Yenişehir Belediyesi Fidanlığı Renkleniyor - Mersin İstikbal Gazetesi

Yenişehir Belediyesi Fidanlığı Renkleniyor

Yenişehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekiplerince Yenişehir Belediyesi Fidanlığında rengarenk çiçekler üretiliyor.

Benzer Haber Başlıkları

Son Güncelleme: 10 Kasım 2017, Cuma

 

 

 

YENİŞEHİR BELEDİYESİ FİDANLIĞI RENKLENİYOR

 

Yenişehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekiplerince Yenişehir Belediyesi Fidanlığında rengarenk çiçekler üretiliyor.

          Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yapılan açıklamada;  ''Fidanlığımızda 2017 yılı içerisinde 37 çeşit ağaç ve 53 çeşit çalı türünden yaklaşık  30.000 adet, değişik türden de 22.000 adet mevsimlik çiçek üretimi yapılmıştır. Bu sayıyı önümüzdeki aylarda 70.000 adete çıkarmayı hedefliyoruz.

Kış dönemi için üretilen mevsimlikler, Bellis perennis, Gazania riegens, Lobularıa marıtıma, Cineraria, Ranunculus, Cyclamen persıcum, Matthıola, Viola, Antirrhinum, Brassica ve Dianthus chinensis gibi bitkilerden oluşmaktadır. Uzman ekiplerimizce ürettiğimiz çiçekler ilçemizin her köşesinde yerini almaktadır.

 

Yenişehir Belediyesi olarak mevsimine göre çiçek türleri dikmeye özen gösteriyor ayrıca deformasyona uğrayan bitkileri de değiştirerek çevrede güzel bir görüntü oluşması için çaba sarfediyoruz,” denildi.

 

 

Etiketler : yenişehir  belediye  fidan 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri