Sokaktan Kurtarılan Çocuklar Eğitime Kazandırılacak - Mersin İstikbal Gazetesi

Sokaktan Kurtarılan Çocuklar Eğitime Kazandırılacak

Mersinde Aile ve Sosyal Politikalar Mersin İl Müdürlüğü Çocuk Hakları Komitesince Uygulamaya geçen SODES Sokakta Çalışan Çocukların Rehabilitasyonu Projesi kapsamında yürütülen Mobil ekip çalışmalarında sokakta çalışırken tespit edilen çocuklar sokağın olumsuzluklarından korunarak eğitime kaz andırılıyor.

Benzer Haber Başlıkları

 • Toplu Taşıma güzergahlarında Yeni Dönem

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, büyüyen ve gelişen Mersin’in toplu taşıma konusunda ihtiyaçlarına hızlı cevap verebilmek, vatandaşlara güvenli, konforlu ve kesintisiz toplu taşıma hizmeti sunabilmek amacıyla otobüslerin güzergâh ve hatlarını yeniliyor.

 • Mersin’e tek tip taksi durakları

  Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısı’nın 2. Birleşimi, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Kerim Tufan başkanlığında gerçekleştirildi.

 • Yörükler Büyükşehir’den elektrik alıyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, ‘Kıl Çadırı Aydınlanıyor Projesi’ ile Orta Asya’dan çıkıp Türkiye’ye yerleşen ve Türk kültürünü devam ettiren Mersin Yörükleri’ne sahip çıkmaya devam ediyor.

 • Yeni Araçlar Mersin'in Hizmetinde

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin’e sunduğu hizmet olanaklarını artırmak, daha geniş alanda, daha hızlı hizmet verebilmek için araç filosunu genişletmeye devam ediyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermek üzere 388 yeni araç ve iş makinesi hizmet veren araç filosuna dâhil edildi.

 • Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı Eğitimi

  Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı Eğitimi başladı. Yapılan açıklama şöyle; “Müdürlüğümüz Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından hibe edilen Emniyet Kemeri “SİMÜLASYON” aracını, başta Emniyet birimlerimize

Son Güncelleme: 13 Şubat 2018, Salı

 

 

          SOKAKTAN KURTARILAN ÇOCUKLAR EĞİTİME KAZANRIRILACAK

 

 

 

         Mersinde Aile ve Sosyal Politikalar Mersin İl Müdürlüğü Çocuk Hakları Komitesince Uygulamaya geçen SODES Sokakta Çalışan Çocukların Rehabilitasyonu Projesi kapsamında yürütülen Mobil ekip çalışmalarında sokakta çalışırken tespit edilen çocuklar sokağın olumsuzluklarından korunarak eğitime kaz andırılıyor.

       Meslek elemanları tarafından Sokakta  çalışırken tespit edilen risk altındaki çocukların aileleriyle görüşülerek 18 yaş altında çocukların sokakta çalışmasının suç olduğu konusunda   aileler yazılı uyarılıyorlar.Çocukların mutlaka örgün ve yaygın eğitimde, eğitim dışı  zamanlarında ise sosyal kültürel faaliyetlerde olması gerektiğinin altı çiziliyor.

       SODES sokakta çalışan çocukların Rehabilitasyonu Projesi kapsamında Sokakta çalışan   risk altındaki çocuklar ve aileleri arasında köprü oluşturularak  çocuklar projeye dahil ediliyor.Çocukların ve ailesinin  proje kapsamında sosyal  incelemeleri yapılıyor.yardıma muhtaç olduğu tespit edilen aileler Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün ekonomik destek yardımlarına yada  ikamet ettiği ilçe  sosyal  Yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına yönlendiriliyor.

       Proje hakkına bilgi veren İl Çocuk Hakları ve proje   Koordinatörü Mustafa SARI “ Çocuk Hakları Komitemizin öncülüğünde hazırlanarak  onaylanan  proje Türkiye de ilk kez Çocuk Hakları Komitesinin yaptığı ilk  ve tek proje olmuştur. Proje sayesinde  çocuklarımız sadece denizle ve havuzla geziyle  tanışmayacak  örgün ve yaygın eğitime gerektiğinde mesleki eğitime de yönlendirilecektir.

Sarı;Kasım ayına kadar sürecek olan projenin hayat geçmesinde katkı veren başta Kalkınma bakanlığımıza ve Mersin Valiliğimize teşekkür  ederiz. dedi.

Etiketler : mersin  sokak  çocuk  eğitim 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri