Sokakta Çalışan Çocuklar İçin Mobil Ekip Kuruldu - Mersin İstikbal Gazetesi

Sokakta Çalışan Çocuklar İçin Mobil Ekip Kuruldu

Mersinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünye faaliyet gösteren “Sokakta Çalışan Çocuklar koordinatörlüğünce yılın ilk değerlendirme toplantısı İl Mobil ekip Koordinatörü Mustafa SARI başkanlığına yapıldı.

Benzer Haber Başlıkları

 • Kaski'den Mesik'ye Ziyaret

  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ)Yetkilileri, Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdür Yardımcısı Can Taşkın’ı makamında ziyaret etti.

 • MHP Mezitli İlçe Başkanı Serdar Soydan'dan Kürt kökenli vatandaşlara ziyaret:

  MHP Mezitli İlçe Başkanı Serdar Soydan Mezitli ilçesi Tece mahallesinde Van’lılar olarak anılan yaklaşık 100 haneyi bulan Kürt kökenli ailelerin yaşadığı sokakta ev ziyaretlerinde bulundu. Kanaat Önderleri ile bir araya gelen Başkan Soydan, mahalle sakinleri ile sohbet etti,

 • Erdemli'de Kanalizasyon Sorunu Çözüldü

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Erdemli ilçesinin Alata Mahallesinde yıllardır süren kanalizasyon sorunu çözüme kavuşturuldu.

 • Mantar hasadı yüz güldürüyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi sayesinde alternatif tarım ürünleri ile tanışan Mersinli üreticiler, İstiridye Mantarında hasada başladı. Hasattan sağlanan kazançla yüzü gülen çiftçiler, kendilerine alternatif kazanç kapısı açan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkürlerini iletti.

 • Çöp Malzemesi Toplayan Araçlara Denetim

  Çöp toplayan araçlara denetim yapılıyor. Yapılan açıklama şöyle; “Müdürlüğümüz Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından İlimiz trafiğinde güven ve düzeni sağlanarak trafik kazalarını en aza indirmek amacı ile son günlerde geri dönüşüm (çöp) malzemesi toplayan araç sürücülerinde artış olduğu, bu artışın trafik düzen ve güvenliğini olumsuz etkilediği görüldü.

Son Güncelleme: 12 Ocak 2018, Cuma

 

 

MERSİN DE” SOKAKTA ÇALIŞAN ÇOCUKLAR MOBİL EKİP “KURULU TOPLANDI

 

 

 

 

SARI  “MERSİNDE SOKAKTA ÇALIŞAN ÇOCUK SAYISI CİDDİ ORANDA AZALMIŞTIR”

          Mersinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünye faaliyet gösteren “Sokakta Çalışan Çocuklar koordinatörlüğünce yılın ilk değerlendirme toplantısı İl Mobil ekip  Koordinatörü Mustafa SARI başkanlığına  yapıldı.

         Toplantıda yıl içinde yapılan çalışmalarla, 2018 yılı için Mersinde Sokakta Çalışan ve çalıştırılan çocukların sokağın riskinden korunması içim il genelinde yapılması gereken çalışmalar değerlendirildi.

SODES projesi kapsamında Mersinde dezavantajlı  dar gelirli aile  çocuklarının  gezi, spor ve deniz olmak üzere çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetlere götürüleceğini bunun  yanında  eğitim dışı kalan çocuklarında eğitime kazandırılması için yapılması gereken çalışmalar  planlandı. Sokakta karşılaşılan 200 çocuğun ailesine teslim edildiği yardıma muhtaç olan ailelerin ise sosyal yardım kuruluşlarına yönlendirildiği  belirtildi.

         Sokakta Çalışan Çocuklar ve Çocuk Hakları İl Koordinatörü Mustafa SARI “Çocuk Hakları açısından Mersinin en önemli sorunun sokakta çalışan ve kayıt dışı tarımda ve sanayide çalışan çocuklar olduğunun altını çizdi.

 Bu sorunun çözümü için Mersin genelinde çalışma başlattıklarını oluşturdukları iki mobil ekip aracıyla Mersin in il genelinde  insan yoğunluğu olan yerleşkelerin gezildiğini ifade etti. SARI “Mobil ekip çalışmasının önemli bir hizmet modeli olduğunu Mobil ekip sayesinde devletimizin şefkat elinin sokakta yalnız çocuklara değil yaşlı kimsesiz engelli ve kadınlarımız a da hizmet etmektedir.

Mobil ekibimizde sosyal çalışmacı, Psikolog, sosyolog  , hemşire gibi meslek elemanlarının yanı sıra Emniyet ve zabıta ve Arapça bilen tercüman  personellerimizde mevcuttur. Alanda  karşılaşılan her hangi bir sosyal soruna anında müdahale edilmekte ve her kurum kendi hizmet tanımına uygun rehberlik yapmaktadır. Bu nedenle Mersin de ki bu çalışmaların diğer illerimiz tarafından örnek alınmıştır. Devletimiz her alanda  vatandaşına hizmet etmek için geceli gündüzlü çalışmaktadır.

Etiketler : mersin  sokak  çocuk  mobil  ekip 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri