Vatandaş Merak Ediyor Soruyor! “Yol Neden Yapılmıyor?” - Mersin İstikbal Gazetesi

Vatandaş Merak Ediyor Soruyor! “Yol Neden Yapılmıyor?”

Dağ taş demeden Mersin’i karış karış gezen vatandaşlarımızdan biri olan Mersin Dağcılık Spor Kulübü (MERDAK) Üyesi Şair-Yazar Şadan Köse, merak edip görmek isteğiyle “Adamkayalara” yaptıkları gezideki izlenimlerini aktardı.

Benzer Haber Başlıkları

 • Bölgede Sağanak Yağış Var

  Bölge geneli; parçalı çok bulutlu, yerel ve aralıklı sağanak yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı olması tahmin ediliyor. Ayrıca bölge genelinde toz taşınımı beklenmektedir.

 • Çetinkaya’dan Beklenen Hamle Geldi

  "Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı"na ve bu kapsamda başlatılan indirim kampanyasına destek hızla büyüyor. Türkiye’nin birçok şehrinde mağazaları bulunan Çetinkaya Mağazaları da “Enflasyonla Topyekün Mücadelede biz de varız” dedi.

 • Sabri Tekli: 5 maddelik plan sanayicilerimizi sevindirdi

  Enflasyonla Topyekun Mücaele Programı ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sanayi camiasının elini rahatlatacak, Finansman Destek Programı, KOSGEB alacaklarına erteleme, Yatırım Maliyet Artışlarına Karşı Destek, Yerlileştirme Programı, Yüksek katma değerli üretime destek olmak üzerine 5 yeni destek programını açıkladı.

 • "Birlik, Beraberliğimiz ve Kardeşliğimiz Daim Olsun"

  Toroslar Belediyesi’nin Güneykent Mahalesi’nde inşa ederek, Alevi Kültür Dernekleri Toroslar Şubesi’ne tahsis ettiği Toroslar Cem Evi’nin açılışı düzenlenen bir törenle yapıldı.

 • Turgay Demirtaş TGF Başkan Yardımcısı Oldu

  Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun (TGF) Ankara’da yapılan 9. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Yılmaz Karaca’nın listesi seçimi kazandı.

Son Güncelleme: 21 Mart 2018, Çarşamba

Vatandaş Merak Ediyor Soruyor! “Yol Neden Yapılmıyor?”

     

Dağ taş demeden Mersin’i karış karış gezen vatandaşlarımızdan biri olan Mersin Dağcılık Spor Kulübü (MERDAK) Üyesi Şair-Yazar Şadan Köse, merak edip görmek isteğiyle “Adamkayalara” yaptıkları gezideki izlenimlerini aktardı.

ADAMKAYALARA İNMEK İÇİN

KANADINIZIN OLMASI GEREKİYOR

 Şadan Köse; “Geçtiğimiz Günlerden internet sayfasında Dünyada Eşine Az Rastlanır Bir Miras: Adamkayala’rı gördüm. İlk fırsatta buraya gitmeliydim. Karar verdim 11 Mart da  çantamı hazırladım ADAMKAYALAR’A  yola çıktım Kızkalesi’nden dağ tarafına 7 kilometre  yön levhasını da takip ederek Adamkayalar mevkisine vardım. Nasıl ineceğim diye yol aramaya başladım. Doğru dürüst bir yol yoktu Oraya inmek için kanadın olması gerekiyordu. Kaya oyuklarından oluşmuş basamakları takip ederek kaya yüzeyindeki adam sureti kabartmalara ancak ulaşabildim.  

   Bu kadar zamandır Buraya neden bir yol yapılmadı diye araştırdığım da 2010 Yılında, Mersin Valiliği’nin ulaşım yol projesini ihale ettiğini, hazırlanan projenin Adana Kültür Varlıkları koruma Kurulu Müdürlüğünde beklediğini öğrendim.

YETKİLİLERE SORUYORUM

Yetkililere soruyorum. Aradan 8 yıl geçmiş ama henüz projesi bile yapılamamış. Bu yola başlanması için illa birisinin canından olması mı gerekiyor. Valilik 8 yıldır neden hayata geçiremiyor.”

Etiketler : mersin  erdemli  adamkayalar  şadan  köse 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri