Stajer Avukatlar Ziyareti - Mersin İstikbal Gazetesi

Stajer Avukatlar Ziyareti

Hukuk fakültelerinden mezun olup avukatlık stajına başlayacak olan 12 stajyer avukatımız, Mersin Barosu Başkanımız Av. Bilgin Yeşilboğaz’ı makamında ziyaret etti.

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 07 Temmuz 2018, Cumartesi

BARO BŞK. BİLGİN YEŞİLBOĞAZ: “AVUKATLAR ÇÖZÜM NOKTASINDA BAŞROLDE OLMALI”

Hukuk fakültelerinden mezun olup avukatlık stajına başlayacak olan 12 stajyer avukatımız,  Mersin Barosu Başkanımız Av. Bilgin Yeşilboğaz’ı makamında ziyaret etti.

Baro Bşk. Bilgin Yeşilboğaz, staj öncesi ziyarette bulunan meslektaşlarına avukatlık mesleğinin etik kuralları konusunda tavsiyelerde bulunarak, “Bir avukatın mesleki çalışmalarını yaparken, kamunun inancını ve mesleğe güvenini sağlayacak biçimde, işini tam bir sadakatle yürütmesi gerekmektedir. Avukat, mesleğin itibarını zedeleyecek her türlü tutum ve davranıştan kaçınmak zorundadır” dedi.

Avukatlık mesleğinin sadece kazanç kapısı olarak görülmemesi gerektiğini söyleyen Baro Bşk. Bilgin Yeşilboğaz, “Toplumsal yapıdaki sorunların çözümü, ilk olarak toplumsal duyarlılıkla başlar. Toplumsal konulara duyarlı olmalısınız, toplumun sesi olmalısınız. Çünkü avukatlar olarak bizim bu konuda büyük sorumluluğumuz var. Haksızlık ve adaletsizlik karşısında susmamalısınız. Biz avukatlar, çözüm noktasında başrolde olmalıyız” diye konuştu.

Baro Bşk. Yeşilboğaz daha sonra, staj döneminin önemli olduğunu ve bu süreci etkin bir şekilde geçirmelerini söyleyerek, kendilerine staj dönemlerinde başarı dileklerinde bulundu.

Etiketler : mersin  baro  stajer  ziyaret 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri