Haber Detayı
29 Mayıs 2019 - Çarşamba 13:42 Bu haber 8296 kez okundu
 
İfet il birinciliği finalleri başladı
Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle hayata geçen İlkokul Fiziksel Etkinlikler Yarışması (İFET) Mersin İl Şampiyonası finalleri Edip Buran Spor Salonu'nda başladı.
SPOR Haberi
İfet il birinciliği finalleri başladı

İFET İL BİRİNCİLİĞİ FİNALLERİ BAŞLADI

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle hayata geçen İlkokul Fiziksel Etkinlikler Yarışması (İFET) Mersin İl Şampiyonası finalleri Edip Buran Spor Salonu'nda başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle hayata geçen, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığı 2019 Faaliyet Programı'nda yer alan, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından desteklenen İlkokul Fiziksel Etkinlikler Yarışması (İFET) Mersin İl Şampiyonası finalleri Edip Buran Spor Salonu'nda başladı. 13 ilçede yapılan müsabakalar sonucunda 1. olan takımlar 1. sınıflar kategorisinde yarıştı.

Programa; Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Oğuz Kaymaz, Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Adem Koca, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan finallerin açılışında konuşan Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Oğuz Kaymaz, İlkokul Fiziksel Etkinlikler Yarışması kapsamında 13 ilçede yapılan yarışmalar sonucu belirlenen finalistleri kutladığını belirterek; "Değerli öğretmenlerimizi de katkılarından dolayı kutluyorum. Finallere kadar gelmek de büyük bir başarıdır. kazanmak da var, kaybetmek de... Bu sadece bir oyun. Çocuklardan bu oyunların keyfini çıkarmalarını istiyor, hepinize başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Adem Koca da konuşmasında; Mersin'de bu yıl 4.'sü düzenlenen İFET oyunlarında Müdürlüğümüze bağlı 10 Beden Eğitimi Öğretmeninin, 13 ilçemizdeki öğrencilere yarışmalar esnasında yardımcı olduğunu ve bu yıl Mersin'in tüm Türkiye'de 76 bin lisanslı sporcuyla 2. sıraya yerleştiğini ifade etti.

Konuşmaların ardından yarışlara geçildi. farklı parkurlarda kıyasıya mücadele eden çocuklar öğretmen ve velilerinden de büyük alkış aldı. Birbirinden zevkli ve çekişmeli geçen yarışlar sonunda Mezitli Muhittin Develi İlkokulu 1., Yusuf Bayık İlkokulu 2., Iğdır İlkokulu 3., Bahçelievler İlkokulu 4. oldu. Dereceye giren okullara ödüllerini Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürleri Vedat Akyar ve Metin Koçak, İFET İl Teknik Kurulu Başkanı Fatma Yaşar ve Okul Sporları Bozyazı İlçe Temsilcisi Hıdır Derin takdim etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İfet, il, birinciliği, finalleri, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı