Ülkü Çiçekleri'nden Başkan Kocamaz'a Ziyaret - Mersin İstikbal Gazetesi

Ülkü Çiçekleri'nden Başkan Kocamaz'a Ziyaret

Tarsus Ülkü Ocakları’na bağlı Ülkü Çiçekleri Yaz Eğitim Kampı öğrencileri Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a ziyarette bulundu.

Benzer Haber Başlıkları

 • Büyükşehir'den Yenişehir Cemevi'ne 850 Bin TL Maddi Destek

  Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi Derneği (Yenişehir Cemevi) arasında bir protokol imzalandı. İmzalanan protokol ile Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir Cemevi’ne 850 bin TL maddi destek sağladı.

 • Erdemli İŞKUR'dan Engelli Girişimci Projesi

  İstihdamda dezavantajlı olarak değerlendirilen bütün vatandaşlarımızın istihdamını koordine eden, İş ve Meslek yaşamlarıyla ilgili tüm işlemlerle ilgilenen Türkiye İş Kurumu dezavantajlı gruplara yönelik aktif politikaların ve projelerinin somut çıktılarına ulaşmaya devam etmektedir.

 • Antep Fıstıgı Hasadı Üçüncü Yılında Da Yüz Güldürüyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Antepfıstığı Tomurcuğunu Mersin'de Yeniliyor’ projesi üçüncü yılında da meyvelerini vermeye devam ediyor. Sunulan destekler sayesinde Mersin'de katlanarak artan Antep fıstığı hasadı, üreticilerin yüzünü güldürüyor.

 • Her Mahalleye Çocuk Parkı Projesi de sürüyor

  * Akdeniz Belediyesi’nin, yeşil bir Akdeniz için hayata geçirdiği proje kapsamında, ilçenin farklı mahallelerinde bulunan 26 parkın baştan sona yenilenmesi ve modernizasyonu çalışmaları sürüyor.

 • Müftü Kondi, Vekaletle Kurban Kesmeye Davet Etti

  İstikbal Haber/ Mersin İl Müftüsü Şaban Kondi, Öğretmen Evi’nde yaptığı basın toplantısında yaklaşan kurban bayramı nedeniyle Mersinlileri bilgilendirdi.

Son Güncelleme: 18 Temmuz 2018, Çarşamba

ÜLKÜ ÇİÇEKLERİ’NDEN BAŞKAN KOCAMAZ’A ZİYARET

Tarsus Ülkü Ocakları’na bağlı Ülkü Çiçekleri Yaz Eğitim Kampı öğrencileri Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a ziyarette bulundu.

Tarsus Ülkü Ocakları’na bağlı Okçuluk, Yüzme, Ebru Sanatı, İngilizce, Almanca, Satranç, Halk Oyunları, Model Uçak, İlmihal ve Türk tarihi derslerinin verildiği Ülkü Çiçekleri Yaz Eğitim Kampı öğrencileri manevi desteklerinden dolayı Başkan Kocamaz’a ziyarette bulundu.

Ziyaret esnasında Başkan Kocamaz miniklerle tek tek ilgilenerek sohbet etti. Ülkü Çiçekleri Yaz Eğitim Kampı’nın yıllar önce Tarsus’ta başlatılmış olmasından mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Kocamaz, geleceği teminatı gençlerin yaz kamplarını iyi değerlendirmesi gerektiğini ifade etti.

Konuşmasında miniklere öğüt veren Başkan Kocamaz “Gençler, çocuklar bizim geleceğimiz. Hepimiz bu çağları yaşadık ve şu anda da bu çağları arıyoruz. Onun için gençlerin bu çağları iyi değerlendirmesi gerekiyor. Okuyarak, araştırarak, bilgi ve birikimleriniz artırarak kendilerini donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlaması gerekiyor. Bu tür etkinliklerle aslında gençlere güzel imkânlar da sunuluyor. Gençler özgüvenle yetişiyor. Kendilerini ifade etme konusunda geçmişte bizim yaşadığımız sıkıntıları yaşamıyor. Özelikle de Ülkü Ocaklarımızda gençler önce dünyaya gelmenin anlamını sonrada Türk milletinin bir ferdi olmanın kendilerine yüklediği sorumluluğu anlayarak kendilerini geleceğe hazırlamaları gerekiyor. Bu konuda verdiğiniz emekler, gösterdiğiniz gayretler için teşekkür ediyorum” dedi.

“Türkiye ve Türk Dünyası sizden çok şeyler bekliyor”

Gençlere ülkesinin değerlerine sahip çıkarak, Türk olmanın sorumluluğuyla hareket etmeleri gerektiğini ve Türkiye’nin değil tüm Türk Dünyasının umudu olduklarını sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, “Gençlere taşıdıkları sorumlulukların sıradan bir sorumluluk olmadığı bilinci ile hareket etmelerini özellikle öneriyorum. Tabi bugün çocuksunuz ama yarının büyüğüsünüz. Yarınlarda bu ülkeyi, bu kentleri sizler yöneteceksiniz. Bu devletin etkin bürokratları sizler olacaksınız ama dediğim gibi bugünden tezi yok kendinizi iyi yetiştirmek, dünyadan haberdar olmak mecburiyetindesiniz. Türk milletinin tarih boyunca dâhili ve harici düşmanları hep olmuştur bundan sonra da olacaktır. Onun için geçmişte yaşanan hadiseleri iyi okuyup, iyi öğrenip aynı hatalara düşmemeniz gerekir. Aziz Atatürk’ün gösterdiği o çağdaş, aydınlık yolda emin adımlarla yürümeniz gerekir. Türkiye ve Türk Dünyası sizden çok şeyler bekliyor. Onun içinde sizleri bir kez daha milli duyguları özümseyerek, inanç değerlerine bağlı kalarak, Türk milletinin bir ferdi olmaktan gurur duyarak, geleceğe emin adımlarla yürümeniz gerekir. Buraya kadar geldiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Ziyaret sonrası Başkan Kocamaz minik öğrencilerin eğitimine destek olmak amacıyla içerisinde kırtasiye malzemelerinin bulunduğu çanta hediye etti.

Etiketler : mersin  ülkü  çiçek  kocamaz  ziyaret 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri