TÜRKAV Mersin’den ‘Başkomutan Atatürk’ Konulu Fotoğraf Sergisi - Mersin İstikbal Gazetesi

TÜRKAV Mersin’den ‘Başkomutan Atatürk’ Konulu Fotoğraf Sergisi

İstikbal Haber/ Mersin-TÜRKAV Mersin İl Başkanlığı tarafından Mersin Büyükşehir Belediyesi ‘Işıklı Tünel'de ‘Başkomutan Atatürk Konulu Fotoğraf Sergisi’ yapıldı. 7-‘den 70’e ziyaretler yapıldı.

Benzer Haber Başlıkları

 • Dinçer, “Belediyeler sanayi sitesi için arkamızda durmadı”

  Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, kentin batısına ve doğusuna olmak üzere iki ayrı bölgede kurmak istedikleri 5 bin işyeri kapasiteli modern sanayi sitesi projelerini belediyelerin arkalarında durmaması sonucu hayata geçiremediklerini söyledi.

 • Başkan Tollu’ya Erdemli Halinde Büyük İlgi

  Erdemli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkan Adayı Mükerrem Tollu, AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu, MHP İlçe Başkanı Fatih Serin, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Erdemli Komisyoncular Derneğini ve hal esnaflarını ziyaret etti.

 • Tarhan'dan Baro'ya Ziyaret

  Mezitli Belediye Başkanı Neşeti Tarhan, yeniden belediye başkan adayı gösterilmesi sebebiyle, yerel seçim öncesinde CHP Mezitli İlçe Başkanı Bayram Yıldırım ile birlikte, Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz’a ve...

 • Akdeniz Belediyesi'nden Ücretsiz Bez Torba

  Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde alınan ve 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren naylon ve plastik alışveriş poşetlerinin ücretli olmasını içeren Çevre Yasası’na bir destek de Akdeniz Belediyesi'nden geldi. Akdeniz Belediyesi;

 • Yürüyüş ve Eylemler Yasaklandı

  Mersin İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı basın açıklamasına göre, HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’ in başlattığı -sözde- açlık grevine destek mahiyetindeki ve terörist başı Abdullah Öcalan için yapılacak

Son Güncelleme: 12 Kasım 2018, Pazartesi

 

 

 TÜRKAV Mersin’den ‘Başkomutan Atatürk’ Konulu Fotoğraf Sergisi

 

 

İstikbal Haber/ Mersin-TÜRKAV Mersin İl Başkanlığı tarafından Mersin Büyükşehir Belediyesi ‘Işıklı Tünel'de ‘Başkomutan Atatürk Konulu Fotoğraf Sergisi’ yapıldı. 7-‘den 70’e ziyaretler yapıldı.

Atatürk'ün sevdiği şarkıların çalındığı müzik eşliğinde ‘Başkomutan Atatürk Konulu Fotoğraf Sergisi’ yoğun ilgi gördü. Etkinlik açılışı saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ve akabinde Kur’an-ı Kerim tilaveti okunarak yapıldı.

Sergiye TÜRKAV Mersin İl Başkanı Mustafa Tekerek,  MHP Akdeniz İlçe Başkanı Ahmet Gencay, MHP Mezitli İlçe Başkanı Serdar Soydan, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Mersin İl Başkanı Gökhan Demir, MHP Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Berrin Altıntaş, T. Kamu-Sen Mersin İl Temsilcisi Metin Ercan, 21. Dönem MHP Mersin Milletvekili Cahit Tekelioğlu, MHP Gülnar Belediye Başkan aday adayı Ahmet Baykuş, davetliler, memurlar, basın mensupları ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ve Eşi Aydan Tuna'da katıldı. Uzun süre sergiyi ziyaret eden vatandaşlarla sohbet eden Başkan Tuna, vatandaşların fotoğraf çektirme isteklerine de cevapsız kalmadı. Genç yaşlı çocuk demeden herkesle fotoğraf karesinde yer aldı.

Başkan Tuna sergi hakkında yaptığı konuşmada, Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Mersin Şubesi’nin çok güzel ve anlamlı bir fotoğraf sergisi ile kendilerini buluşturduğunu belirterek, o manevi ruhu burada teneffüs ettiklerini söyledi ve “Ulu önder Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını rahmetle minnetle anıyorum.” Dedi.

Başkan Tuna, “Çok özel çok güzel resimleri burada bir araya getirmek suretiyle o manevi ruhu burada teneffüs ettik. Türk milleti olarak bir devrin kapanmasında yeni bir devrin açılmasında, ülkenin bittiği dendiği bir anda bir kahraman çıkararak, ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a ayak basmak suretiyle oradan yakmış olduğu meşale ile milli mücadeleyi başlatarak ülkeyi düşman işgalinden kurtarmıştır. Türk milletine yakışan idare şekli Cumhuriyeti kurmak suretiyle ve kurduktan sonra da; “Cumhuriyeti biz kurduk onu yaşatacak olan sizlersiniz” sözüyle bize emanet ederek devretmişlerdir. Bizlerde inşallah gelecek neslimize bu Cumhuriyeti devredeceğiz. Milletin kendini yöneteceği, insanların kendi iradesini koymak suretiyle seçebildiği bu özel yönetim anlayışını, inşallah bu dünya var olduğu sürece, Anadolu coğrafyasında Türk Milletinin de var olduğu sürece, inşallah Cumhuriyetin ışığında albayrağın gölgesinde ve ulu Önder Atatürk’ün çizgisinde ve onun işaret ettiği muhasır medeniyet seviyesinin üzerinde ülke olma hedefini, Rabbim bizden eksik etmesin.

SEVMEK BENİM YÜZÜMÜ GÖRMEK DEĞİLDİR, BENİM FİKİRLERİMİ BENİMSEMEK VE ONU YAŞATMAKTIR

Ulu Önder Atatürk “Sevmek benim yüzümü görmek değildir, benim fikirlerimi benimsemek ve onu yaşatmaktır” diyor. Ulu önderin her söylediği sözlerin arkasında çok büyük anlamlar var. Onu ve inkılaplarını anlamak algılamak ve onun çizgisinde yürümektir. Atatürk bizim ortak paydamızdır. Hakikaten o dünya kahramanıdır, lideridir. Bizde onun için Toroslarımızın girişine atın üzerindeki heykelini konuşlaştırmak suretiyle anıtını diktik. İnşallah gelecek nesillerde onun fikirleri ile kendilerine yön çizerler.

Ben bu vesile ile bu Cumhuriyeti kurup bize emanet eden başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını rahmetle minnetle anıyorum. Bu dünya var oldukça bu Cumhuriyet ışığı devam etsin diyorum.” Dedi.

TEKEREK: ATATÜRK TÜRK MİLLETİ’NİN DEĞİL, DÜNYADAKİ MAZLUM MİLLETLERİNDE BİR KURTARICISI

TÜRKAV Mersin İl Başkanı Mustafa Tekerek’te konuşmasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde 100 fotoğrafla anmak istediklerini söyledi. Başkan Tekerek; “Gerçekleştirdiğimiz fotoğraf sergimizin adını ‘Başkomutan Atatürk’ temalı olarak bir vücuda getirdik. Amacımız tabi genç nesillerimizi, çocuklarımızı Atatürk’ün fotoğrafları ile tanıştırmak ve O’nu doğru anlayabilmek O’nun yolundan doğru bir şekilde izlediği politikaları yerine getirebilmek adına onlara yol gösterebilmek hedefimiz bu yönde. Biz, Samsun’dan yaktığı ateşin Anadolu’yu sararak kurtuluş mücadelesi veren Aziz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sadece Türk Milleti’nin değil, dünyadaki mazlum milletlerinde bir kurtarıcısı olarak görüyoruz ve kendisine minnettarız. Allah razı olsun kendisinden, mekanı cennet olsun diyoruz.”Diyoruz.

 

 

 


Etiketler : türkav  mersin  Atatürk  fotoğraf  sergi 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri


Warning: fopen(/home/mersinistikbal/public_html/cache/44e69ec5c08a2a66e5f1f91c36f553cd.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 40

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 41

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mersinistikbal/public_html/inc/func.php on line 42