Haber Detayı
17 Şubat 2020 - Pazartesi 13:10 Bu haber 11176 kez okundu
 
Arslanköylü: İşten çıkartılanlar Mersin’in öz evlatlarıdır
İstikbal Haber/ Türk Yerel Hizmet-Sen- Türkiye Yerel Yönetim Hizmetleri Kolu Kamu Görevlileri Sendikası Mersin Şubesi; Türkiye Kamu-Sen Mersin il Temsilciliği başkan ve şube başkan ve temsilcilerinin katılımı ile özgür Çocuk Parkında;
GÜNDEM Haberi
Arslanköylü: İşten çıkartılanlar Mersin’in öz evlatlarıdır

Arslanköylü: İşten çıkartılanlar Mersin’in öz evlatlarıdır

İstikbal Haber/ Türk Yerel Hizmet-Sen- Türkiye Yerel Yönetim Hizmetleri Kolu Kamu Görevlileri Sendikası Mersin Şubesi; Türkiye Kamu-Sen Mersin il Temsilciliği başkan ve şube başkan ve temsilcilerinin katılımı ile özgür Çocuk Parkında; Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından işten çıkarılan ve uzak ilçelere göreve gönderilen çalışanlarla ilgili basın açıklamasında bulundu.Açıklamaya, MHP Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Berrin Altıntaş, MHPYenişehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Ferda Er, Mersin Ülkü Ocakları il Başkanı Çağrı Ünel, TÜRKAV Mersin İl Başkanı Mustafa Yalçın'da katıldı. 

Açılış konuşmasını Türkiye Kamu-Sen Mersin il Temsilcisi Metin Ercan yaptı. Basın açıklamasına gelen sendika üyelerine, katılımcılar ile basın mensuplarına teşekkür etti. Türkiye Kamu-Sen  adına açıklamayı Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Arslanköylü yaptı. Arslanköylü, “31 Mart seçimlerinden bu yana yaklaşık bir yıldır Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan kamu çalışanlarına yapılan haksızlığı, hukuksuzluğu dile getirip yapılan uygulamaları kınamak için buradayız” Sözleri ile konuşmasına başladı. Arslanköylü; “ Bizler kamu çalışanı olarak ekmeğimizin derdindeyiz. “Önce Ülkem” anlayışıyla görev yapmaktayız. Bizler vatanımıza milletimize bağlı, bu uğurda gözümüzü kırpmadan canımızı verecek kadar inanmışız. Belediye çalışanı olarak gecemiz gündüzümüz, ömrümüz belediyede geçti. Bir teşekkürden vazgeçtik, yapılan baskılar, haksız yere işten çıkarmalar ve son olarak sürgünler.”

“Eyyy! Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Vahap Seçer. Mersin halkı sizi Mersin’e hizmet etsin diye seçti. Emekçi Seçer, dedi. Memur Seçer.” Sözleri ile Seçer’e seslenen Arslanköylü, işten çıkartılan, uzak ilçelere gönderilen çalışanların Mersin’in öz evlatları olduğunu hatırlatarak, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Mersin halkının ve devletin bir kurumu olduğunu söyledi. Yapılan işlerin yanlış olduğunu da iddia eden Hüseyin Arslanköylü, Başkan Seçer’den 6 aydır görüşme taleplerine de yanıt alamadıklarını belirtti.

İşten çıkartılanlara da seslenen Arslanköylü;” Buradan Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan, sürgün edilen, işten çıkartılan babanın evladına diyoruz ki:

 “ Mehmedim sevinin başlar yüksekte;

Ölsek de sevinin, eve dönsek de!

Sanma bu tekerlek kalır tümsekte!

Yarın elbet bizim elbet bizimdir.

Gün doğmuş, gün batmış, ebet bizimdir.”

SEÇER’E KIRMIZI KART GÖSTERİLDİ

Konuşmanın sonunda Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Arslanköylü, katılan sendika üyeleri ile birlikte Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e kırmızı kart gösterdiler.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Arslanköylü:, İşten, çıkartılanlar, Mersin’in, öz, evlatlarıdır,
Yorumlar
Haber Yazılımı