Tuna, Tekstil Çalışanlarıyla Buluştu - Mersin İstikbal Gazetesi

Tuna, Tekstil Çalışanlarıyla Buluştu

Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Mersin Serbest Bölge’de faaliyet gösteren tekstil firmalarını ziyaret etti.

Benzer Haber Başlıkları

 • Bölgemizde sağanak Yağış Bekleniyor

  Doğu Akdeniz'de beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; bugün (10.12.2018) akşam saatlerinden sonra Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 Kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 • 10 Aralık İnsan Hakları Günü Mesajı

  Mersin Valisi Ali İhsan Su'dan İnsan Hakları Günü mesajı, Vali SU, "Tüm insanların dil, din, ırk, cins ve yaş gibi farklılıklarıyla doğuştan ve eşit bir şekilde sahip oldukları hak ve özgürlükleri teminat altına alan ve 10 Aralık 1948 tarihinde kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin 70. yıl dönümünü kutluyoruz.

 • Mersin Yazarları Rüştü Aydın’la devam dedi

  Mersin Yazarlar Derneği Olağan 5. Genel kurulunu yaptı. Tek liste halinde gidilen seçimde Başkan Rüştü Aydın güven tazeledi.

 • Mersinden Suriye’ye İnsani Yardım

  Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliği ile Suriye’nin Azez bölgesinde Suriyeli savaş mağdurlarına ulaştırılmak üzere 26 ton un yüklü yardım tırı 06.122018 Perşembe günü öğle saatlerinde Mersinden Kilis Öncüpınar sınır kapısına doğru yola çıktı.

 • Başkan Tuna, Gayemiz Mersinimizi İleriye Götürmektir

  Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna; “Hizmetlerimiz, gelecek için referansımızdır” diyerek, sivil toplum kuruluşları, hemşehri dernekleri ve vatandaşlarla kucaklaşmaya devam ediyor.

Son Güncelleme: 27 Kasım 2018, Salı

 

BAŞKAN TUNA, TEKSTİL ÇALIŞANLARIYLA BULUŞTU

Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Mersin Serbest Bölge’de faaliyet gösteren tekstil firmalarını ziyaret etti.

MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli ve Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Gökhan Demir’in de eşlik ettiği ziyaretlerinde;  firma sahipleri ve çalışanlarıyla bir araya gelen Başkan Hamit Tuna, bu kente hizmet etmek istediklerini belirterek, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için destek istedi.

İşçilere seslenerek, tekstil sektöründe çalışanların Türkiye’de üreten kahramanlar olduklarının ve bu nedenle çok kutsal bir görevi yerine getirdiklerinin altını çizen Başkan Hamit Tuna, kendilerinin de bugüne kadar üreten bir belediyecilik anlayışı ile çalıştıklarını vurguladı.

            Alkışlar eşliğinde istihdamı arttırıcı ve meslek edindirme ile ilgili yaptıkları projelerini anlatan Başkan Tuna, hedeflerinin tüketen değil, üreten bir toplum oluşturmak olduğunu belirterek; “Üreten elleri rabbim başımızdan eksik etmesin” dedi.

            Başkan Tuna;  “O kadar disiplinli çalışıyorsunuz ve yaptığınız işe çok güzel adapte oluyorsunuz. O disiplindir işte burada başarıyı getiren ve iş adamlarımızı kalkındıran. Onlar kazanacak ki sizler de kazanın. Biz de hep söylemişizdir. Oluşturduğumuz yeşil alanlarımızı, hayata geçirdiğimiz tesislerimizi hep kendi imkanlarımızla üreterek, gerçekleştirdik. Üretimin getirdiği yerdir Toroslarımızda yaptığımız işler. Üretim olmadan bir toplum ilerleyemez. Üreteceğiz ki daha kalitelisini yapacağız ve refah seviyemizi yükselteceğiz. Onun için üreten elleri seviyoruz. Allah hepinizden razı olsun. Bu ülkeye kattığınız değer çok fazla. İş adamlarımıza da teşekkür ediyoruz. Asıl olan insanlarımıza istihdam yolu açmak ve üretmektir” dedi.

            Bugüne kadar açtıkları birçok meslek kursu ile işsiz insanları değişik dallarda kalifiye eleman sıfatına kavuşturduklarını da sözlerine ekleyen Başkan Tuna; “Sosyal belediyecilik ve sosyal sorumluluk bilinciyle çalışarak, bölgede en fazla proje üreten belediye olduk. 2005 yılında hayata geçirdiğimiz ve kurslarımıza katılan insanlarımızın meslek sahibi olduğu iklimlendirme ve aşçılık projemizin akabinde TORTEK diye bir yapı oluşturduk. Toroslar Belediyesi Teknik ve Mesleki Eğitim Kursları. Burada kadın ağırlıklı olmak üzere  21 bin insanımızı mesleki eğitimden geçirdik ve işsiz eşitler içerisinde bir adım öne çıkarttık. Kimine de istihdam oluşturduk. Amacımız, elinde işi ve mesleği olmayan her insanımızı özellikle bayanlarımızı el becerilerini geliştirerek daha üretken birey yapma gayreti içerisinde olmaktır. İnsanlarımıza kattığımız değerler ortada ve görevimizi layıkıyla yerine getirdik. Bu bilgi birikimimizi ve tecrübemizi artık kent geneline yaymak istiyoruz. Siyasi görüşü ne olursa olsun üç dönemdir milletimiz bizi desteklediler. Biz de değerli halkımızın desteklerini boşa çıkarmamak adına gündüz oturmadık, gece uyumadık. Ölesiye bitesiye çalıştık ve hep işlerimizi takip ettik. Yine inşallah milletimizin teveccühü ile Büyükşehir Belediyesi’nde yetki ve sorumluluk verilirse sosyal projelerle insanlarımızı kucaklamaya devam edeceğiz. İki buçuk aydır sahalardayız. Anamur’dan Çamlıyayla’ya kadar hemşehrilerimizle buluşuyoruz. Samimi ve mütevazi duruşumuz ile herkesin gönlünde bir abisi ve kardeşi olduk. Bunun karşılığında şahsımıza olan teveccühü ve sevgiyi görüyoruz” dedi.

            Tekstil firmalarının sahipleri de Başkan Tuna’ya ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek; “Başkanımız Hamit Tuna’nın bugüne kadar hayata geçirdiği hizmetleri ortada. Gönlümüzden, kalbimizden biri olduğu için arkasındayız. Çünkü bu memlekete her şeyin en güzeli yakışır” dedi.

Etiketler : hamittuna  tekstil  ziyaret 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri