Haber Detayı
07 Kasım 2020 - Cumartesi 12:48 Bu haber 5660 kez okundu
 
Hizmet ekibi, Mara Mahallesini ziyaret etti
Silifke Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, MHP İlçe Başkanı Levent Nogay, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Emin Kurt, Belediye Meclis Üyeleri ve İlçe Yöneticileri, Kırobası (Mara) Mahallesinde esnafları ziyaret ederek, vatandaşlarla köy kahvehanesinde bir araya geldi.
YAŞAM Haberi
Hizmet ekibi, Mara Mahallesini ziyaret etti

Hizmet ekibi, Mara Mahallesini ziyaret etti

Silifke Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, MHP İlçe Başkanı Levent Nogay, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Emin Kurt, Belediye Meclis Üyeleri ve İlçe Yöneticileri, Kırobası (Mara) Mahallesinde esnafları ziyaret ederek, vatandaşlarla köy kahvehanesinde bir araya geldi.

Mara Mahallesinde vatandaşların talep ve sıkıntılarını dinleyen İlçe Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Belediye Başkanvekili Sadık Altunok ve beraberindeki hizmet ekibi, bölgede bulunan doğal soğuk hava depolarını ziyaret ederek, burada çalışan tarım işçisi kadınlara kolaylıklar diledi.

Soğuk hava deposunda çalışan işçilerle bir araya gelen hizmet ekibi, paketleme, depolama ve yükleme bölümlerinde incelemelerde bulundular.

‘DOĞAL SOĞUK HAVA DEPOLARIMIZ KENTİMİZ İÇİN AYRI BİR ÖNEME SAHİP’

Silifke kent merkezi başta olmak üzere 88 mahalleye hizmet ulaştırmaya gayret gösterdiklerini, gerek İlçe Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ve gerekse Cumhur İttifakı İlçe Başkanlarıyla uyum içerisinde başarılı bir çalışma gerçekleştirdiklerini açıklayan Başkanvekili Sadık Altunok, ‘Mara Mahallemiz gerçekten bizim için son derece önemli bir mahalle. Mara yaylamızda yer alan doğal soğuk hava depoları, Silifke bölgemizde yetiştirilen tarım ürünleri açısından önemli bir rol oynuyor. Doğrudan ve dolaylı olarak binlerce insanımız yaz kış demeden buralarda çalışıyor ve evine ekmek götürüyor. Bu depolar sayesinde başta elma ve nar olmak üzere domates, çilek, limon, mandalina, portakal, kayısı, kiraz ve üzümün raf ömrü uzatılırken, ihracatın artmasına da katkı sağlanıyor. Yalnızca ihracat anlamında değil, ilçemizin ve ülkemizin ekonomisine de büyük katkı sağlamış oluyor.

Silifke Belediyesi olarak her zaman vatandaşlarımızın yanında ve hizmetindeyiz. Göreve geldiğimiz günden buyana muhtarımızın ve halkımızın talepleri doğrultusunda mahallemizde acil duyulan yollarımızı ve çevre düzenleme çalışmalarımızı yaptık.  Yapmaya da devam edeceğiz’ dedi.

KAYMAKAM NAZLI, ‘EKSİKLİKLERİ YERİNDE TESPİT EDİP ÇÖZÜM ÜRETİYORUZ’

Mara Mahallesinde esnafları ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelen İlçe Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, ‘Gerçekleştirdiğimiz mahalle ziyaretlerimiz ile gerek muhtarlarımızın gerekse vatandaşlarımızın taleplerini ve sıkıntılarını yerinde tespit edip, buna göre çözüm üretiyor ve planlamalar yapıyoruz.

Mara Mahallemiz gerçekten doğal soğuk hava depolarıyla ve yerleşim alanlarıyla gelişen bir mahallemiz. Buralarda yapılan soğuk hava depoları ve paketleme tesisleri birçok kişiye iş imkânı sağlarken, bir yandan da raf ömrü uzatılan ürünlerin pazar payını arttırıyor. Tesislerin yapılması demek üretilen ürünlerin dalında kalmayacağı anlamına geliyor. Tarım olayını Silifke’de daha da yoğunlaştırmamız gerekiyor. Bunun için el birliğiyle ve güç birliğiyle çalışmaya hazırız’ diye konuştu.

NOGAY, ‘HER ZAMAN HALKIMIZIN İÇİNDE VE HALKIMIZLA BERABERİZ’

Mara Mahallesi ziyaretine katılan MHP İlçe Başkanı Levent Nogay, ‘Gerek Cumhur İttifakı İlçe Başkanları olarak gerekse Silifke Belediyesi olarak, başkanımızla birlikte her zaman halkımızın içinde ve halkımızla beraberiz. Onların sorunları ve sıkıntıları bizim sorunlarımız ve sıkıntılarımızdır. Birlik ve beraberlik içerisinde Allah’ın izniyle çözemeyeceğimiz hiçbir sorun ve sıkıntı olamaz.

Silifke için insanımız için elimizden gelen gayret ve imkânlar doğrultusunda çalışmaya devam ediyoruz’ dedi.

EMİN KURT, ‘MAHALLELERİMİZİN SIKINTILARINI BİR BİR ÇÖZÜYORUZ’

Mahalle ziyaretine katılan AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Emin Kurt’da, ‘Cumhur İttifakı olarak nasıl genelde başarılı bir politika izliyorsak, yerelde de sizlerin desteği ve güveni sayesinde başarılı bir hizmet politikası izliyoruz. Allah’ın izniyle mahallelerimizin sorunlarını bir bir çözmeye devam ediyoruz. Belediyemizin ve Cumhur İttifakımızın gücüyle vatandaşlarımıza yerinde ve zamanında hizmet götürmeye devam edeceğiz. Bizler her zaman sizlerin yanındayız. Kapımız her zaman sizlere açık’ diye konuştu.

Mara Mahallesi Muhtarı Mustafa Üçkardeşler’de İlçe Kaymakamı Namık Kemal Nazlı’ya, Belediye Başkanvekili Sadık Altunok’a, MHP İlçe Başkanı Levent Nogay’a, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Emin Kurt’a, Belediye Meclis üyelerine ve İlçe yöneticilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hizmet, ekibi,, Mara, Mahallesini, ziyaret, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı