Haber Detayı
25 Şubat 2020 - Salı 13:21 Bu haber 68533 kez okundu
 
Dünya Su Günü 22 Mart’ta, “Herkes Mersin’e Koşacak”
Uluslararası Mersin Maratonu 'Herkes Koşar Mersin'e sloganı ile start verdi.
SPOR Haberi
Dünya Su Günü 22 Mart’ta, “Herkes Mersin’e Koşacak”

Dünya Su Günü 22 Mart’ta, “Herkes Mersin’e Koşacak”

 

Uluslararası Mersin Maratonu 'Herkes Koşar Mersin'e sloganı ile start verdi.

Dünyanın önemli maratonları arasında yer alan ve Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından sınıflandırılan "Silver Label" kategorisinde düzenlenen Uluslararası Mersin Maratonu için geri sayım başladı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından 5'incisi düzenlenecek olan Uluslararası Mersin Maratonu bu yıl çok anlamlı bir günde “Dünya Su Günü 22 Mart'ta”,  Özgecan Aslan Barış Meydanından başlayacak. Yaşam kaynağı olan “su” kaynaklarının tükenmesine dikkat çekecek olan organizasyon, “Su Yaşamdır, Yaşama Koş” mesajını da verecek.

Maraton, 22 Mart Pazar günü 42 kilometre maraton, 10 kilometre, 5 kilometre halk koşusu ve tekerlekli iskemle yarışı olmak üzere 4 kategoride düzenlenecek. 08.45'te Tekerlekli iskemle yarışı ardından, 09.00'da 42 kilometre maraton koşusu, 09.15'te 10 kilometre koşusu, 11.30'da ise 5 kilometre halk koşusu ile Özgecan Aslan Barış Meydanından başlayacak ve yine aynı yerde sona erecek.

Maraton Fuarı ise, 20-21 Mart 2020 tarihleri arasında Özgecan Aslan Barış Meydanında düzenlenecek olup, yarışmacıların çipleri ve tişörtleri orada dağıtılacak.

Kayıtların devam ettiği maratona, şu ana kadar 42 kilometre maraton koşusuna 159 kişi, 10 kilometre koşusuna 476 kişi, halk koşusuna ise 58 bin 86 kişi olmak üzere toplam 58 bin 721 kişi kayıt yaptırdı.
Mersin'in 11 farklı noktasında açılan stantlarda kayıt alınmakta. Ayrıca, maratonun resmi web sitesi olan mersinmaraton.org adresinden de kayıt yapılabiliyor. Fuarın son gününe kadar devam edecek olan kayıt işlemleri, fuar alanında kurulan stantlarda da yapılacak.

Dünyanın birçok yerinden sporcu ağırlayacak ve kültür şöleni yaşatacak olan 5. Uluslararası Mersin Maratonu’na kaydolmak ve bu heyecana ortak olmak için;

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dünya, Su, Günü, 22, Mart’ta,, “Herkes, Mersin’e, Koşacak”,
Yorumlar
Haber Yazılımı