TÜRKAV Mersin’den ‘Başkomutan Atatürk’ Konulu Fotoğraf Sergisi - Mersin İstikbal Gazetesi

TÜRKAV Mersin’den ‘Başkomutan Atatürk’ Konulu Fotoğraf Sergisi

İstikbal Haber/ Mersin-TÜRKAV Mersin İl Başkanlığı tarafından Mersin Büyükşehir Belediyesi ‘Işıklı Tünel'de ‘Başkomutan Atatürk Konulu Fotoğraf Sergisi’ yapıldı. 7-‘den 70’e ziyaretler yapıldı.

Benzer Haber Başlıkları

 • Bölgemizde sağanak Yağış Bekleniyor

  Doğu Akdeniz'de beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; bugün (10.12.2018) akşam saatlerinden sonra Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 Kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 • 10 Aralık İnsan Hakları Günü Mesajı

  Mersin Valisi Ali İhsan Su'dan İnsan Hakları Günü mesajı, Vali SU, "Tüm insanların dil, din, ırk, cins ve yaş gibi farklılıklarıyla doğuştan ve eşit bir şekilde sahip oldukları hak ve özgürlükleri teminat altına alan ve 10 Aralık 1948 tarihinde kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin 70. yıl dönümünü kutluyoruz.

 • Mersin Yazarları Rüştü Aydın’la devam dedi

  Mersin Yazarlar Derneği Olağan 5. Genel kurulunu yaptı. Tek liste halinde gidilen seçimde Başkan Rüştü Aydın güven tazeledi.

 • Mersinden Suriye’ye İnsani Yardım

  Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliği ile Suriye’nin Azez bölgesinde Suriyeli savaş mağdurlarına ulaştırılmak üzere 26 ton un yüklü yardım tırı 06.122018 Perşembe günü öğle saatlerinde Mersinden Kilis Öncüpınar sınır kapısına doğru yola çıktı.

 • Başkan Tuna, Gayemiz Mersinimizi İleriye Götürmektir

  Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna; “Hizmetlerimiz, gelecek için referansımızdır” diyerek, sivil toplum kuruluşları, hemşehri dernekleri ve vatandaşlarla kucaklaşmaya devam ediyor.

Son Güncelleme: 12 Kasım 2018, Pazartesi

 

 

 TÜRKAV Mersin’den ‘Başkomutan Atatürk’ Konulu Fotoğraf Sergisi

 

 

İstikbal Haber/ Mersin-TÜRKAV Mersin İl Başkanlığı tarafından Mersin Büyükşehir Belediyesi ‘Işıklı Tünel'de ‘Başkomutan Atatürk Konulu Fotoğraf Sergisi’ yapıldı. 7-‘den 70’e ziyaretler yapıldı.

Atatürk'ün sevdiği şarkıların çalındığı müzik eşliğinde ‘Başkomutan Atatürk Konulu Fotoğraf Sergisi’ yoğun ilgi gördü. Etkinlik açılışı saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ve akabinde Kur’an-ı Kerim tilaveti okunarak yapıldı.

Sergiye TÜRKAV Mersin İl Başkanı Mustafa Tekerek,  MHP Akdeniz İlçe Başkanı Ahmet Gencay, MHP Mezitli İlçe Başkanı Serdar Soydan, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Mersin İl Başkanı Gökhan Demir, MHP Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Berrin Altıntaş, T. Kamu-Sen Mersin İl Temsilcisi Metin Ercan, 21. Dönem MHP Mersin Milletvekili Cahit Tekelioğlu, MHP Gülnar Belediye Başkan aday adayı Ahmet Baykuş, davetliler, memurlar, basın mensupları ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ve Eşi Aydan Tuna'da katıldı. Uzun süre sergiyi ziyaret eden vatandaşlarla sohbet eden Başkan Tuna, vatandaşların fotoğraf çektirme isteklerine de cevapsız kalmadı. Genç yaşlı çocuk demeden herkesle fotoğraf karesinde yer aldı.

Başkan Tuna sergi hakkında yaptığı konuşmada, Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Mersin Şubesi’nin çok güzel ve anlamlı bir fotoğraf sergisi ile kendilerini buluşturduğunu belirterek, o manevi ruhu burada teneffüs ettiklerini söyledi ve “Ulu önder Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını rahmetle minnetle anıyorum.” Dedi.

Başkan Tuna, “Çok özel çok güzel resimleri burada bir araya getirmek suretiyle o manevi ruhu burada teneffüs ettik. Türk milleti olarak bir devrin kapanmasında yeni bir devrin açılmasında, ülkenin bittiği dendiği bir anda bir kahraman çıkararak, ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a ayak basmak suretiyle oradan yakmış olduğu meşale ile milli mücadeleyi başlatarak ülkeyi düşman işgalinden kurtarmıştır. Türk milletine yakışan idare şekli Cumhuriyeti kurmak suretiyle ve kurduktan sonra da; “Cumhuriyeti biz kurduk onu yaşatacak olan sizlersiniz” sözüyle bize emanet ederek devretmişlerdir. Bizlerde inşallah gelecek neslimize bu Cumhuriyeti devredeceğiz. Milletin kendini yöneteceği, insanların kendi iradesini koymak suretiyle seçebildiği bu özel yönetim anlayışını, inşallah bu dünya var olduğu sürece, Anadolu coğrafyasında Türk Milletinin de var olduğu sürece, inşallah Cumhuriyetin ışığında albayrağın gölgesinde ve ulu Önder Atatürk’ün çizgisinde ve onun işaret ettiği muhasır medeniyet seviyesinin üzerinde ülke olma hedefini, Rabbim bizden eksik etmesin.

SEVMEK BENİM YÜZÜMÜ GÖRMEK DEĞİLDİR, BENİM FİKİRLERİMİ BENİMSEMEK VE ONU YAŞATMAKTIR

Ulu Önder Atatürk “Sevmek benim yüzümü görmek değildir, benim fikirlerimi benimsemek ve onu yaşatmaktır” diyor. Ulu önderin her söylediği sözlerin arkasında çok büyük anlamlar var. Onu ve inkılaplarını anlamak algılamak ve onun çizgisinde yürümektir. Atatürk bizim ortak paydamızdır. Hakikaten o dünya kahramanıdır, lideridir. Bizde onun için Toroslarımızın girişine atın üzerindeki heykelini konuşlaştırmak suretiyle anıtını diktik. İnşallah gelecek nesillerde onun fikirleri ile kendilerine yön çizerler.

Ben bu vesile ile bu Cumhuriyeti kurup bize emanet eden başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını rahmetle minnetle anıyorum. Bu dünya var oldukça bu Cumhuriyet ışığı devam etsin diyorum.” Dedi.

TEKEREK: ATATÜRK TÜRK MİLLETİ’NİN DEĞİL, DÜNYADAKİ MAZLUM MİLLETLERİNDE BİR KURTARICISI

TÜRKAV Mersin İl Başkanı Mustafa Tekerek’te konuşmasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde 100 fotoğrafla anmak istediklerini söyledi. Başkan Tekerek; “Gerçekleştirdiğimiz fotoğraf sergimizin adını ‘Başkomutan Atatürk’ temalı olarak bir vücuda getirdik. Amacımız tabi genç nesillerimizi, çocuklarımızı Atatürk’ün fotoğrafları ile tanıştırmak ve O’nu doğru anlayabilmek O’nun yolundan doğru bir şekilde izlediği politikaları yerine getirebilmek adına onlara yol gösterebilmek hedefimiz bu yönde. Biz, Samsun’dan yaktığı ateşin Anadolu’yu sararak kurtuluş mücadelesi veren Aziz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sadece Türk Milleti’nin değil, dünyadaki mazlum milletlerinde bir kurtarıcısı olarak görüyoruz ve kendisine minnettarız. Allah razı olsun kendisinden, mekanı cennet olsun diyoruz.”Diyoruz.

 

 

 


Etiketler : türkav  mersin  Atatürk  fotoğraf  sergi 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri