Sokaktan Kurtarılan Çocuklar Eğitime Kazandırılacak - Mersin İstikbal Gazetesi

Sokaktan Kurtarılan Çocuklar Eğitime Kazandırılacak

Mersinde Aile ve Sosyal Politikalar Mersin İl Müdürlüğü Çocuk Hakları Komitesince Uygulamaya geçen SODES Sokakta Çalışan Çocukların Rehabilitasyonu Projesi kapsamında yürütülen Mobil ekip çalışmalarında sokakta çalışırken tespit edilen çocuklar sokağın olumsuzluklarından korunarak eğitime kaz andırılıyor.

Benzer Haber Başlıkları

 • Başkan Kocamaz, İtfaiye Erleri İle Bir Araya Geldi

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, İtfaiye Haftası münasebetiyle düzenlenen öğle yemeğinde itfaiye çalışanları ile bir araya geldi.

 • Verilen her sözü yerine getiriyoruz

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Ören mahallesinin kanalizasyon şebekesi ihtiyacı ile birlikte TOKİ konutlarının kanalizasyon sorununu gidermek için başlatılan kanalizasyon şebeke hattı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

 • Sabri Tekli: Yerli otomotivde Mersin lobisi oluşturulmalı

  Kur ve faiz artışlarıyla son 2 aydır yüzde 50'nin üzerinde daralan otomotiv sektörünün uzun süredir beklediği müjdeli haber resmi gazetede yayınlandı.

 • Muhtarlardan Başkan Kocamaz'a Ziyaret

  Mersin’in Akdeniz ve Gülnar ilçeleri mahalle muhtarları Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı makamında ziyaret etti.

 • Masaj Salonunda fuhuş

  Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından ilimiz genelinde "fuhuş, Fuhşa yer ve İmkan Sağlamak

Son Güncelleme: 13 Şubat 2018, Salı

 

 

          SOKAKTAN KURTARILAN ÇOCUKLAR EĞİTİME KAZANRIRILACAK

 

 

 

         Mersinde Aile ve Sosyal Politikalar Mersin İl Müdürlüğü Çocuk Hakları Komitesince Uygulamaya geçen SODES Sokakta Çalışan Çocukların Rehabilitasyonu Projesi kapsamında yürütülen Mobil ekip çalışmalarında sokakta çalışırken tespit edilen çocuklar sokağın olumsuzluklarından korunarak eğitime kaz andırılıyor.

       Meslek elemanları tarafından Sokakta  çalışırken tespit edilen risk altındaki çocukların aileleriyle görüşülerek 18 yaş altında çocukların sokakta çalışmasının suç olduğu konusunda   aileler yazılı uyarılıyorlar.Çocukların mutlaka örgün ve yaygın eğitimde, eğitim dışı  zamanlarında ise sosyal kültürel faaliyetlerde olması gerektiğinin altı çiziliyor.

       SODES sokakta çalışan çocukların Rehabilitasyonu Projesi kapsamında Sokakta çalışan   risk altındaki çocuklar ve aileleri arasında köprü oluşturularak  çocuklar projeye dahil ediliyor.Çocukların ve ailesinin  proje kapsamında sosyal  incelemeleri yapılıyor.yardıma muhtaç olduğu tespit edilen aileler Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün ekonomik destek yardımlarına yada  ikamet ettiği ilçe  sosyal  Yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına yönlendiriliyor.

       Proje hakkına bilgi veren İl Çocuk Hakları ve proje   Koordinatörü Mustafa SARI “ Çocuk Hakları Komitemizin öncülüğünde hazırlanarak  onaylanan  proje Türkiye de ilk kez Çocuk Hakları Komitesinin yaptığı ilk  ve tek proje olmuştur. Proje sayesinde  çocuklarımız sadece denizle ve havuzla geziyle  tanışmayacak  örgün ve yaygın eğitime gerektiğinde mesleki eğitime de yönlendirilecektir.

Sarı;Kasım ayına kadar sürecek olan projenin hayat geçmesinde katkı veren başta Kalkınma bakanlığımıza ve Mersin Valiliğimize teşekkür  ederiz. dedi.

Etiketler : mersin  sokak  çocuk  eğitim 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri