Haber Detayı
12 Kasım 2020 - Perşembe 17:42 Bu haber 9530 kez okundu
 
Belediyede toplu sözleşme sevinci
Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, Belediye ile Hizmet-İş Sendikası arasında devam eden Toplu-İş Sözleşmesi görüşmelerinin tamamlandığını açıkladı.
EKONOMİ Haberi
Belediyede toplu sözleşme sevinci

Belediyede toplu sözleşme sevinci

Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok,  Belediye ile Hizmet-İş Sendikası arasında devam eden Toplu-İş Sözleşmesi görüşmelerinin tamamlandığını açıkladı.

Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, Silifke Ticaret Turizm ve Sanayi Anonim Şirketi Müdürü Eyüp Arslan, Belediye İşçi Temsilcileri Aysel Beyza Köklü, Ali Aktan ve Bayram Gül’ün de hazır bulunduğu imza töreninde konuşan Hizmet-İş Sendikası Mersin Bölge Başkanı Mehmet Bayrakçı yaptığı konuşmada, ““Görüşmeler sonunda olumlu bir sonuca vardık. Başkanımızda işçi arkadaşlarımızın maaşları ve sosyal hakları hususunda her türlü desteği sundu. Bu vefalı davranışından dolayı Başkanvekilimiz Sadık Altunok’a teşekkür ediyorum. Bugün imzaladığımız bu sözleşmenin işçi kardeşlerimize, sendikamıza ve ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Silifke Belediye Başkanvekili Altunok’ta konuşmasında, “Gece gündüz demeden çalışan işçilerimizin alnının teri kurumadan hakkını vermek boynumuzun borcudur. Başarılı çalışmalarımızın mimarları olan işçi kardeşlerimize imkanlarımızı sonuna kadar kullanarak hak ettikleri maaş zammını verdik. Birlikte mesai yaptığımız, Silifke’mizin gelişip güzelleşmesi adına gecesini gündüzüne katan tüm işçi kardeşlerimize, gerek maaşlarında gerekse sosyal haklarında iyi bir oranda artış yaptık. Aileleri ve çocuklarıyla birlikte tüm işçi kardeşlerime bu sözleşmenin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Başkanvekili Altunok, belediyede çalışan ve sendikaya üye işçileri kapsayan bir yıl süreli toplu sözleşmede işçilere yüzde 12’lik bir artış yaptıklarını da duyurdu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediyede, toplu, sözleşme, sevinci,
Yorumlar
Haber Yazılımı