Vatandaş Merak Ediyor Soruyor! “Yol Neden Yapılmıyor?” - Mersin İstikbal Gazetesi

Vatandaş Merak Ediyor Soruyor! “Yol Neden Yapılmıyor?”

Dağ taş demeden Mersin’i karış karış gezen vatandaşlarımızdan biri olan Mersin Dağcılık Spor Kulübü (MERDAK) Üyesi Şair-Yazar Şadan Köse, merak edip görmek isteğiyle “Adamkayalara” yaptıkları gezideki izlenimlerini aktardı.

Benzer Haber Başlıkları

 • Toroslar EDAŞ yeni operasyon merkezleri ile hizmet ağını genişletiyor

  Müşterilerine kaliteli ve sürdürülebilir hizmet sunmak amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdüren Toroslar EDAŞ, Mersin'de yapımı tamamlanan Arıza Bakım Onarım Merkezi'nin ve yenilenen Operasyon Merkezleri'nin açılışını gerçekleştirdi.

 • Resim öğretmenleri MTSO’da sergi açtı

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Sanat Galerisi, ressamların sergilerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

 • Kızılay 150. Yılını Kutluyor

  Mersin Kızılay Şube Başkanı ve Yardım İyilik Vakfı Huzurevi Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erdem, Türk Kızılay’ının kurulduğu günden bu yana 150 ülkeye yardım ulaştırdığna dikkat çekerek, “Türkiye'nin, Türk milletinin merhametini kıtalara, farklı dillerde, farklı dinlerde olan insanlara ulaştırıyoruz” dedi.

 • Bölgemiz Parçalı Bulutlu

  HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor.

 • Başkan Genç'ten 23 Nisan Mesajı

  23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. Yılını kutladı.

Son Güncelleme: 21 Mart 2018, Çarşamba

Vatandaş Merak Ediyor Soruyor! “Yol Neden Yapılmıyor?”

     

Dağ taş demeden Mersin’i karış karış gezen vatandaşlarımızdan biri olan Mersin Dağcılık Spor Kulübü (MERDAK) Üyesi Şair-Yazar Şadan Köse, merak edip görmek isteğiyle “Adamkayalara” yaptıkları gezideki izlenimlerini aktardı.

ADAMKAYALARA İNMEK İÇİN

KANADINIZIN OLMASI GEREKİYOR

 Şadan Köse; “Geçtiğimiz Günlerden internet sayfasında Dünyada Eşine Az Rastlanır Bir Miras: Adamkayala’rı gördüm. İlk fırsatta buraya gitmeliydim. Karar verdim 11 Mart da  çantamı hazırladım ADAMKAYALAR’A  yola çıktım Kızkalesi’nden dağ tarafına 7 kilometre  yön levhasını da takip ederek Adamkayalar mevkisine vardım. Nasıl ineceğim diye yol aramaya başladım. Doğru dürüst bir yol yoktu Oraya inmek için kanadın olması gerekiyordu. Kaya oyuklarından oluşmuş basamakları takip ederek kaya yüzeyindeki adam sureti kabartmalara ancak ulaşabildim.  

   Bu kadar zamandır Buraya neden bir yol yapılmadı diye araştırdığım da 2010 Yılında, Mersin Valiliği’nin ulaşım yol projesini ihale ettiğini, hazırlanan projenin Adana Kültür Varlıkları koruma Kurulu Müdürlüğünde beklediğini öğrendim.

YETKİLİLERE SORUYORUM

Yetkililere soruyorum. Aradan 8 yıl geçmiş ama henüz projesi bile yapılamamış. Bu yola başlanması için illa birisinin canından olması mı gerekiyor. Valilik 8 yıldır neden hayata geçiremiyor.”

Etiketler : mersin  erdemli  adamkayalar  şadan  köse 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri