Haber Detayı
26 Mart 2019 - Salı 20:13 Bu haber 6962 kez okundu
 
İş arayanlar bu fuara dikkat
25.03.2019 Tarihi Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne ait 24 no’lu Haber Bülteni
EKONOMİ Haberi
İş arayanlar bu fuara dikkat

 

25.03.2019 Tarihi Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne ait 24 no’lu Haber Bülteni

 

İŞ ARAYANLAR BU FUARA DİKKAT

Mersin Valiliği himayelerinde, Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde gerçekleşecek olan 9. Mersin İş ve Kariyer Fuarı için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.25.03.2019 tarihinde Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Kayseri Salonunda Fuar Kurulu 3. Toplantısını gerçekleştirdi.

 

FİRMALAR BU FUARDA

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa KUTLU başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Mersin Üniversitesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Ticaret Borsası, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, KOSGEB,  Toros Üniversitesi, MESBAŞ, Girişimci İnsan Kaynakları Derneği (GİDERİK) ve özel sektör temsilcileri katılım sağladı.

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa KUTLU, gerçekleştirdiği sunumda fuar organizasyonuna 1 ay daha zaman olmasına rağmen 120’nin üzerinde kurumsal firma başvurusunun kendilerini mutlu ettiğini belirtirken, Türkiye’nin ilk ve tek dijital fuarı olması vesilesiyle özellikle cv yazılım konusunda Girişimci İnsan Kaynakları Derneği İnsan Kaynakları Uzmanları ile istişare içinde, iş arayanların fuar alanında bulunan firmalara dijital cv formatını doldurarak en kısa zamanda başvuru yapmalarını istediklerini söyledi.

Fuar organizasyonunun hedef kitlesi olan iş arayan ve öğrencilere yönelik tanıtım çalışmalarının Nisan ayında başlayacağı ayrıca belirti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İş, arayanlar, bu, fuara, dikkat,
Yorumlar
Haber Yazılımı