Haber Detayı
31 Ağustos 2019 - Cumartesi 11:05 Bu haber 4599 kez okundu
 
Hacıalanı’nda, 30 Ağustos kutlamaları Yapıldı
Erdemli Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel güreş müsabakaları ve 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, Hacıalanı Yaylasında gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
Hacıalanı’nda, 30 Ağustos kutlamaları Yapıldı

Hacıalanı’nda, muhteşem 30 Ağustos kutlamaları

Erdemli Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel güreş müsabakaları ve 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, Hacıalanı Yaylasında gerçekleştirildi.

 

Her yıl Erdemli Hacıalanı Mahallesinde gerçekleştirilen geleneksel güreş müsabakaları ve düzenlenen zafer kutlamaları ile 30 Ağustos coşkusunu zirveye çıkaran Erdemli Belediyesi, bu yılda programını Mehteran ve Deniz Toprak konseri ile taçlandırdı. Güreş müsabakaları ile başlayan kutlamalarda kıran kırana geçen mücadeleler sonucunda dereceye giren sporculara ödülleri verilirken, akşam saatlerinde de vatandaşlar Mehteran takımının konseri ve Deniz Toprak konseri ile coşkuyu zirveye taşıdı.

Gün boyu süren etkinlikler ile ilgili açıklamada bulunan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu konuşmasında şu ifadelere yer verdi: " Bu yüce, bu asil millet, sadece kendine karşı sorumlu olmadığının bilinci ile mazlumların umudu olarak Dünya’ya sesini duyuruyor. İşte bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkarak Dünya’ya nizam vermeye; milli ve manevi değerlerimize, vatanımıza, bayrağımıza sahip çıkışımız ile atalarımızın bize emanet bıraktığı bu yüce vatana layık evlatlar olmaya devam edeceğiz. Bu vatanda özgürce yaşıyorsak bunu önce Cenabı Allah'a sonra şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Biz de onlara layık olabilmek için bıkmadan usanmadan 7-24 vatanımız ve milletimiz için çalışmaktayız. Bugün de 30 Ağustos Zafer Bayramımız münasebeti ile Hacıalanı Mahallemizde geleneksel güreş müsabakalarımızı ve konser programımızı gerçekleştiriyoruz. Ben bu vesile ile tüm ülkemizin Zafer Bayramını buradan kutluyorum. Şehitlerimizin ve gazilerimizin bedel ödeyerek bizlere emanet ettiği bu kutsal emanetin, kıyamete kadar Türk ve Müslüman yurdu olarak kalması için mücadele edeceğiz. Çünkü biz, Türkiye Cumhuriyeti sınırlarının çok daha ötesinde; Dünyadaki tüm mazlumların umuduyuz. İnşallah Türk’ün mührünü 21.yüzyıla vurup; Dünyadaki tüm mazlumların, tüm soydaşlarımızın kurtuluşuna vesile olacağız. Bize 30 Ağustos’u emanet eden başta Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, şu ana kadar ebediyete intikal etmiş tüm şühedalarımızı rahmetle, minnetle yad ediyorum; gazilerimizin önünde saygıyla eğiliyorum. Emanetlerine gözümüz gibi namusumuz gibi sahip çıkacağımıza söz veriyorum. Hepinizin bayramını tebrik ediyorum.” Programın sonunda sanatçıya çiçek ve Türk Bayrağı takdim edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hacıalanı’nda,, 30, Ağustos, kutlamaları, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı