Vatandaş Merak Ediyor Soruyor! “Yol Neden Yapılmıyor?” - Mersin İstikbal Gazetesi

Vatandaş Merak Ediyor Soruyor! “Yol Neden Yapılmıyor?”

Dağ taş demeden Mersin’i karış karış gezen vatandaşlarımızdan biri olan Mersin Dağcılık Spor Kulübü (MERDAK) Üyesi Şair-Yazar Şadan Köse, merak edip görmek isteğiyle “Adamkayalara” yaptıkları gezideki izlenimlerini aktardı.

Benzer Haber Başlıkları

 • Süpürürken Altınları Buldu, Sahibine Ulaştırdı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Sebze ve Meyve Hali’nde saha temizlik görevlisi olarak çalışan personel Yılmaz Altınsoy örnek olacak bir davranış sergiledi. Halde temizlik yaptığı sırada süpürgesine takılan gazeteye sarılı altını fark eden Altınsoy, altınların sahibine ulaştırılmasına vesile oldu.

 • Servis Gibi Belediye Otobüsü

  Hayata geçirdiği hizmetlerle Mersin’de ulaşımda dönüşüm hareketini başlatan Mersin Büyükşehir Belediyesi, gece seferleriyle kesintisiz ulaşım sağlıyor.

 • Büyükşehir Anamur’u Geleceğe Taşıyor

  Bütünşehir Yasası ile Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanına dahil edilen ilçelerde hizmet maratonunu hız kesmeden sürdüren Mersin Büyükşehir Belediyesi, Anamur’da hayata geçirdiği çalışmalar ile Anamur’u geleceğe taşıyor.

 • "Savaşlar Bitmeden, Dünya Barışı Sağlanamaz"

  Mersin Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Kıbrıs Türk halkının varoluş mücadelesi olan Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 44. Yıldönümünü ve 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nı yayımladığı yazılı mesajla kutladı.

 • Bu poşetler Akdeniz Meyve Sineğini yok ediyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Akdeniz Meyve Sineği zararlısı ile kültürel mücadele kapsamında turunçgillere zarar veren ve üreticiyi zor duruma düşüren söz konusu sineği yok edecek kelepçeli poşet dağıtımı gerçekleştiriyor.

Son Güncelleme: 21 Mart 2018, Çarşamba

Vatandaş Merak Ediyor Soruyor! “Yol Neden Yapılmıyor?”

     

Dağ taş demeden Mersin’i karış karış gezen vatandaşlarımızdan biri olan Mersin Dağcılık Spor Kulübü (MERDAK) Üyesi Şair-Yazar Şadan Köse, merak edip görmek isteğiyle “Adamkayalara” yaptıkları gezideki izlenimlerini aktardı.

ADAMKAYALARA İNMEK İÇİN

KANADINIZIN OLMASI GEREKİYOR

 Şadan Köse; “Geçtiğimiz Günlerden internet sayfasında Dünyada Eşine Az Rastlanır Bir Miras: Adamkayala’rı gördüm. İlk fırsatta buraya gitmeliydim. Karar verdim 11 Mart da  çantamı hazırladım ADAMKAYALAR’A  yola çıktım Kızkalesi’nden dağ tarafına 7 kilometre  yön levhasını da takip ederek Adamkayalar mevkisine vardım. Nasıl ineceğim diye yol aramaya başladım. Doğru dürüst bir yol yoktu Oraya inmek için kanadın olması gerekiyordu. Kaya oyuklarından oluşmuş basamakları takip ederek kaya yüzeyindeki adam sureti kabartmalara ancak ulaşabildim.  

   Bu kadar zamandır Buraya neden bir yol yapılmadı diye araştırdığım da 2010 Yılında, Mersin Valiliği’nin ulaşım yol projesini ihale ettiğini, hazırlanan projenin Adana Kültür Varlıkları koruma Kurulu Müdürlüğünde beklediğini öğrendim.

YETKİLİLERE SORUYORUM

Yetkililere soruyorum. Aradan 8 yıl geçmiş ama henüz projesi bile yapılamamış. Bu yola başlanması için illa birisinin canından olması mı gerekiyor. Valilik 8 yıldır neden hayata geçiremiyor.”

Etiketler : mersin  erdemli  adamkayalar  şadan  köse 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri