Haber Detayı
20 Haziran 2019 - Perşembe 14:32 Bu haber 13111 kez okundu
 
Hadra Hamamı’nda Seramik ve Resim Sergisi’ne yoğun ilgi
İstikbal Haber/-Mersin Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu ve Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü işbirliği ile Seramik Sanatçısı Öğretmen Özlem Dağlıoğlu’nun hazırladığı
KÜLTÜR Haberi
Hadra Hamamı’nda Seramik ve Resim Sergisi’ne yoğun ilgi

Hadra Hamamı’nda Seramik ve Resim Sergisi’ne yoğun ilgi

İstikbal Haber/-Mersin Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu ve  Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü işbirliği ile Seramik Sanatçısı Öğretmen Özlem Dağlıoğlu’nun hazırladığı  “Topraktan Ateşe” konulu seramik sergisi ve Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve  Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü işbirliği ile Resim Öğretmeni Ferya Kocaçınar’ın hazırladığı “Karma Resim Sergisi,  tarihi “Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evi’nde yapıldı.

Etkinliğe Mersin Valisi Ali İhsan Su’nun eşi Zeliha Su, Akdeniz Kaymakamı Muhittin Pamuk, Belediye Başkan yardımcısı Sabahattin Yeşiloğlu, Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek, Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Cem Civaoğlu, Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evi Koordinatörü Doğan Bilyeli, Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın, davetliler va basın mensupları katıldı.

Sergi’nin açılışı Mersin Valisi Ali İhsan Su’nun eşi Zeliha Su yaptı. Açılış sonrası sergiler gezildi. Hazırlanan ikramlardan alındı… Gelen davetlilerin ilgisini sergi ürünleri çekerken aynı zamanda tarihi Hadra Hamamı’nın mimari yapısı ve özellikleri de ilgi çekti.

Seramik Sanatçısı Öğretmen Özlem Dağlıoğlu, seramikleri bin derecede pişirilerek hazırlandığını ve hazır obje kullanmadıklarını tamamen elle yaptıklarını ve sonrasında kahve fincanlarında olduğu gibi rahatlıkla kullanılabileceğini, 10 kursiyerin hazırladığı 200’den fazla ürünün sergilendiğini söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hadra, Hamamı’nda, Seramik, ve, Resim, Sergisi’ne, yoğun, ilgi,
Yorumlar
Haber Yazılımı