Haber Detayı
13 Şubat 2021 - Cumartesi 15:33 Bu haber 10658 kez okundu
 
Demir, Sabiha Çiftçi MTAL’ye Verdiği Sözü Yerine Getirdi
Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, söz verdiği Sabiha Çiftçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine (MTAL), kitap ve okul için farklı sportif faaliyetlerin sözünü yerine getirdi.
SPOR Haberi
Demir, Sabiha Çiftçi MTAL’ye Verdiği Sözü Yerine Getirdi

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, söz verdiği Sabiha Çiftçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine (MTAL), kitap ve okul için farklı sportif faaliyetlerin sözünü yerine getirdi.

Geçtiğimiz günlerde Sabiha Çiftçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine bir ziyaret gerçekleştiren Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, ziyareti sırasında okul idaresinin yeni açtıkları kütüphane için talep ettiği kitap ve sportif faaliyetleri gerçekleştirmek için eksiklerinin giderilmesi için verdiği sözü tuttu.

Gençlerin hayallerine dokunan ve yön veren bir kurum olduklarının altını çizen Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, “Çocuklarımıza okuma alışkanlığının yanında sportif ve gençlik faaliyetleri konusunda üzerimize düşen ne varsa yapmamız gerekiyor. Ülkemizin ve gençlerimizin gelişiminde yapılacak her türlü faaliyetin öneminin farkındayız. Türkiye genelinde tüm çocuklarımıza eğitim, kültür, sanat, spor ve teknoloji alanlarında destek vererek onlara kendilerini geliştirme imkanı sunmamız gerekiyor. Bu bağlamda Pilot okul olarak belirlediğimiz Sabiha Çiftçi MTAL’ye gençlik ve spor anlamında verdiğimiz sözleri yerine getirdik. Okula yaptığımız bakım onarım işlerini il müdürlüğümüz bünyesinde görev yapan atölye ekibimiz tarafından gerçekleştirdik. Ayrıca Okulun bahçesinde bulunan ve kullanılmayan prefabrik yapıyı çocuklarımızın gençlik anlamında faydalanmaları için Genç Ofise çevirmeyi düşünüyoruz. Bu okulu pilot okul olarak belirledik. Okul idarecileri ile yaptığımız görüşmelerde eğitim gören öğrencilerden oluşan Voleybol, Basketbol ve Hokey takımlarının oluşturulması konusunda kararlar aldık. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için Gençlik ve spor adına yapılması gereken ne varsa yapmaya devam edeceğiz." İfadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir'in vermiş olduğu desteklerden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Sabiha Çiftçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Fatma Has ise, "Gençlik ve Spor İl Müdürümüze öncelikle okulumuz öğrencileri için vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Okulumuza açtığımız kütüphanemiz için kitaplarımız, basketbol, voleybol sahalarımızın bakım onarımı ve yeni yapılan tenis kortumuz ile öğrencilerimiz için farklı sportif faaliyetler içinde destek olacağını söyleyerek bizleri mutlu eden Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ökkeş Demir ve ekibine eğitime, gençliğe, spora vermiş olduğu destekten dolayı okulumuz ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum." dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Demir,, Sabiha, Çiftçi, MTAL’ye, Verdiği, Sözü, Yerine, Getirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı