“Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” - Mersin İstikbal Gazetesi

“Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın”

Yaya geçitlerinin kullanılmasının teşvik edilmesi ve sürücüler tarafından fark edilmesi, buralarda vatandaşların geçiş üstünlüğünün vurgulanması amacıyla İçişleri Bakanlığımız tarafından ülke genelinde hayata geçirilen “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” kampanyası Mersin’de Vali Ali İhsan Su’nun katılımıyla başladı.

Benzer Haber Başlıkları

 • Mersin Beşiktaşlılar Derneği faaliyetlerini sürdürüyor

  Mersin Beşiktaşlılar Derneği, bir taraftan sosyal faaliyetlerine devam ederken bir taraftan da 31 Mart yerel seçimleri öncesi siyasi parti adaylarını ağırlıyor.

 • Bölgemiz Parçalı Bulutlu

  Bölge geneli; Parçalı ve çok bulutlu, Hatay, Osmaniye, Kilis, Gaziantep'in güney kesimleri, Adana ile Mersin'in kıyı kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçmesi tahmin edilmektedir.

 • Baroların insan hakları merkezleri güçlendiriliyor

  ‘Baroların ve Avukatların Avrupa İnsan Hakları Standartları Konusunda Kapasitesinin Güçlendirilmesi Ortak Projesi’ kapsamında, İnsan Hakları Merkezlerinin (İHM) Kurumsal Kapasitelerine İlişkin 1. Çalışma Grubu Toplantısı, ‘Eylem Planı, Taslak Yönetmelik ve Veri Tabanı Oluşturulması’ başlığıyla 13-14 Şubat 2019 tarihlerinde Ankara’da yapıldı.

 • Altun,“Başvuruların yüzde 93'ü elektronik ortamda”

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun’dan CİMER açıklaması: ‘’Önümüzdeki süreçte cevap süresinin azaltılması konusuna yoğunlaşılacak”

 • Konut satışları 24 bin 82 adet azaldı

  2018 yılının Ocak ayı konut satış istatistikleri ile 2019 yılı Ocak ayının konut satış istatistikleri karşılaştırıldığında konut satışlarının 24 bin 82 adet azaldığı görüldü.

Son Güncelleme: 08 Şubat 2019, Cuma

“Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” Kampanyası Vali Su’nun Katılımıyla Başladı

Yaya geçitlerinin kullanılmasının teşvik edilmesi ve sürücüler tarafından fark edilmesi, buralarda vatandaşların geçiş üstünlüğünün vurgulanması amacıyla İçişleri Bakanlığımız tarafından ülke genelinde hayata geçirilen “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” kampanyası Mersin’de Vali Ali İhsan Su’nun katılımıyla başladı.

 81 ilde aynı anda uygulamaya giren kampanya kapsamında ilimizde İsmet İnönü Bulvarı Ulu Cami Meydanı önü yaya geçidinde düzenlenen etkinliğe, il protokolü, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

 Burada ellerinde uyarı dövizleri bulunan çocuklarla sohbet eden Vali Ali İhsan Su, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, güvenlik güçlerinin Türkiye genelinde trafik kazalarını azaltmak için yoğun çaba sarf ettiğini kaydetti.

 Konuşmasının devamında, trafik kazalarında yaralanan veya hayatını kaybedenlerin yüzde 20'sini yayaların oluşturduğu bilgisini veren Vali Su, bu konuda trafikte yayaların korunması amacıyla 2018 yılında mevzuat değişikliği yapıldığını, buna göre; trafik ışığı ve trafik görevlisi bulunmayan kavşaklarda, yaya ve okul geçitlerinde geçiş hakkı ve önceliğinin yayalara ait olduğunu vurguladı. Vali Ali İhsan Su; “Yani yaya geçidi veya okul geçitlerinde trafik ışığı ya da görevlisi yok ise trafikte seyreden araç sürücüleri durup, karşıdan karşıya geçmekte olan  yayalara yol vermek zorundadır. Bu kanuni bir zorunluluktur" şeklinde konuştu ve İçişleri Bakanlığımızca 2019 yılının 'Yaya Öncelikli Trafik Yılı' ilan edildiğini hatırlattı.

 Vali Su; “İlimiz Genelinde Bugün 570 Noktada Bu Etkinliği Gerçekleştiriyoruz”

 Sürücülerin bu konuda daha duyarlı olmasını isteyen Vali Su, "Bu konuda bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. Ülke genelinde hayata geçirilen kampanya kapsamında biz de ilimiz genelinde bugün 570 noktada bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ sloganıyla hareket ediyoruz. Bu etkinliklerle farkındalığı daha da üst noktalara taşıyacağız. Sürücülerimiz özellikle bu konuda daha da bilinçlenmiş olacak ve inanıyorum ki yayalarımıza gerekli özeni gösterecek." ifadelerini kullandı. 

Konuşmaların akabinde Vali Ali İhsan Su ile protokol üyeleri ve çocuklar, ellerindeki dövizlerle yaya geçidinden karşıdan karşıya geçerek sürücüleri uyardı. Daha sonra Vali Ali İhsan Su ve beraberindekiler toplu taşıma aracı şoförleri ve diğer sürücülere yayalara trafikte öncelik verilmesi için hazırlanan broşürleri dağıttı. 

Etiketler : mersin  vali  yaya  trafik 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/88e0833b8c1b1a4cd3e5f183974a6425.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42