Haber Detayı
25 Şubat 2020 - Salı 13:34 Bu haber 5661 kez okundu
 
Başkan Tarhan esnafla buluştu
Birlikte yönetim anlayışı ile sürekli vatandaşlarla birlikte olan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Kuyuluk bölgesinde bulunan esnafları ziyaret etti.
YAŞAM Haberi
Başkan Tarhan esnafla buluştu

Başkan Tarhan esnafla buluştu

Birlikte yönetim anlayışı ile sürekli vatandaşlarla birlikte olan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Kuyuluk bölgesinde bulunan esnafları  ziyaret etti. Çamlıca mahallesinden başlayarak yaklaşık 3 kilometrelik mesafede yol boyu sıralanmış esnafları gezen Başkan Tarhan hayırlı işler diledi.

Ziyarette esnaf ve alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet eden Başkan Tarhan, ilettikleri soruların çözümünü de sağladı. Ziyaret esnasında iş yerlerine asılan Türk Bayraklarının yenisiyle değiştirilmesini sağlayan Başkan Tarhan, ihtiyacı olan bir vatandaşın yardımseverler tarafından verilen tekerlekli sandalyeye ulaşmasına aracılık etti.

Esnaf ve vatandaşlar Başkan Tarhan’a yoğun ilgi gösterirken bir anda karşılarında görenler ise büyük şaşkınlık yaşadı. Bazı vatandaşlar sohbet ettiği kişinin Başkan Tarhan olduğunu öğrendiği zaman şaşkınlığını gizleyemedi. 

Görev yaptığı ilk 5 yıllık dönemde Belediye Hizmet Binası, site ve mahallelerde yaptıkları Halk Günleri ile vatandaşlara ulaşarak birlikte yönetim anlayışıyla hareket ettiklerini ifade eden Başkan Tarhan, “5 yıl boyunca vatandaşlarımızla iyi diyaloglar geliştirdik. Karşılaştıkları sorunları, belediyemizle ilgili düşünceleri doğrudan duyma şansı yakaladık. Bu halk günlerimiz yine belirli aralıklarla devam ediyor. Ancak halk günlerine gelen vatandaşlarımızdan özel görüşme talepleri yoğunlaşmaya başladı. Her mahallede defalarca Halk Günü yaptıktan sonra daha farklı vatandaşımıza ulaşabilmek adına bu kez esnaf ziyaretlerimizi artırmaya karar verdik. Yanımıza kalabalık olmayacak şekilde icracı bir müdürümüzü de alarak esnaflarımız ve halkımızla sohbetler ediyoruz. Çat kapı kahvelere girerek mini toplantılar yapıyoruz. Böylece daha önce ulaşma imkanı bulamadığımız vatandaşlarımıza da ulaşmış oluyoruz. Bu tür ani ziyaretler daha faydalı oluyor. Sıcağı sıcağına sorun ve talepleri alıyoruz ve çözülmesini sağlıyoruz” dedi.

Bu ziyaretlerde çok ilginç şeylere de tanık olduklarını belirten Başkan Tarhan, “Ziyaretlerimiz esnasında halkımıza takvim ve belediyemizin hizmetlerini anlatan dergimizi de dağıtıyoruz. Esnafımızın dükkanının önüne astığı Türk Bayraklarını yenisiyle değiştiriyoruz. Mahalle aralarında kötü görüntü oluşturan yerler konusunda uyarılarda bulunuyoruz. Yine otobüs durağında bekleyen bir vatandaşımızla sohbet ederken tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olduğunu öğrendik. Hemen aynı çevrede esnaflık yapan bir oto yıkamacı esnafımız elinde tekerlekli sandalye olduğunu ve verebileceğini söyledi. Aynı yerde yan yana bulunan ve birbirlerinin ihtiyacından haberleri olmayan iki vatandaşımız arasında bir iyilik köprüsü kurduk. Bunun gibi sayısız güzel anıya sahip olduk. Farklı bölgelerde muhtar dahil hiç kimseye haber vermeden esnaf ve vatandaş ziyaretlerine devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Tarhan, esnafla, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı