Ülkü Çiçekleri'nden Başkan Kocamaz'a Ziyaret - Mersin İstikbal Gazetesi

Ülkü Çiçekleri'nden Başkan Kocamaz'a Ziyaret

Tarsus Ülkü Ocakları’na bağlı Ülkü Çiçekleri Yaz Eğitim Kampı öğrencileri Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a ziyarette bulundu.

Benzer Haber Başlıkları

 • Bölgemizde sağanak Yağış Bekleniyor

  Doğu Akdeniz'de beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; bugün (10.12.2018) akşam saatlerinden sonra Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 Kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 • 10 Aralık İnsan Hakları Günü Mesajı

  Mersin Valisi Ali İhsan Su'dan İnsan Hakları Günü mesajı, Vali SU, "Tüm insanların dil, din, ırk, cins ve yaş gibi farklılıklarıyla doğuştan ve eşit bir şekilde sahip oldukları hak ve özgürlükleri teminat altına alan ve 10 Aralık 1948 tarihinde kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin 70. yıl dönümünü kutluyoruz.

 • Mersin Yazarları Rüştü Aydın’la devam dedi

  Mersin Yazarlar Derneği Olağan 5. Genel kurulunu yaptı. Tek liste halinde gidilen seçimde Başkan Rüştü Aydın güven tazeledi.

 • Mersinden Suriye’ye İnsani Yardım

  Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliği ile Suriye’nin Azez bölgesinde Suriyeli savaş mağdurlarına ulaştırılmak üzere 26 ton un yüklü yardım tırı 06.122018 Perşembe günü öğle saatlerinde Mersinden Kilis Öncüpınar sınır kapısına doğru yola çıktı.

 • Başkan Tuna, Gayemiz Mersinimizi İleriye Götürmektir

  Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna; “Hizmetlerimiz, gelecek için referansımızdır” diyerek, sivil toplum kuruluşları, hemşehri dernekleri ve vatandaşlarla kucaklaşmaya devam ediyor.

Son Güncelleme: 18 Temmuz 2018, Çarşamba

ÜLKÜ ÇİÇEKLERİ’NDEN BAŞKAN KOCAMAZ’A ZİYARET

Tarsus Ülkü Ocakları’na bağlı Ülkü Çiçekleri Yaz Eğitim Kampı öğrencileri Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a ziyarette bulundu.

Tarsus Ülkü Ocakları’na bağlı Okçuluk, Yüzme, Ebru Sanatı, İngilizce, Almanca, Satranç, Halk Oyunları, Model Uçak, İlmihal ve Türk tarihi derslerinin verildiği Ülkü Çiçekleri Yaz Eğitim Kampı öğrencileri manevi desteklerinden dolayı Başkan Kocamaz’a ziyarette bulundu.

Ziyaret esnasında Başkan Kocamaz miniklerle tek tek ilgilenerek sohbet etti. Ülkü Çiçekleri Yaz Eğitim Kampı’nın yıllar önce Tarsus’ta başlatılmış olmasından mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Kocamaz, geleceği teminatı gençlerin yaz kamplarını iyi değerlendirmesi gerektiğini ifade etti.

Konuşmasında miniklere öğüt veren Başkan Kocamaz “Gençler, çocuklar bizim geleceğimiz. Hepimiz bu çağları yaşadık ve şu anda da bu çağları arıyoruz. Onun için gençlerin bu çağları iyi değerlendirmesi gerekiyor. Okuyarak, araştırarak, bilgi ve birikimleriniz artırarak kendilerini donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlaması gerekiyor. Bu tür etkinliklerle aslında gençlere güzel imkânlar da sunuluyor. Gençler özgüvenle yetişiyor. Kendilerini ifade etme konusunda geçmişte bizim yaşadığımız sıkıntıları yaşamıyor. Özelikle de Ülkü Ocaklarımızda gençler önce dünyaya gelmenin anlamını sonrada Türk milletinin bir ferdi olmanın kendilerine yüklediği sorumluluğu anlayarak kendilerini geleceğe hazırlamaları gerekiyor. Bu konuda verdiğiniz emekler, gösterdiğiniz gayretler için teşekkür ediyorum” dedi.

“Türkiye ve Türk Dünyası sizden çok şeyler bekliyor”

Gençlere ülkesinin değerlerine sahip çıkarak, Türk olmanın sorumluluğuyla hareket etmeleri gerektiğini ve Türkiye’nin değil tüm Türk Dünyasının umudu olduklarını sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, “Gençlere taşıdıkları sorumlulukların sıradan bir sorumluluk olmadığı bilinci ile hareket etmelerini özellikle öneriyorum. Tabi bugün çocuksunuz ama yarının büyüğüsünüz. Yarınlarda bu ülkeyi, bu kentleri sizler yöneteceksiniz. Bu devletin etkin bürokratları sizler olacaksınız ama dediğim gibi bugünden tezi yok kendinizi iyi yetiştirmek, dünyadan haberdar olmak mecburiyetindesiniz. Türk milletinin tarih boyunca dâhili ve harici düşmanları hep olmuştur bundan sonra da olacaktır. Onun için geçmişte yaşanan hadiseleri iyi okuyup, iyi öğrenip aynı hatalara düşmemeniz gerekir. Aziz Atatürk’ün gösterdiği o çağdaş, aydınlık yolda emin adımlarla yürümeniz gerekir. Türkiye ve Türk Dünyası sizden çok şeyler bekliyor. Onun içinde sizleri bir kez daha milli duyguları özümseyerek, inanç değerlerine bağlı kalarak, Türk milletinin bir ferdi olmaktan gurur duyarak, geleceğe emin adımlarla yürümeniz gerekir. Buraya kadar geldiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Ziyaret sonrası Başkan Kocamaz minik öğrencilerin eğitimine destek olmak amacıyla içerisinde kırtasiye malzemelerinin bulunduğu çanta hediye etti.

Etiketler : mersin  ülkü  çiçek  kocamaz  ziyaret 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri