Muhtar Adayı Ve Azaları da Kadın! - Mersin İstikbal Gazetesi

Muhtar Adayı Ve Azaları da Kadın!

İstikbal Haber/Yüksekoluk köyü’ne kadın Muhtar Adayı olan Cemile Kök Bayram’a KA.DER Danışma Kurulu Üyesi İlksen Sorguç Dinçer destek verdi. Muhtarlığa hem Kadın Aday hem de 8 Kadın azasıyla dikkat çeken Cemile Kök Bayram’a her geçen gün ilgi artıyor.

Benzer Haber Başlıkları

 • Keleş'tan Kurban Bayramı Mesajı

  Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Adana İl Müdürü Mustafa KELEŞ, Kurban Bayramımünasebeti ile bir kutlama mesajı yayınladı. KELEŞ mesajında:

 • Bu Sergi Çocukları Anlatıyor

  Genç fotoğrafçılar Ali Osman Abalı ile Ramazan Fırat’ın, ‘Yaşamın Başladığı ve Bittiği Yerde Çooocuklar’ adlı fotoğraf sergisi açıldı. Akdeniz Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen sergide, yaşamın farklı alanlarından çocukları anlatan 35 eser yer alıyor.

 • Mersin'de BİYOD Çalışmaları Başladı

  Odun Dışı Ürün ve Hizmetler Daire Başkanlığımız Biyolojik Çeşitlilik Şube Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Biyolojik Çeşitlilik Veri Tabanı oluşturma çalışmaları kapsamında Mersin Orman Bölge Müdürlüğü ODÜH Şube Müdürlüğü 2014 Yılı çalışmalarına başladı.

 • Baro Başkanları Kilis’e Ses Verdi

  Mersin, Adana, Hatay, Osmaniye ve Gaziantep Baro Başkanları, Kilis Baro Başkanlığı’nı ziyaret ettiler sonrasında Kilis’te patlamaların olduğu yerlerde incelemelerde bulunarak, esnaf ve yurttaşlardan bilgi aldılar.

 • MHP?deki Hareket Bereket Getirdi

  MHP`nin başlattığı güç birliği hareketi dalga dalga tüm yurda yayılmaya devam ediyor. MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli`nin Kars`ın tarihi Ani kenti`nde kıldığı Cuma namazı ile başlattığı Anadolu`yu yeniden fethetme hareketine parti içinde ki ?güç birliği har

Son Güncelleme: 07 Mart 2014, Cuma
Haber 1938 kez görüntülendi.
     KA.DER, Kadın Adaya Destek Çıktı
İstikbal Haber/Yüksekoluk köyü’ne kadın Muhtar Adayı olan Cemile Kök Bayram’a KA.DER Danışma Kurulu Üyesi İlksen Sorguç Dinçer destek verdi. Muhtarlığa hem Kadın Aday hem de 8 Kadın azasıyla dikkat çeken Cemile Kök Bayram’a her geçen gün ilgi artıyor.

KA.DER  Danışma Kurulu Üyesi İlksen Sorguç Dinçer, yaptığı yazılı açıklamada Kadın Muhtar Adayına destek vererek bir değişimi gerçekleştirin çağrısında bulundu. Dinçer, “ Yüksekoluk köyü, Torosların tepesinde 6360 sayılı Büyükşehir yasası ile mahalle olan bir yayla köyü. Mersin KA.DER olarak bu yayla köyüne bir kadının muhtar adayı olduğunu öğrendik. 1 Mart günü ka.der üyemiz Nezihe Şahman ile birlikte Yüksekoluğa gittik. Muhtar adayı Cemile Kök Bayram ile tanıştık. Köye girdiğimizde burada bir kadın muhtar adayı varmış evi nerede diye sorduğumuzda, muhtar Aliye mi diye cevapladılar. Köyde kendisini Aliye ismiyle tanıyorlar.    İlk işimiz teyzesini ikna etmek oldu. Teyze, kadından muhtar olur mu diyordu.

KADIN AZALARLA BİRLİKTE KÖYÜ YÖNETMEK İSTİYOR
     Cemile Kök Bayram, köyünü kadın azaları ile birlikte yönetmek konusunda kararlıydı. Yıllardır köyü erkek muhtarların yönettiğini, hanımlara da bir şans verilmesi gerektiğini söylüyordu.
     4 Mart 2014 günü KA.DER Mersin Temsilciliği olarak düzenleyeceğimiz ' Yerelde Kadın  Temsili' başlıklı kadın adayları tanıtım toplantısına davet ettik. 
     4 Mart'ta Cemile Kök Bayram, toplantıya kadın azaları ile birlikte katıldı. Toplantıda yaptığı konuşmada; Yüksekoluk köyüne artık kadın eli değsin diyoruz. Yüksekoluk köyünü kadın azalarımızla birlikte biz kadınlar yönetmek istiyoruz. Evimizin düzenini nasıl biz yapıyorsak, köyümüzün düzenini de biz kuracağız. Biz kadınların yönetiminde Yüksekoluğun çehresinin değişeceğine inanıyoruz” dedi.
     Buradan Yüksekoluk köyü kadınlarına sesleniyorum, köyün yönetimine talip olan kadınlarınıza destek verin, bir değişimi gerçekleştirin.
     Yüksekoluk köyü seçmeni; kadını, erkeği ile Cemile Kök Bayram ve azalarına oy verin. Gücü, yetkiyi tek elde toplamayın. “dedi.

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri