Haber Detayı
16 Mayıs 2019 - Perşembe 07:19 Bu haber 3662 kez okundu
 
Çay Mahallesinde İftar Açtılar
* Akdeniz Belediyesi’nin, Çay Mahallesi 23 Nisan İlkokulu’nda düzenlediği iftar sofrası, kent protokolünün yanı sıra, her yaştan yüzlerce vatandaşı bir araya getirdi.
YAŞAM Haberi
Çay Mahallesinde İftar Açtılar

KENT PROTOKOLÜ VE VATANDAŞLAR GÖNÜL İFTARINDA BULUŞTU

* Akdeniz Belediyesi’nin, Çay Mahallesi 23 Nisan İlkokulu’nda düzenlediği iftar sofrası, kent protokolünün yanı sıra, her yaştan yüzlerce vatandaşı bir araya getirdi.

Akdeniz Belediyesi; Ramazan ayı dolayısıyla 13 mahallede sabit, 1 de seyyar olmak üzere toplam 14 noktada her gün 6 bin kişilik iftar sofrası açmaya devam ediyor. Çay Mahallesi 23 Nisan İlkokulu bahçesine kurulan gönül iftarına; Mersin Valisi Ali İhsan Su, Akdeniz Kaymakamı Muhittin Pamuk, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Akdeniz Bölge Garnizon,  Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıkları yetkilileri; belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, daire ve birim müdürleri, muhtarlar ile Çay ve Çilek mahallelerinden yüzlerce vatandaş katıldı.

Gültak; “180 bin insanımızla gönül sofralarında buluşmuş olacağız”

Mahalleye gelişinde her yaştan vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Mustafa Gültak, vatandaşlarla sohbet etti, kendi elleriyle yemek ikram etti. Ezan öncesi Kur’anı Kerim okundu, eller semaya açıldı. Buluşmada bir teşekkür konuşması yapan Başkan Gültak, 14 farklı mahallede 6 bin kişilik iftar sofrası kurduklarını, ay sona erinceye dek 180 bin insanla gönül sofralarında bir araya geleceklerini vurguladı.

“Vatandaşlarımız arasında ayırımsız hizmet vereceğiz”

Necip Fazıl’ın; ‘Eğer tadını bilirseniz, ekmeği paylaşmak ekmekten lezzetlidir’ sözünü hatırlatan Başkan Gültak; “Ne mutlu; bu mübarek günlerde paylaşmanın lezzetini duyanlara! Selam olsun; bencillik ve açgözlülüğün çirkinliğine karşı, cömertlik ve paylaşmanın asaleti ve verdiği huzuru tercih edenlere” dedi.  Gönül belediyeciliği şiarıyla çıkılan yolda, halkın takdir ve teveccühü ile görev ve sorumluluğu üstlendiklerini belirten Gültak; “Yakın zamanda imza atacağımız hizmet, proje ve çalışmalarla da AK Belediyeciliğin farkını hep birlikte ispatlayacağız. ‘Önce İnsan’ diyerek, vatandaşlarımız arasında ayırımsız hizmet vereceğiz. Akdeniz’i; barışın, huzurun ve kardeşliğin hâkim olduğu, daha temiz, daha yeşil ve yaşanabilir cazip bir kente dönüştüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Vali Su; “Ramazan; yetimlerin, fakirlerin, öksüzlerin sevindirildiği özel bir aydır”

Mersin Valisi Ali İhsan Su da iftarda yaptığı konuşmada, “Ramazan ayı bereket ayı, bolluk ayı, paylaşmanın, kaynaşmanın, dayanışmanın zirveye çıktığı, insanlarımızın birbirine yardım elini uzattığı, yetimlerin, fakirlerin, öksüzlerin sevindirildiği çok özel bir aydır. İşte bu gün de birlik ve beraberliğimizin simgesi olan iftarda buluştuk, dualar okuduk ve iftar ettik. Cenab-ı Hak birliğimizi, dirliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Bu güzel iftarda bizleri buluşturan Değerli Akdeniz Belediye Başkanımıza ve hayırseverimize teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Su ve Başkan Gültak’ın; gönül iftarına katkı ve desteği nedeniyle İşadamı Yusuf Yıldız’a plaket takdim etmelerinin ardından mahalledeki iftar buluşması sona erdi. Akdeniz’de, Ramazan ayı boyunca her gün 14 farklı mahallede 6 bin kişilik iftar çadırı kurulmaya devam edecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çay, Mahallesinde, İftar, Açtılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı