Haber Detayı
17 Aralık 2020 - Perşembe 17:08 Bu haber 6460 kez okundu
 
KADES Hayat Kurtarır
Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğünce yapılan yazılı basın açıklamasında “KADES Hayat Kurtarır” ile ilgili uygulama anlatıldı.
YAŞAM Haberi
               KADES Hayat Kurtarır

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğünce yapılan yazılı basın açıklamasında “KADES Hayat Kurtarır” ile ilgili uygulama anlatıldı. Yapılan açıklama şöyle; “Toros Üniversitesinin yayın organı Toros Üniversite TV'de canlı yayına katılan İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Diyaaddin Özer ve Şube Müdürleri, kadına yönelik şiddetle mücadele çalışmaları ve KADES uygulamasını anlattı.

Emniyet Genel Müdürlüğünün bir uygulaması olan KADES programının önemine değinen İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Diyaaddin ÖZER programın işleyişini de şöyle anlattı: "Siz çarşıda yürürken sözlü ya da fiziki bir saldırıya maruz kaldığınızda, herhangi bir risk gördüğünüzde telefonun tuşuna bastığınız an tehlikede olduğunuz polis haber merkezimize aynı anda iletiliyor. Haber merkezimiz sizin noktalama yerinizi görüyor. İlgili ekip yardım çağrısının yapıldığı yere gidiyor. Telefonunuzla kimseyle konuşmadan, kimseye derdinizi anlatmadan ya da adres bilgisini bile sunmadan tek tuşla yardım alabiliyorsunuz." KADES programını tüm kadınlarımızın telefonlarına yüklemesini istiyoruz" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , KADES, Hayat, Kurtarır,
Yorumlar
Haber Yazılımı