Haber Detayı
17 Ocak 2021 - Pazar 12:38 Bu haber 6725 kez okundu
 
Başkan Gölgeli; “ Kadrolarınızı gözden geçirin Sayın Seçer!
MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, yaptığı yazılı basın açıklamasında 2700 işçinin işten çıkarıldığını iddia ederek çıkarılamayan işçilerin de sürgün edildiği iddiasında bulundu.
GÜNDEM Haberi
Başkan Gölgeli; “ Kadrolarınızı gözden geçirin Sayın Seçer!

Başkan Gölgeli; “ Kadrolarınızı gözden geçirin Sayın Seçer!"

MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, yaptığı yazılı basın açıklamasında 2700 işçinin işten çıkarıldığını iddia ederek çıkarılamayan işçilerin de sürgün edildiği iddiasında bulundu.   Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’den çalıştığı kadroları gözden geçirmesini isteyen Başkan Gölgeli, “Çünkü insanlık bunun gerektirir” dedi. Başkan Gölgelinin yaptığı basın açıklaması şöyle; “ 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinden önce hem CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu, hem şahsınız, göreve geldiğiniz takdirde işçinin emeğiyle uğraşmayacağınıza, işiyle oynamayacağınıza dair namus ve şeref sözü vermiştiniz ancak atalarımız boşuna “ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz” dememişler.

Göreve geldiğiniz günden bu yana; Büyükşehir Belediyesi, MESKİ ve bunlara bağlı şirketlerden yaklaşık 2.700 işçiyi kar, kış demeden, bayram seyran demeden performans düşüklüğü bahanesi ile işinden ettiniz.

Şimdi duyuyoruz ki; Zorlu Pandemi koşullarında İşçi ve İşverenin herhangi bir zarara ve kayba uğramaması adına hükümetimiz tarafından uygulanan işten çıkarma yasağını, adeta işçiye zulüm etmeyi fırsat sayan kadrolarınız mobbing malzemesi haline getirmiş ve “madem çıkartamıyoruz öyleyse maaşlarını düşürelim, ikametinden yüzlerce kilometreye öteye sürgün edelim” zihniyeti zuhur etmiştir.

Ülkemizde ve ilimizde zor günler yaşatan hastalık melaneti ve zor yüzünü yeni yeni göstermeye başlayan kış mevsimini hiçe sayarak, nerede kalacaklarını, ne yiyip içeceklerini düşünmeden sürgün ettiğiniz kıymetli emekçi kardeşlerimizi ailelerine, sevdiklerine geri verin ve bu faşizan uygulamaları hayata geçiren kadrolarınızı gözden geçirin Sayın Seçer!

Hiç değilse sıcak evinizde, ailenizle mutlu vakit geçirirken bir an gözünüzün önüne bu vahim tablo gelsin!

Çünkü insanlık bunu gerektirir Sayın Seçer!”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Gölgeli;, “, Kadrolarınızı, gözden, geçirin, Sayın, Seçer!,
Yorumlar
Haber Yazılımı