Zeytin Dalı Harekâtı Şehitlerimizin Hatıraları, Zeytin Ormanında Yaşayacak! - Mersin İstikbal Gazetesi

Zeytin Dalı Harekâtı Şehitlerimizin Hatıraları, Zeytin Ormanında Yaşayacak!

Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve Eşi Hanımefendi Zeliha Elvan, Türk Silahlı Kuvvetlerimizce Afrin’de yürütülen ‘Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan asker ve polislerimiz için Mersin Valiliği önderliğinde, Mersin Orman Bölge Müdürlüğünce oluşturulan ‘Zeytin Dalı Harekatı Şehitleri Hatıra Ormanı’na aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin eşleri ve anneleriyle birlikte zeytin fidanı dikti.

Benzer Haber Başlıkları

 • Bölgemizde sert rüzgarlar esecek

  Rüzgarın güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) zaman zaman fırtına (50-70 km/sa), Doğu Akdeniz’in iç ve yüksek kesimleri (Toroslar Mevkii) kuvvetli fırtına şeklinde (70-90 yer yer 100 km/sa hızla) esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması, toz taşınımı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 • Forum Mersin’den engelsiz yaşama destek

  Forum Mersin, "Engelsiz Tüketici Projesi" kapsamında Mersin İl Ticaret Müdürlüğü ile özel bir işbirliğine imza attı. Dünya Tüketiciler Günü dolayısıyla engelli vatandaşlar, sorunlarını dile getirdikleri broşürleri Mersin ve çevre illerin alışveriş ve eğlence merkezi Forum Mersin mağazalarında dağıttı.

 • Forum Mersin iklim değişikliğine dikkat çekiyor!

  Mersin ve çevre illerin alışveriş ve eğlence merkezi Forum Mersin, bu yıl da “dünyaya bağlan” sloganıyla gerçekleştirilecek Dünya Saati etkinliğine destek veriyor.

 • Hırsızlık Zanlıları Yakalandı

  Mersin İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çamlıyayla İlçe Emniyet Amirliği sorumluluk bölgesinde muhtelif tarihlerde gerçekleşen 19 farklı “Evden Hırsızlık” olayı ile ilgili sürdürülen çalışmalarda;

 • Uyuşturucu Satıcısı Yakayı Ele Verdi

  Mersin İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde ile Mücadele kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde;

Son Güncelleme: 09 Mart 2018, Cuma

 

 

Zeytin Dalı Harekâtı Şehitlerimizin Hatıraları, Zeytin Ormanında Yaşayacak!

 

 

 

Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve Eşi Hanımefendi Zeliha Elvan, Türk Silahlı Kuvvetlerimizce Afrin’de yürütülen ‘Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan asker ve polislerimiz için Mersin Valiliği önderliğinde, Mersin Orman Bölge Müdürlüğünce oluşturulan ‘Zeytin Dalı Harekatı Şehitleri Hatıra Ormanı’na aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin eşleri ve anneleriyle birlikte zeytin fidanı dikti.

Kocavilayet Mahallesinde düzenlenen ve Kuran-ı Kerim Tilaveti ile şehitlerimiz için okunan dualarla başlayan törene Mersin Valisi Ali İhsan Su ve Eşi Hanımefendi Zeliha Su’nun yanı sıra Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan, Gazi ve Şehit aileleri, Mersin Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, il protokolü, çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

2,50 Ha orman arazisi üzerinde makineli ve insan gücü ile toprak hazırlığı çalışması yapılarak 1000 adet 1 yaşında Gemlik cinsi ve 500 adet 2 yaşında Sarıulak cinsi olmak üzere toplam 1500 adet zeytin fidanı  dikildi.

Dikim töreninde yaptığı konuşmada, kahraman ordumuzun Afrin’de bir destan yazdığını ve yazmaya da devam edeceğini ifade ederek başlayan Bakan Elvan, Mehmetçiğimizin bu destanla Türk Milletinin ve Devletinin ne kadar güçlü olduğunu tüm dünyaya gösterdiğini söyledi.

Sözlerine, terörle mücadelede kararlılık mesajı vererek devam eden Bakan Elvan, PKK-PYD-DEAŞ hangi terör örgütü varsa, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonraki süreçte de açık ve şeffaf bir şekilde mücadelenin süreceğini kaydetti.

Milletimizin 80 milyon vatandaşıyla Afrin operasyonunun ve Milletimizin birliği ve bütünlüğü için mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetlerimizin arkasında olduğunu ifade ederek konuşmasına devam eden Bakan Elvan, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin önemli kazanımları olan ve her zaman mazlumun yanında olan bir devlet olduğunun vurguladı. Milletimizin vatanı için her şeyini feda edebilen bir millet olduğunun özellikle altını çizdi.

Konuşmasının sonunda başta Afrin’de, Fırat Kalkanı’nda ve 15 Temmuz hain darbe girişiminde şahadet mertebesine erişen şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyen Bakan Elvan, Gazilerimize acil şifalar temennisinde bulunarak sürdürdüğü konuşmasını Mehmetçiğimize muvaffakiyet temennisinde bulunarak noktaladı.

Zeytin fidanlarının hep birlikte toprakla buluşturulmasının ardından fidan dikme töreni, Kalkınma Bakanı Elvan ve Eşinin, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin aileleriyle yakından ilgilenmesiyle sona erdi. 

Etiketler : mersin  orman  zeytindalı 

Haberi Paylaşın:

sizde yorum yapın SESİNİZİ DUYURUN


ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan yorumlar okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan mersinistikbal.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapylmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Sporda Öne Çıkanlar

Siyaset Haberleri