizin kurbanlarını ulaştırarak kardeşlik köprüleri kurmaktadır. Sizleri ve tüm halkımızı vekaletle kurban bağışında bulunmaya davet ediyorum. “Dedi.

Daha önceki yıllara ait vekaletle kesilen kurban sayılarını paylaşan Müftü Kondi, 2018 yılında 280kesim bölgesinde yurt dışında ise 145 ülkenin 436 farklı noktasında kurban kesiminin yapılacağını duyurdu.

Türkiye Diyanet Vakfı 2018 vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 850, yurt dışında 625 lira olarak belirlendiğini bildirildi.

Kurban bağışı yapılabilecek banka hesap numaraları şöyle,


Etiketler : mersin  müftü  kurban 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri