Şimşek'ten 10 Kasım Mesajı - Mersin İstikbal Gazetesi

Şimşek'ten 10 Kasım Mesajı

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. Yılı münasebetiyle yayınladığı mesajta şu açıklamalarda bulundu. Baki Şimşek;” Hayatını milletine adayan, Türk milletini hak ettiği onurlu ve bağımsız yaşama seviyesine çıkarma konusunda,

Benzer Haber Başlıkları

 • Bölgemizde sağanak Yağış Bekleniyor

  Doğu Akdeniz'de beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; bugün (10.12.2018) akşam saatlerinden sonra Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 Kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 • 10 Aralık İnsan Hakları Günü Mesajı

  Mersin Valisi Ali İhsan Su'dan İnsan Hakları Günü mesajı, Vali SU, "Tüm insanların dil, din, ırk, cins ve yaş gibi farklılıklarıyla doğuştan ve eşit bir şekilde sahip oldukları hak ve özgürlükleri teminat altına alan ve 10 Aralık 1948 tarihinde kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin 70. yıl dönümünü kutluyoruz.

 • Mersin Yazarları Rüştü Aydın’la devam dedi

  Mersin Yazarlar Derneği Olağan 5. Genel kurulunu yaptı. Tek liste halinde gidilen seçimde Başkan Rüştü Aydın güven tazeledi.

 • Mersinden Suriye’ye İnsani Yardım

  Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliği ile Suriye’nin Azez bölgesinde Suriyeli savaş mağdurlarına ulaştırılmak üzere 26 ton un yüklü yardım tırı 06.122018 Perşembe günü öğle saatlerinde Mersinden Kilis Öncüpınar sınır kapısına doğru yola çıktı.

 • Başkan Tuna, Gayemiz Mersinimizi İleriye Götürmektir

  Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna; “Hizmetlerimiz, gelecek için referansımızdır” diyerek, sivil toplum kuruluşları, hemşehri dernekleri ve vatandaşlarla kucaklaşmaya devam ediyor.

Son Güncelleme: 10 Kasım 2017, Cuma

 

 

BAKİ ŞİMŞEK” GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN; ARAMIZDAN AYRILIŞININ 79. YIL DÖNÜMÜNDE RAHMET, MİNNET VE SAYGIYLA ANIYORUZ.”

 

 

 

 

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. Yılı münasebetiyle yayınladığı mesajta şu açıklamalarda bulundu. Baki Şimşek;” Hayatını milletine adayan, Türk milletini hak ettiği onurlu ve bağımsız yaşama seviyesine çıkarma konusunda, üstün bir çaba ve mücadele azmi gösteren Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e büyük bir vefa ve gönül borcumuz olduğu şüphesizdir. Bugün, böylesine büyük bir lideri kaybetmenin hüznünü yaşarken tüm dünyada hayranlık uyandıran ve örnek alınan siyasi öngörüleri, gideceğimiz yolda bize ışık tutmaya devam edecektir. Atatürk’ün vefatının hemen ardından dünya liderleri tarafından yapılan bütün açıklamaların ortak noktası, Onun dünya üzerinde yetişmiş çok nadir bir dahi oluşu, büyük devlet adamlığı ve dünya milletlerine örnek olabilecek çalışmaları olmuştur.

Gazi Mustafa Kemal'in en büyük arzusu Türkiye Cumhuriyetinin çağdaş uluslar düzeyine ulaşmasıydı. Bu hedefin ise ancak demokrasi, hukukun üstünlüğü ve insan hak ve özgürlüklerinin eksiksiz benimsenerek yaşama geçirilmesiyle sağlanabileceği açıktır.

Türk milletinin; Mustafa Kemal Atatürk’e bağlılığını ve sevgisini, ülkenin dört bir yanında ortak bir düşünce ve ortak duygularla ifade ettiği, Onun aziz hatırasının ortak hislerle yad edildiği bugün; herkese düşen en büyük görev; Onu ve en büyük eseri olan Cumhuriyeti anlamak, Cumhuriyetin değerlerini her koşulda korumak, onun ideallerini demokrasi bilinciyle hayata geçirmek ve böylece Ülkemizi aydınlık yarınlara taşımaktır.

Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehit ve gazilerimizi  rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.” dedi.

Etiketler : mersin  milletvekili  baki  şimşek  10kasım 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri